Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Antalya Yamaç Paraşütü Eğitimi

Antalya Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Antalya Yamaç Paraşütü Eğitimi

Antalya yamaç paraşütü eğitimi ve uçuşları söz konusu olduğuna Akdeniz bölgesinde ön plana çıkıyor. Antalya’nın farklı bölgeleri yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Antalya yamaç paraşütü fiyatları ve Antalya yamaç paraşütü yerleri sıkça araştırılıyor. Yp Eğitimi, Antalya’da paraşüt tutkunları için hem uçuş hem de eğitim olanakları sunuyor. Peki; Antalya yamaç paraşütü yerleri denildiğinde hangi bölgeler ön plana çıkıyor? Antalya yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Paraşüt eğitimi almak isteyenlerin neler yapması gerekiyor?

Paraşüt Eğitimi

Antalya’da yamaç paraşütü denildiğinde akla; Alanya yamaç paraşütü dışında; Manavgat, Konyaaltı gibi farklı bölgeler geliyor. Antalya iklimi ve coğrafi özellikleri gereği pek çok farklı bölgesinde yamaç paraşütüne olanak veriyor. Antalya, ılıman iklimiyle tanınan şehirlerden biri… Bu anlamda yamaç paraşütü yapmak yılın dört mevsimi mümkün olabiliyor. Ancak; kış aylarında hava koşullarını dikkate almak gerekiyor. Çünkü Antalya aniden bastıran yağışları ve şiddetli fırtınalarıyla da tanınan bir şehir…

Paraşüt tutkunları Konyaaltı yamaç paraşütü fiyatları, Manavgat paraşüt fiyatları gibi çeşitli konuları da merak ediyorlar. Paraşüt eğitimi ve uçuşlarının fiyatları bu deneyimi yaşamak isteyenler için önem taşıyor. O halde gelin; farklı bölgeler için Antalya yamaç paraşütü fiyatları ve eğitim olanaklarına birlikte göz atalım…

Antalya Yamaç Paraşütü Eğitimi Almak İçin Gerekli Evraklar

Antalya’da yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler neler yapmalı? Kurs kayıtları sırasında hangi evraklara ihtiyaç duyuluyor? Yamaç paraşütü eğitimleri herkes için uygun mu? Yamaç paraşütü ekstrem sporlar içinde yer alıyor. Bu nedenle herkes tarafından yapılamayacak bir spor olarak görülüyor. Aynı zamanda güvenli bir spor dalı olmadığına inanılıyor. Ancak yamaç paraşütü uygun fiziksel koşullara sahip herkes tarafından yapılabilecek bir spor… Aynı zamanda en güvenli spor dalları arasında yer alıyor. Riskleri ortadan kaldırmak için belli kurallara uymak yeterli oluyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Parasut Egitimi antalya

Yamaç paraşütü eğitimi alacak olan adaylar, kurs kayıtları sırasında bazı belgelere ihtiyaç duyuyorlar. Antalya yamaç paraşütü eğitimi için gerekli belgeleri şöyle sıralamak mümkün olabiliyor;

·        Nüfus cüzdanı (Aslı ve Fotokopisi)
·        Son altı ay içinde alınan adli sicil kaydı (18 yaşından büyükler için)
·        Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik kartında belirtilmiyorsa)
·        Öğrenim durum belgesi
·        Sekiz adet vesikalık fotoğraf
·        Sağlık Raporu
·        Taahhütname (18 yaşını doldurmuş olanlar için)
·        Veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname (18 yaşından küçükler için)
·        THK pulu

Peki; eğitimlere kimler katılabiliyor. Eğitimlere katılmak isteyen adayların 16 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor. Uzman pilot seviyesi için ise yaş sınırı 18 olarak biliniyor. Yamaç paraşütü yapmak için belirli bir boy ve kilo aralığında olmak gerekiyor. Minimum 155 cm ve maksimum 200 cm boy aralığındaki adaylar yamaç paraşütü eğitimlerine katılabiliyor. Belirlenen kilo aralığı ise 45 – 110 olarak biliniyor. Yamaç paraşütü ciddi sağlık sorunları bulunmayan adaylar için uygun bir spor olarak biliniyor. Kalp, epilepsi, yüksek tansiyon ve astım hastaları uçuşlara katılamıyor ve eğitimlerden faydalanamıyor. Hamileler ve renk körlerinin eğitim alması da mümkün olamıyor. Bunun dışında hemen herkes yamaç paraşütü yapabiliyor, eğitimlerden faydalanabiliyor.

Antalya Yamac Parasutu Fiyatlari

Antalya Yamaç Paraşütü Eğitimi İçin Hangi Bölgeler Öne Çıkıyor?

Antalya’da yamaç paraşütü eğitimi ve uçuşları için bazı bölgeler diğerlerine oranla daha fazla ön plana çıkıyor. Alanya yamaç paraşütü denildiğinde Antalya’da akla gelen ilk bölge oluyor. Alanya, özellikle yaz aylarında yamaç paraşütü etkinliklerine sahne oluyor. Alanya, 380 ve 600 metre yükseklikteki iki farklı irtifa noktasından paraşüt deneyimi yaşama imkanı veriyor. Bölgede uçuşlar yaklaşık 15 – 20 dakika sürüyor.

Alanya’ya ek olarak Konyaaltı ve Manavgat, yamaç paraşütü için tercih edilen bölgeler arasında yer alıyor. Konyaaltı yamaç paraşütü fiyatları ve Manavgat paraşüt fiyatları paraşüt tutkunları tarafından sıkça araştırılıyor. Peki; Antalya yamaç paraşütü eğitimi almak ve uçuşlara katılmak isteyenlerin ne kadar bütçe ayırmaları gerekiyor?

Antalya Yamaç Paraşütü Fiyatları

Antalya’da yamaç paraşütü fiyatları bölgelere ve sezonlara göre farklılık gösteriyor. Fiyatların yıllara göre artış gösterebildiği biliniyor. Bu anlamda uçuş deneyimi yaşamak isteyen uçuş okullarından ve firmalardan fiyat bilgisi almaları daha sağlıklı olabiliyor. Yp Eğitimi , uçuş deneyimi yaşamak isteyenlere web sitesi aracılığıyla uçuş kartları sunuyor. Uçuş kartları dijital olarak düzenleniyor ve dijital kanallar aracılığıyla sahiplerine ulaştırılıyor. Yani uçuş kartını Facebook, Instagram, WhatsApp gibi sosyal medya kanalları aracılığıyla teslim almak mümkün olabiliyor. Uçuş kartları hediye edilebiliyor ve devredilebiliyor. Gökyüzünde yaşanan benzersiz anları ölümsüzleştirmek amacıyla çekilen fotoğraf ve videolar için ekstra ücret ödemeye gerek kalmıyor.

Alanya Yamac Parasutu 2

Eğitimler söz konusu olduğunda ise ücretler eğitim seviyesine göre farklılık gösteriyor. Ayrıca, SİV eğitimi, Paramotor Eğitimi gibi farklı nitelikteki eğitimlerin ücretleri de değişiklik gösterebiliyor. Bu noktada, her bir kurs seviyesi için 5 bin ile 15 bin TL arasında değişen bütçelere ihtiyaç duyuluyor. Konu hakkında detaylı bilgiye uçuş okulları ve eğitmenler aracılığıyla ulaşılabiliyor.

Antalya yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uçuş deneyimi yaşamak ve uçuş kartı satın almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;
0850 308 2143
0542 492 2022

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?