Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

 İstanbul Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi Programı

BAŞLANGIÇ TARİHİ22 MAYIS 2022
BİTİŞ TARİHİ12 HAZİRAN 2022

Kursumuz Hakkında

Yamaç paraşütü başlangıç eğitimi P2 programımız 22 mayısta istanbul’da başlıyor.Eğitim programımız hafta sonları ve hafta içi yapılmaktadır. Yamaç paraşütü başlangıç eğitimi programımız hafta sonu katılımlarda toplamda 4 hafta sonu sürmektedir. (Cumartesi ve Pazar)

Hafta içi katılımlarda haftanın 5 günü eğitimlerimiz hava koşullarına bağlı olarak yapılmaktadır.Eğitim programımıza katılım zorunluğu 7 gündür. (kurs başlagıç tarihinden sonuna kadar olan süre içerisinde 22 mayıs 2022 – 12 harizan 2022)

İstanbul Yamaç Paraşütü Eğitimi
İstanbul Yamaç Paraşütü Eğitimi

Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi 4 aşamadan oluşur.

 1. Teorik Eğitimleri
 2. Meteoroloji Eğitimleri
 3. Yer Eğitimleri
 4. Uçuş Eğitimleri

Teorik Eğitimler

Yamaç paraşütü başlangıç eğitimimiz ilk olarak  teorik eğitimi p1 seviyesi ile başlar, teorik eğitimlerin sonunda yaptığımız sınavda başarılı olan tüm öğrencilerimiz pratik eğitimlerimize devam ederler. Yamaç paraşütü başlangıç eğitimimizi başarıyla bitiren tüm kursiyerlerimiz Türk Hava Kurumu ve Uluslararası Havacılık Federasyonu FAİ onaylı P2  yamaç paraşütü başlangıç pilot lisansı ve serfikasını kazanmaya hak kazanırlar.

Meteoroloji Eğitimleri

Yamaç paraşütü pilotluk eğtiminin  en çok hassasiyet ve önem taşıyan kısmı meteoroji eğitiminden geçer. Havanın ve rüzgarların 18mph’den daha düşük olması, yamaç paraşütüne yeni başlayanlar için en ideal koşullar 2 mph – 15 mph rügzar hızı arasındadır. Yamaç Paraşütü sporu her zaman metorolojik koşullar göz önünde bulundurularak yapılan bir hava sporu ve aktivitesidir. Metoroliji derslerimizde tüm yamaç paraşütü pilotu olmak isteyen öğrencilerimize rüzgar yönü tahmini rüzgar şiddeti mph, knot, kmh  rüzgar birimlerinin çevirilerinin yanı sıra, hava durumu okuma eğitimi verilmektedir. Tüm öğrencilerimiz uçuş öncesi kendi hava tahminini yapabilicek bilgi ve seviyeye sahip olur.Rüzgar yönüne göre tüm öğrencilerimiz kalkış ve iniş yönünü anlayacak seviye ve kabileyete sahip olur

Yer Eğitimleri

Yamaç paraşütü yer eğitimleri, en doğru şekilde  öğretilmesi, pratik kazanma  ve uçuş güvenliği açısından çok önemlidir. Yamaç paraşütünde her uçuştan önce yapılması gereken bazı kontroller ve kurallar vardır. Kalkış ve iniş sonrası rüzgar durumu kontrol etmek vb. Fren komut kullanımı oranları, iniş alanına yaklaşma, en çok dikat edilmesi gereken görevlerdir. Yer eğitimi pilotun güvenliği açısından çok en önem arz eden durumdur.

Uçuş Eğitimleri

Yamaç paraşütü uçuş eğitimi süresi boyunca tüm ekipmanlar kurumumuz tarafından ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Eğitimler eğimi %5-10 derece olan eğimli tepelerden ve yüksekliği  ilk olarak en fazla 250mt’ye kadar olan irtifalı teperlerden  profesyonel eğitmelerimiz tarafından, telsiz aracılığıyla öğrencilerimize  verilen komutlar ile başlar. Tüm öğrencilerimize 2 adet telsiz verilmektedir. Uçuş eğitimi sırasında kalkış ve iniş alanında 2 THK yamaç paraşütü öğretmen pilotumuz ve yardımcıları bulunmaktadır. Öğrencilerimiz havada iken gerekli yerlerde telsiz üzerinden  komut  vererek öğrencilerize doğru yönledirme sağlanır.Yamaç paraşütü başlagıç eğitimi p2 kursunda öğrencilerimiz 7 başarılı iniş ve kalkışın ardından THK ve FAİ  onaylı lisans ve sertifalarını almaya hak kazanırlar.

İstanbul Yamaç Paraşütü Eğitimi İçin Gerekli Evraklar

İstanbul’da Yamaç Paraşütü Eğitimi  almak isteyenlerin uçuş okuluna bazı evraklar sunmaları gerekiyor. Bu evraklar şunlardır;

 • Nüfus cüzdanı (Aslı ve Fotokopisi)
 • Son altı ay içinde alınan adli sicil kaydı (18 yaşından büyükler için)
 • Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik kartında belirtilmiyorsa)
 • Öğrenim durum belgesi
 • Sekiz adet vesikalık fotoğraf
 • Sağlık Raporu
 • Taahhütname (18 yaşını doldurmuş olanlar için)
 • Veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname (18 yaşından küçükler için)
 • THK pulu

 

Adli sicil kaydı ve Öğrenim Durumu belgesi e-devlet üzerinden alınmakradır. Eğitimlerimize katılım sağlayacak kursiyerlerimizin kurumumuza en az ilk okul diploması ibraz etmek zorundadır.

Eğer Ehliyet yada Kimliğinizde kan grubunuz yazıyorsa bir belge almanıza gerek yoktur.

8 Adet fotof  4 adet Vesika boyutunda ve 4 adet pul boyutunda olmalıdır 2×3

Sağlık raporunu kursiyerlerimiz bağlı olduğu sağlık ocaklarınan ücretsiz olarak aile hekiminden talep edebilirler. Sağlık raporunda Uçuşa elverildir yada yamaç paraşütü sporu yapmaya uygundur ibraesi belirtilmelidir.

18 yaş altı kursiyerlerimiz için noter onaylı velisinden taahhüt name alınması zorunludur.

THK pulu kurumumuz tarafından tüm kursiyerlerimize verilmektedir.

yamaç paraşütü eğitimi 2022
yamaç paraşütü eğitimi 2022

 

İstanbul Yamaç paraşütü eğitimi programımız  hakkında daha detaylı bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPeğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz. Yamaç Paraşatü hakkında diğer bilgiler için blog sayfamızı ziyarett ediniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?