Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Izmir Yamac Parasutu Egitimi

İzmir Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

İzmir Yamaç Paraşütü Eğitimi

İzmir yamaç paraşütü eğitimi için popüler lokasyonlardan biri olarak biliniyor. Yalnızca eğitim faaliyetleri değil paraşüt etkinlikleri söz konusu olduğunda da İzmir ön plana çıkıyor. İzmir, özellikle yaz aylarında yerli – yabancı çok sayıda turiste ev sahipliği yapıyor. Spor ve sanat etkinlikleri bakımından Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden biri olarak biliniyor.

Özellikle ekstrem sporlar ve su sporları söz konusu olduğunda İzmir, adından sıkça söz ettiriyor. Çeşme, Alaçatı, Urla gibi ilçeler yaz aylarında ziyaretçi akınına uğruyor. Alaçatı, İzmir’in popüler ilçelerinden biri olarak biliniyor ve su sporları söz konusu olduğunda sıkça tercih ediliyor. Alaçatı yamaç paraşütü konusunda da popülaritesini git gide arttırıyor. Güzelbahçe yamaç paraşütü için tercih edilen bir diğer nokta oluyor. İzmir, yılın dört mevsimi farklı bölgelerde yamaç paraşütü tutkunlarını ağırlıyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Fiyatları

İzmir yamaç paraşütü kursu için de özellikle son dönemlerde ön plana çıkıyor. Yamacparasutuegitimi.net yamaç paraşütü eğitimlerine katılmak isteyenler için İzmir’de çeşitli fırsatlar sunuyor. Peki; yamaç paraşütü eğitimi fiyatları nasıl? İzmir’de yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenlerin kurs başvuruları sırasında hangi evrakları sunması gerekiyor? Herkes yamaç paraşütü eğitimi alabilir mi? Kimler yamaç paraşütü yapabilir? Bu soruların yanıtlarını birlikte inceleyelim…
Güzelbahçe Yamaç Paraşütü

İzmir Yamaç Paraşütü Eğitimi Fiyatları

İzmir, yalnızca yamaç paraşütü etkinlikleriyle değil; tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle de dikkat çekiyor. Alaçatı yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isteyenlerin yanı sıra; çok sayıda turistin de ilgi odağı oluyor. Tarihi boyunca, Persler, Yunanlılar, Romalılar ve Bizanslılara ev sahipliği yapan Güzelbahçe yamaç paraşütü konusunda dikkat çekiyor. Bölge aynı zamanda maviyle yeşilin buluştuğu eşsiz manzaralara da ev sahipliği yapıyor. İzmir, doğal güzellikleri kadar tarihi mirasıyla da dikkat çekiyor. Pek çok antik kente ev sahipliği yapan şehrin bazı bölgeleri adeta bir açık hava müzesini andırıyor. Şehrin tarihi boyunca Lidyalılar, Troyalılar, Frigyalılar, Hititler gibi önemli medeniyetlere ev sahipliği yaptığı biliniyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Yamaç Paraşütü Eğitimi Fiyatları

Yamaç paraşütü denildiğinde İzmir’de öne çıkan diğer noktalar Ovacık Köyü ve Güme Dağı oluyor. Bu iki bölge uçuşların yanı sıra İzmir yamaç paraşütü eğitimi için de tercih ediliyor. Her iki bölgede de farklı yüksekliklere sahip kalkış pistleri bulunuyor. Yamaç paraşütü tutkunları eşsiz İzmir manzarası eşliğinde uçuş gerçekleştirebiliyorlar. İzmir’in ılık rüzgarı ise uçuşları sırasında paraşütçülere eşlik ediyor. İzmir, iklimi gereği yamaç paraşütü için elverişli şehirlerden biri oluyor.

Uçuş deneyimi yaşamak isteyenler için İzmir yamaç paraşütü fiyatları sezon ve bölgelere göre değişiklik gösteriyor. Yamacparasutuegitimi.net, uçuş deneyimi yaşamak isteyenler için web sitesi aracılığıyla uçuş kartları sunuyor. Uçuş kartları 2022 yılı için 650 TL’lik ücret ile satışa sunuluyor. Fotoğraf çekimi, video çekimi gibi hizmetler bu ücrete dahil ediliyor. Yamaç paraşütü eğitimi fiyatları ise eğitimin seviyesi ve niteliğine göre farklılık gösteriyor. Eğitim almak için 5 bin TL ile 15 bin TL arasında değişen bütçeler ayırmak gerekiyor. Her kurs seviyesi farklı şekilde ücretlendiriliyor. İzmir yamaç paraşütü fiyatları ve eğitimler hakkında daha detaylı bilgi için uçuş okulu ile irtibat kurmak gerekiyor.

İzmir Yamaç Paraşütü Eğitimi İçin Gerekli Evraklar


İzmir yamaç paraşütü kursu için kayıtlar sırasında katılımcılardan bazı evraklar isteniyor. Bu evrakları şöyle sıralamak mümkün olabiliyor;

  • Nüfus cüzdanı (Aslı ve Fotokopisi)
  • Son altı ay içinde alınan adli sicil kaydı (18 yaşından büyükler için)
  • Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik kartında belirtilmiyorsa)
  • Öğrenim durum belgesi
  • Sekiz adet vesikalık fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • Taahhütname (18 yaşını doldurmuş olanlar için)
  • Veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname (18 yaşından küçükler için)
  • THK pulu

Kursa katılabilmek için adayların 16 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor. İzmir yamaç paraşütü eğitimi alacakların spora elverişli olmaları gerekiyor. Bu nedenle sağlık raporu önemli evraklar arasında yer alıyor. Sağlık raporu aile sağlığı merkezlerinden alınabiliyor. Ancak eğitmenin gerek görmesi halinde hastanelerden heyet raporu alınması gerekebiliyor. Kalp rahatsızlığı, astım, epilepsi gibi ciddi rahatsızlığı bulunanlar kurslara katılamıyor. Aynı durum renk körü olanlar ve hamileler için de geçerli oluyor.

İzmir Yamaç Paraşütü Fiyatları

THK pulu her kurs seviyesinin sonunda elde edilecek sertifikalar için kurs kayıtları sırasında isteniyor. Kurslara katılım için adayların en az ilköğretim mezunu olmaları gerekiyor. Bu nedenle öğrenim durumu belgesinin kayıtlar sırasında uçuş okuluna sunulması gerekiyor. Vesikalık fotoğrafların tıpkı adli sicil kaydı gibi son 6 ay içinde çekilmiş olması gerekiyor. Kan grubu belgesine ise ehliyet ya da kimlikte kan grubu bilgisinin yer almaması halinde ihtiyaç duyuluyor. Tüm bunlara ek olarak; minimum 1.55 maksimum 2.00 metre boy aralığına sahip olmak gerekiyor. En az 45 en fazla 110 kilo ağırlığında olmak bir diğer koşul olarak karşımıza çıkıyor.

İzmir yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha fazla bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uçuş deneyimi yaşamak ve uçuş kartı satın almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;
0850 308 2143
0542 492 2022

 

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?