Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Nasıl Yamaç Paraşütü Pilotu Olabilirim

Nasıl Yamaç Paraşütü Pilotu Olabilirim

Nasıl Yamaç Paraşütü Pilotu Olabilirim

Yamaç Paraşütçüsü Nasıl Olunur?

Profesyonel olarak yamaç paraşütü yapmak isteyenlerin bir takım eğitimlerden geçmesi gerekir. Ülkemizde son dönemlerde artış  gösteren yamaç paraşütü sporu eğitim konusunda alternatiflerin de artmasını sağlamıştır. Pek çok özel kursta ve THK tarafından verilen kurslarda yamaç paraşütü eğitimi almak mümkün olmaktadır.  Yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenlerin bu kurslarımıza başvurmaları ve bizden eğitim almaları gerekir. Kurslardan alınan eğitim sonrasında başarılı olanlar için lisans ve sertifika verilmektedir. Kursa başlayan sporcuların kendi malzemelerini getirmeleri beklenmez. Yamaç  paraşütü başlangıç seviyesinde tüm ekipmanlar kurumumuz tarafından ücretisiz olarak öğrencilerimize verilmektedir. Diğer kurslar için öğrenciler kendi malzemelerini alabilirler. Bu spor dalı diğer hava sporları ile karşılaştırıldığında aslında pek de maliyetli değildir.

Nasıl Yamaç Paraşütü Pilotu Olabilirim
Nasıl Yamaç Paraşütü Pilotu Olabilirim Sorunun Cevabı

  Yamaç Paraşütü için Eğitim Nasıl Yamaç Paraşütü Pilotu Olabilirim ?

Yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenlerin bir takım özellikleri taşıması gerekir. Bu aşamada alınan sağlık raporu fiziksel anlamda ve hastalık anlamında yamaç paraşütü yapılabileceğini gösterir. Kronik olarak rahatsızlığı bulunanlar için yamaç paraşütü eğitimi verilemeyebilir. Sara hastalığı olanlar, kalp rahatsızlığı bulunanlar ve buna benzer rahatsızlığı bulunanlar yamaç paraşütü eğitimi alamamaktadır.

  Yamaç paraşütü için başvuruda bulunan sporcuların teorik olarak verilen derslere gelme zorunluluğu bulunmaktadır. Teori olarak verilen dersler iki gün gibi kısa bir sürede tamamlanır. Bu derslerin günleri ise sabittir.  Teorik derslerin yazılı bir sınavı olmaktadır. Bu sınavdan başarılı olanlar uygulamalı ve pratik derslere başlar. Yazılı sınavda bazı soruların kesinlikle eksiksiz olarak doğru cevaplanması beklenir. İlk aşamada zor görülen bu sınav aslında tutku ile yamaç paraşütüne bağlı olanlar için zor olmayacaktır.

Nasıl Yamaç Paraşütü Pilotu Olabilirim Cevabı

  Yamaç Paraşütü Uçuş Eğitimleri  Nasıl Yamaç Paraşütü Pilotu Olabilirim 

Yamaç paraşütü yapmak isteyenler için en eğlenceli dersler uçuş eğitimleri olabilir. Yürümeyi yeni öğrenen bir çocuk gibi adım adım uçuşa geçmek yamaç paraşütçülerine haz vermektedir. İlk olarak düz ve düşük yükseltideki alanlardan yapılan kalkışlar zamanla daha yükseklere doğru çıkmaktadır. Adım adım ilerleyen bu yükseliş yamaç paraşütü pilotu olma yolunda atılan en önemli adımlardandır. Telsizler ile kurulan irtibatlar doğrultusunda uçuşların tamamlanması beklenir. 7 sorti 250mt yükseklikte uçuşun tamamlanması ise yamaç paraşütü pilotu olmak için bir eşik değerindedir. Bu yükseklikten uçuş yapamayanlar eğitimini başarı ile tamamlayamaz. Tüm uçuş eğitimini tamamlayanlar yamaç paraşütü sertifikasını alabilir. Tabi sadece bu sertifika ya da lisans pilotluğu tam anlamıyla yapmak için yeterli olmayacaktır. Zamanla kazanılan deneyim sizi profesyonel bir pilot haline getirecektir.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Nasıl Yamaç Paraşütü Pilotu Olabilirim ? Sorusunun cevabını sizlere makalemizde vermiş bulunmaktayız. Yamaç Paraşütü hakkında merak ettiğiniz tüm soruları bizimle iletişime geçerek çekinmeden sorabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek istanbul’daki yamaç paraşütü eğitimi faliyetlerimiz hakkında ayrıntılı ve detaylı bilgi talep edebilirsiniz.  Yamaç Paraşütü eğitimi kataloğumuza ulaşmak için Tıklayınız.

05424922022

BurhanFelek

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?