Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Eskişehir Yamaç Paraşütü Eğitimi

Eskişehir Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Eskişehir Yamaç Paraşütü Eğitimi

Eskişehir yamaç paraşütü eğitimi için Türkiye’nin önemli merkezlerinden biri olarak tanınıyor. Şehrin havacılık konusunda Türkiye’de önemli bir konuma sahip olduğu biliniyor. Türkiye’nin önemli merkezlerinden biri olan “Türk Hava Kurumu İnönü Uçuş Eğitim Merkezi” Eskişehir’de yer alıyor. Eskişehir’de bulunan üniversiteler de havacılık ile ilgili çok sayıda program sunuyor. Eskişehir, yılın çeşitli dönemlerinde düzenlenen paraşüt etkinlikleri ve eğitimlerle paraşüt tutkunlarının ilgi odağı oluyor.

İnönü Yamaç Paraşütü, Paraşüt Eğitimi

Eskişehir, her yıl yamaç paraşütü etkinliklerine katılmak üzere şehre gelen çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Yamacparasutuegitimi.net, paraşüt eğitimi almak isteyenler için Eskişehir’de pek çok fırsat sunuyor. Adaylar kurslara katılabiliyor ve farklı seviyelerdeki pilot sertifikalarına sahip olabiliyorlar. Peki; Eskişehir’de yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenlerin hangi koşulları sağlaması gerekiyor? Kimler eğitimlere katılabilir? Eğitimler neleri kapsıyor?

Eskişehir Yamaç Paraşütü Eğitimi Neleri Kapsıyor?


Paraşüt eğitimi, farklı seviyelerde farklı konuları içeriyor. Kursiyerlere teori ve uygulamanın bir arada yürütüldüğü eğitimler veriliyor. Uçuş eğitimi, yer eğitimi, meteoroloji eğitimi, telsiz eğitimi, malzeme bilgisi gibi birçok farklı alana odaklanılıyor. Her eğitim seviyesi farklı süreleri kapsıyor. Kursiyerler ilk aşamada teorik bir eğitime tabi tutuluyorlar. İkinci aşama itibariyle uygulamalı eğitimler sürece dahil oluyor. Paraşütü baş üstünde tutma, paraşüte hakimiyet gibi konularla eğitimlere başlanıyor. Ardından uçuş tekniği, iniş ve kalkış süreçleri gibi konulara odaklanılıyor. Düz arazilerde başlayan eğitimler ilerleyen seviyelerde eğimli arazilerde sürdürülüyor.

İleri seviyelerde farklı uçuş tekniklerine dair eğitimler de alınıyor. Yelken uçuşu, termik uçuşu bunlardan bazıları olarak sıralanıyor. Eskişehir yamaç paraşütü eğitimi kapsamında kursiyerler aynı zamanda; acil durumlarda neler yapmaları gerektiğini de öğreniyorlar. Buna yönelik olarak temel konulara odaklanan bir SİV eğitiminden geçiyorlar.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

yamaç paraşütü eğitimi eskişehir

Kursiyerler her aşamanın sonunda hem teorik hem de uygulamalı testlere tabi tutuluyorlar. Bu testlerde %75 oranında başarı gösteren adaylar bir üst seviyeye geçme hakkı kazanıyorlar. Aynı zamanda her aşamanın sonunda THK onaylı sertifikaların sahibi oluyorlar. Kurs seviyeleri; başlangıç seviyesi, orta pilot seviyesi, deneyimli pilot seviyesi ve uzman pilot seviyesi şeklinde adlandırılıyor. Bu eğitimlerin ardından kursiyerler; SİV eğitimi veya Paramotor eğitimi gibi farklı eğitimlere yönelmeyi de tercih edebiliyorlar.

