Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Düzce Yamaç Paraşütü Eğitimi

Düzce Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Düzce Yamaç Paraşütü Eğitimi


Düzce yamaç paraşütü eğitimi
için son dönemlerde paraşüt tutkunlarının ilgi odağı oluyor. Düzce, yamaç paraşütü denildiğinde akla ilk gelen destinasyonlardan biri olmasa da popülerliğini git gide arttırıyor. Düzce, havacılık ve yamaç paraşütü alanında gerçekleştirilen şenlik ve etkinliklerin de adresi oluyor. yamacparasutu.net bölgede hem uçuş hem de eğitim faaliyetlerini sürdürüyor. Peki; şehirde yamaç paraşütü denildiğinde akla ilk olarak hangi bölgeler geliyor? Yamaç paraşütü etkinlikleri ve eğitimleri nerede yapılıyor? Düzce’de yamaç paraşütü eğitimlerine herkes katılabilir mi? Paraşüt eğitimi katılmak isteyenlerin nasıl bir yol izlemeleri gerekiyor? Düzce’de yamaç paraşütü eğitim fiyatları nasıl? Tüm bu soruların yanıtlarını birlikte inceleyelim…

Gölyaka Yamaç Paraşütü

Düzce Yamaç Paraşütü Eğitimi ve Uçuşları Nerede Yapılıyor?

Düzce’de yamaç paraşütü etkinlikleri ve eğitimleri için Gölyaka bölgesi tercih ediliyor. Gölyaka yamaç paraşütü uçuşları için, 740 ve 840 metre yüksekliğindeki iki uçuş noktasına ev sahipliği yapıyor. İlçe aynı zamanda her yıl yaz aylarında düzenlenen Gölyaka Havacılık Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. Festival süresince, Düzce, ülkenin ve dünyanın farklı noktalarından gelen sporcu ve ziyaretçileri ağırlıyor. Gölyaka yamaç paraşütü konusunda gelişmekte olan bir bölge olarak biliniyor. Bölge her geçen yıl yamaç paraşütü ve havacılık konusunu popülaritesini arttırıyor.

yamacparasutu.net, Gölyaka’da uçuş ve eğitim seçeneklerini değerlendirmek isteyenler için keyifli bir deneyim sunuyor. Düzce’de yamaç paraşütü eğitim fiyatları ise 5 bin TL ile 15 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.

Gölyaka Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Düzce Yamaç Paraşütü Eğitimi Neleri İçeriyor?

Düzce’de yamaç paraşütü eğitimi alacaklar hem teorik hem de uygulamalı eğitimlere tabi tutuluyorlar. Eğitimler 5 aşamayı kapsıyor. P1 eğitimleri yalnızca teorik olarak yürütülüyor. Ardından gelen dört aşamada ise teorik ve uygulamalı eğitimler bir arada yürütülüyor. Her eğitim seviyesinin sonunda adaylar teorik ve uygulamalı sınavlardan geçiyorlar. Bu sınavlarda %75 oranında başarı gösteren adaylar bir sonraki aşamaya geçmeye hak kazanıyorlar. Her kurs seviyesinin sonunda kursiyerler sertifika almaya hak kazanıyor. Eğitimler yer ve uçuş eğitimlerinin yanı sıra; meteoroloji eğitimi, aerodinamik gibi konuları kapsıyor. Kursiyerler, paraşüte hakimiyetten iniş ve kalkış tekniklerine farklı alanlarda eğitimler alıyorlar.

 

Yamaç Paraşütü Eğitimlerine Kimler Katılabilir?

Peki; Düzce yamaç paraşütü eğitimi kimler için uygun? Yamaç paraşütü yapmak güvenli mi? Yamaç paraşütü eğitimlerine ciddi bir sağlık problemi bulunmayan neredeyse herkes katılabiliyor. Adayların, kalp, astım gibi rahatsızlıkları bulunmaması önemli bir koşul olarak karşımıza çıkıyor. Kurs kayıt aşamasında alınan sağlık raporuyla adayların spora elverişli olduklarını kanıtlamaları gerekiyor. Hamileler ve renk körü olanlar kurslara kabul edilmiyor.

paraşüt eğitimi - yamaç paraşütü eğitimi

Paraşüt eğitimi alacak adayların 16 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor. Uzman pilot seviyesi için ise yaş sınırı 18 olarak biliniyor. Yamaç paraşütü yapabilmek için gerekli boy aralığının, 155 cm ile 200 cm arasında olduğu biliniyor. Aynı zamanda 45 kilo ile 110 kilo arasında olmak aranan başka bir koşul olarak biliniyor. Eğitimlere katılmak için en az ilköğretim diplomasına sahip olmak gerekiyor. Buna ek olarak adli sicil kaydı alınması isteniyor. Bu koşulları sağlayan tüm adaylar eğitimlerden faydalanabiliyor.

Düzce yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız ve eğitimlerimiz hakkında merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uçuş deneyimi yaşamak ve uçuş kartı satın almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;
0850 308 2143
0542 492 2022

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?