Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Mersin Yamaç Paraşütü Eğitimi

Mersin Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

 

Mersin Yamaç Paraşütü EğitimiMersin Gelincik Tepesi Yamaç Paraşütü


Mersin yamaç paraşütü eğitimi
için son dönemde önemli merkezlerden biri haline geldi. Yamaç paraşütü uçuşları söz konusu olduğunda ise Mersin öne çıkan şehirlerden biri olarak biliniyor. Şehrin farklı noktalarında yamaç paraşütüne uygun alanlar bulunuyor. Yamaç paraşütü bilindiği gibi rüzgar eşliğinde yapılıyor. Bu noktadan bakıldığında Mersin’in yamaç paraşütü için son derece uygun bir iklime sahip olduğu görülüyor. Özellikle bahar ayları yamaç paraşütü için oldukça elverişli oluyor. Ancak yılın dört mevsimi Mersin’de yamaç paraşütü deneyimi yaşamak mümkün olabiliyor.

Mersin yamaç paraşütü nerede yapılır?” sorusu, bu deneyimi yaşamak isteyenler tarafından sıkça soruluyor. Sıkça araştırılan bir diğer konu ise Mersin yamaç paraşütü fiyatları oluyor. Peki; yamaç paraşütü için Mersin’de hangi bölgeler ön plana çıkıyor? Mersin’de yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenlerin neler yapması gerekiyor? Fiyatlar nasıl?

Mersin Yamaç Paraşütü Fiyatları

Mersin Yamaç Paraşütü Eğitimi: Mersin Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır?

Mersin’de yamaç paraşütü için pek çok farklı noktayı tercih etmek mümkün olabiliyor. Mersin, iklimi ve coğrafi koşulları gereği yamaç paraşütüne elverişli şehirler arasında yer alıyor. Mersin Gelincik Tepesi yamaç paraşütü denildiğinde akla gelen ilk bölge oluyor. Yamaç paraşütü uçuşlarının büyük bölümü bu bölgede yapılıyor. Mersin Gelincik Tepesi yamaç paraşütü eğitimleri için de ön plana çıkıyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Tarsus yamaç paraşütü için öne çıkan bir diğer nokta oluyor. İlçe’de yamaç paraşütü uçuşları, Eshab-ı Kehf Tepesi adı verilen bölgede gerçekleştiriliyor. Tarsus yamaç paraşütü için Mersin’in popüler ilçelerinden biri olarak biliniyor. Mersin yamaç paraşütü eğitimi için de Tarsus git gide popüler hale geliyor.

Mersin Yamaç Paraşütü Nerede

Şehirde, yamaç paraşütü yapmak için tercih edilen iki farklı bölge daha bulunuyor. Bunlardan bir tanesi Arslanköy’de bulunan Yaylacık Dağı… Diğeri ise Erdemli ilçesi sınırları içinde bulunan Göktepe oluyor. Mersin dört farklı bölgede yılın dört mevsimi paraşüt tutkunlarını ağırlıyor. Bu deneyimi yaşayanlar uçuşlar sırasında eşsiz manzaralarla karşılaşıyor. Yp Eğitimi, Mersin’de uçuş ve eğitim deneyimi yaşamak isteyen paraşüt tutkunlarına çeşitli fırsatlar sunuyor. Yp Eğitimi, Mersin’de güvenli ve keyifli deneyimin adresi oluyor.

Mersin yamaç paraşütü fiyatları ise bölgeye ve yıllara göre farklılık gösteriyor. Yp Eğitimi’nin sunduğu uçuş kartları daha avantajlı fiyatlarla uçuş gerçekleştirmeye olanak veriyor. Uçuş kartları satın alınan yıl içerisinde istenildiği zaman kullanılabiliyor. Bir başkasına uçuş kartı hediye etmek mümkün oluyor. Bununla birlikte; satın alınan uçuş kartları bir başkasına devredilebiliyor. Uçuş kartı sahipleri fotoğraf ve video çekimleri için ekstra ücret ödemiyor. Uçuş kartı satın alındıktan sonra dijital ortamda düzenleniyor. Dijital kanallar aracılığıyla sahiplerine iletiliyor. Kısacası; uçuş kartları pek çok açıdan avantaj sağlıyor.

Mersin Yamaç Paraşütü Eğitimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Peki; Mersin’de yamaç paraşütü eğitimi almak için neler yapmak gerekiyor? Kimler eğitimlere katılabilir? Ciddi bir sağlık problemi olmayan herkesin eğitim alması mümkün olabiliyor. Kalp rahatsızlığı, epilepsi, tansiyon, astım gibi rahatsızlıkları bulunanların yamaç paraşütü yapması önerilmiyor. Yamaç paraşütü eğitimlerine katılmak için 16 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. Uzman pilot eğitimleri için ise yaş sınırı 18 olarak biliniyor. Fiziksel özellikler yamaç paraşütü için önem taşıyor. Belirli bir boy ve kilo aralığına sahip olmak gerekiyor. 155 cm ve 200 cm boy aralığındaki kişiler uçuşlara ve eğitimlere katılabiliyor. Gerekli kilo aralığı ise 45 – 110 olarak biliniyor.

 

Yamaç paraşütü hamileler için kesinlikle önerilmiyor. Hamilelerin uçuşlardan ve eğitimlerden faydalanması mümkün olmuyor. Ek olarak; renk körü olanlar eğitimlerden faydalanamıyorlar. Gerekli sağlık koşullarına sahip olan ve spora elverişli olan hemen herkes yamaç paraşütü yapabiliyor. Eğitimlere katılmalarında da bir sakınca görülmüyor.

Kurs Kayıtları İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?


Mersin yamaç paraşütü eğitimi
alacak adayların kayıtlar sırasında bazı evraklar sunmaları isteniyor. Kurs kayıtları için gerekli olan evraklar ise şöyle sıralanıyor;

  • Nüfus cüzdanı
  • Adli sicil kaydı
  • Kan grubu belgesi
  • Öğrenim durum belgesi
  • Vesikalık fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • THK pulu

Kurs kaydı sırasında nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisinin uçuş okuluna sunulması gerekiyor. Adli sicil kaydı yalnızca 18 yaşından büyükler için gerekli evraklar arasında yer alıyor. Adli sicil kaydının son 6 ay içerisinde alınmış olması gerekiyor. Vesikalık fotoğrafların da tıpkı adli sicil kaydı gibi son 6 aya ait olması bekleniyor. 8 adet vesikalık fotoğraf başvurular için yeterli oluyor. Eğitimlere katılacak kişilerin en az ilköğretim diplomasına sahip olmaları gerekiyor. Öğrenim durum belgesinin bu nedenle kayıtlar sırasında uçuş okuluna sunulması gerekiyor.

Sağlık raporu aile sağlığı merkezlerinden alınabiliyor. Ancak kimi zaman eğitmenler heyet raporu alınması talep ediyor. Bu durumda sağlık raporu için hastanelere başvurmak gerekiyor. Kan grubu belgesine ise ehliyet ya da kimlikte kan grubu bilgisinin bulunması halinde ihtiyaç duyulmuyor. THK pulu ise her kurs seviyesinin sonunda sahip olunacak sertifikalara yapıştırılmak üzere isteniyor. THK pulunun da kurs kayıtları sırasında uçuş okuluna teslim edilmesi gerekiyor.

Tarsus Yamaç Paraşütü

Mersin yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uçuş deneyimi yaşamak ve uçuş kartı satın almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;
0850 308 2143
0542 492 2022

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?