Yamacparasutuegitimi.net ile Eskişehir Yamaç Paraşütü Eğitimi

Peki; Yamacparasutuegitimi.net tarafından yürütülen yamaç paraşütü eğitimleri kimlere uygun? Kimler eğitimlerden faydalanabilir? Eğitimlere katılmak isteyen adayların bir dizi koşulu sağlıyor olmaları bekleniyor. Bu koşullardan ilki 16 yaşını doldurmuş olmak… 16 yaşından küçük adaylar yamaç paraşütü eğitimlerine katılamıyor. Uzman pilot eğitimi söz konusu olduğunda ise adayların 18 yaşını doldurmuş olmaları isteniyor. Adayların sahip olduğu boy ve kilo aralığı da eğitimler için önemli koşullar arasında yer alıyor. Adayların minimum 155 cm boy ve 45 kiloya sahip olmaları isteniyor. Sahip olunması gereken maksimum boy ve kilo ise 200 cm ve 110 kilo olarak biliniyor.

Eskişehir yamaç paraşütü eğitimi almak isteyen adaylardan kurs kayıtları sırasında sağlık raporu isteniyor. Adayların spora elverişli olması her spor dalı için önemli bir kriter olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda; yamaç paraşütü eğitimlerine katılmak isteyen adayların en az İlköğretim mezunu olmaları gerekiyor. Hamileler eğitimlerden faydalanamıyor. Bunun dışında renk körü olanlar da yamaç paraşütü eğitimi alamıyorlar. Kalp rahatsızlığı, tansiyon, epilepsi, astım gibi rahatsızlıkları olanlar için de aynı durum geçerli oluyor. Bunun dışında neredeyse herkes yamaç paraşütü eğitimlerinden faydalanabiliyor.

İnönü Yamaç Paraşütü


Peki; Eskişehir’de yamaç paraşütü faaliyetleri ve eğitimleri nerede yapılıyor? İnönü yamaç paraşütü denildiğinde akla gelen ilk bölge oluyor. Yamaç paraşütü uçuşlarının gerçekleştirildiği bölge İnönü C Tepesi olarak biliniyor. Bu bölgede atlayışlar 230 metre yükseklikten gerçekleştiriliyor. Bölge hem yamaç paraşütü etkinliklerine hem de eğitimlere ev sahipliği yapıyor.

Eskişehir, sert karasal iklimiyle tanınıyor. Bu anlamda hava koşullarının uygunluğu yamaç paraşütü etkinlikleri için en önemli noktayı oluşturuyor. Her uçuş öncesinde mutlaka meteorolojik kontrollerin yapılması gerekiyor. Hava koşulları uçuş süreleri üzerinde de etkili oluyor.

yamaç paraşütü eğitimi

Eskişehir Paraşüt Eğitimi Fiyatları

Eskişehir yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler için merak edilen konulardan biri de eğitim fiyatları oluyor. Paraşüt eğitimi fiyatları, bölgelere ve eğitimlerin niteliğine göre farklılık gösteriyor. Farklı seviyelerdeki eğitimler, farklı içerikleri ve farklı süreleri kapsadığı için farklı şekillerde fiyatlandırıyorlar. Paraşüt eğitimi fiyatları, 5 bin TL ile 15 bin TL arasında değişiklik gösteriyor. Paramotor gibi farklı niteliklere sahip eğitimler söz konusu olduğunda biraz daha fazla bütçe ayırmak gerekiyor. Eğitim ücretleri ve eğitimler hakkında daha detaylı bilgiye uçuş okulları ve eğitmenler aracılığıyla ulaşılabiliyor.

Adayların eğitimler süresince yapacağı kişisel harcamalar, konaklama gibi masraflar kurs ücretlerine dahil edilmiyor. Ancak; eğitimler süresince kursiyerlere ekipman gibi konularda uçuş okulları tarafından destek veriliyor.

Eskişehir yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız ve eğitimlerimiz hakkında merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uçuş deneyimi yaşamak ve uçuş kartı satın almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;
0850 308 2143
0542 492 2022

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?