Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Sakarya Yamaç Paraşütü Eğitimi

Sakarya Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Sakarya Yamaç Paraşütü Eğitimi

Sakarya yamaç paraşütü eğitimi için doğru adres mi? Sakarya’da yamaç paraşütü için hangi bölgeler tercih ediliyor? Paraşüt eğitimi nasıl alınır? Sakarya paraşüt fiyatları nasıl?

Sakarya tarihi açıdan bakıldığında oldukça önemli bir şehir… Sakarya’nın geçmişten günümüzde birbirinden çok farklı medeniyetlere ev sahipliği yaptığı biliniyor. Şehrin, Hititlerden, Britanyalılara uzun ve zengin bir tarihi bulunuyor. Şehrin geçmişte, Zakharion, Sangarios gibi farklı isimlerle anıldığı biliniyor. Sakarya, özellikle son dönemlerde yamaç paraşütü etkinlikleri ve eğitimlerine sahne oluyor. İstanbul’a yakın konumu Sakarya’nın tercih sebebi olmasını sağlıyor. Sakarya, yamaç paraşütü konusunda Marmara Bölgesi için ön plana çıkan şehirler arasında yer alıyor. Peki; Sakarya’da yamaç paraşütü ile ilgili bilinmesi gerekenler neler? Yamaç paraşütü yapmak isteyenler yılın hangi dönemlerinde Sakarya’yı tercih edebilirler? Yamaç paraşütü eğitimleri neleri kapsıyor?

Sakarya Paraşüt Fiyatları

Serdivan Yamaç Paraşütü

Serdivan yamaç paraşütü sporcularının son  zamanlarda en gözde ve uğrakları yerleri arasında bulunmaktadır. Serdivan ilçesi sakarya merkeze yaklaşık olarak 20km uzaklık mesafinde yer almaktadır. Ortalama 20-25dk kadar sürmektedir. Sakarya serdivan yamaç paraşütü hem coğrafi konumu ile hemde doğal güzelliği ile ön plana çıkmaktadır. Serdivan yamaç paraşütü yapılan bölgenin tam adı kıran tepe olarak geçmektir. eğitim almak isteyen kursuyerlerimizin yada tandem ikili uçuş yapmak isteyen müşterilerimiz bizi uçuş yapacağı günden en az 3 gün öncesinden arayarak reandevu kaydı bırakmasu gerekmektedir.

Sakarya Yamaç Paraşütü Eğitimi Neleri Kapsıyor?

Sakarya’da paraşüt eğitimi nasıl alınır? Eğitimler neleri içeriyor? Sakarya’da yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenleri beş aşamalı bir eğitim süreci bekliyor. Teorik olarak başlayan eğitim süreci uygulamalı eğitimlerle devam ediyor. Her eğitim seviyesinin sonunda adaylar sertifika almaya hak kazanıyorlar. Eğitimler, başlangıç eğitimi, orta pilot eğitimi, deneyimli pilot eğitimi ve uzman pilot eğitimi olarak adlandırılıyor. Adaylar başlangıç aşamasında paraşüte hakimiyet, paraşütü baş üstünde tutma gibi konulara odaklanıyorlar. Bu aşama verilen uygulamalı eğitimler için genellikle düz araziler tercih ediliyor. Sonraki aşamalarda kursiyerleri yer ve uçuş eğitimleri bekliyor. Meteoroloji, aerodinamik, telsiz eğitimi gibi konular Sakarya yamaç paraşütü eğitimi kapsamı içerisinde yer alıyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Paraşüt Eğitimi Nasıl Alınır

Keyifli ve güvenli bir deneyim yaşamak isteyen adaylar Sakarya’da Yamacparasutuegitimi.net ile çalışmayı tercih ediyor. Yp Eğitimi, eğitim olanaklarının yanı sıra şehirde paraşüt tutkunlarına uçuş deneyimi yaşama imkanı da veriyor. Sakarya’da uçuş ve eğitimler için Serdivan bölgesi tercih ediliyor. Serdivan’da paraşüt atlayışları için Kırtepe adı verilen tepe tercih ediliyor. Bu bölge aynı zamanda “paraşüt tepe” olarak da adlandırılıyor.

Serdivan paraşüt tepe fiyatları sıkça araştırılıyor. Paraşüt tutkunları, uçuş deneyimi yaşamak için yılın çeşitli dönemlerinde bölgeyi ziyaret ediyorlar. Kırtepe ya da diğer adıyla Paraşüt Tepe’de uçuşlar 230 metre yükseklikten gerçekleştiriliyor. Uçuş süresi ise yaklaşık 30 dakika olarak biliniyor. Bölgede yılın dört mevsimi uçuş gerçekleştirmek mümkün olabiliyor. Ancak daha çok Mart – Ekim ayları arasında uçuş yapılması tercih ediliyor. Hava koşulları bu tercihler üzerinde önemli bir rol oynuyor. Serdivan paraşüt tepe fiyatları ise uçuş deneyimi yaşamak isteyenler için 600 TL olarak biliniyor. Sakarya paraşüt fiyatları eğitimler söz konusu olduğunda ise 5 bin 15 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.

Serdivan Paraşüt Tepe Fiyatları

Sakarya Yamaç Paraşütü Eğitimi İçin Gerekli Evraklar

Sakarya’da yamaç paraşütü eğitimi almak isteyen adayların uçuş okuluna bazı evraklar sunması gerekiyor. Bu evraklar ile adaylar eğitim için elverişli olduklarını ve eğitimlere katılmalarında sakınca olmadığını kanıtlamış oluyorlar. Gerekli evraklar şöyle sıralanıyor;

·        Nüfus cüzdanı (Aslı ve Fotokopisi)
·        Son altı ay içinde alınan adli sicil kaydı (18 yaşından büyükler için)
·        Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik kartında belirtilmiyorsa)
·        Öğrenim durum belgesi
·        Sekiz adet vesikalık fotoğraf
·        Sağlık Raporu
·        Taahhütname (18 yaşını doldurmuş olanlar için)
·        Veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname (18 yaşından küçükler için)
·        THK pulu

İstanbul Yamaç Paraşütü Eğitimi

Sakarya yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız ve eğitimlerimiz hakkında merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uçuş deneyimi yaşamak ve uçuş kartı satın almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;
0850 308 2143
0542 492 2022

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?