Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

tandem nedir

Tandem Nedir

Tandem Nedir ?

Yamaç Paraşütü Tandem uçuşlar deneyimli bir pilot ile gerçekleştirilen yamaç paraşütü uçuşlarına verilen işimdir. Tandem uçuşlarda yolcunun yanında gerekli direktifleri veren ve kontrolleri sağlayan bir pilot yer almaktadır. Bu şekilde gerçekleştirilecek tandem uçuş için herhangi bir kurs almaya gerek yoktur. Hatta tandem uçuşlarda uçuş öncesinde bir eğitim de söz konusu değildir. Tandem uçuş bilgileri uçuştan sadece 5 dakika önce verilmektedir. Bu 5 dakikalık bilgilendirme sonrasında yolcular özgürlük ve macera dolu bir yolculuğa hazır hale gelmektedir.

yamaç paraşütü tandem uçuşları

Yamaç Paraşütü   Tandem uçuşlarda gerekli eğitimleri ve sertifikaları alan pilotlar görev almaktadır. Pilotlar tarafından yapılan hava kontrolleri ve gerekli uçuş kontrolleri sonrasında tandem uçuşlar başlamaktadır. Hava şartlarının ve uçuş şartlarının olumlu sonuçta olmasından sonra pilotlar tarafından sizlere brifing verilir. Brifingde uçuş öncesinde, sırasında ve sonrasında yapılması gerekenler açık bir şekilde anlatılır. Bu brifing sonrasında yolcu gerekli donanımlar ile uçuşa hazır hale getirilir.

Tandem Uçuş Nasıl Gerçekleşir?

Kelime anlamı olarak çift kişilik olan tandem, deneyimsiz birinin yamaç paraşütü yapması anlamına gelmektedir. Tandem uçuşta pilot koltuğunun ön tarafında yolcunun fiziki yapısına uygun bir şekilde koltuk yerleşimi yapılır. Yolcunun kask gibi tüm güvenlik önlemleri alması sağlanır. Yolcu deneyimli ekibimiz tarafından emniyet önlemleri en üst seviyede olacak şekilde sağlanır. Muhteşem bir yolculuğa hazırlanan yolcu, pilotun sayması ile birlikte koşmaya başlar. Bu aşamadan sonra gökyüzünde uzun ve dingin bir yolculuk başlayacaktır. Uçuş için yolcunun sadece birkaç adım atması yeterli olacaktır. Bu aşamadan sonra tüm kontroller pilot tarafından gerçekleştirilmektedir.

tandem nedir sorusunun cevabı

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Gökyüzünün Keyfini Çıkarın

Gökyüzünde uçuş başladığı andan itibaren size sadece bu anın keyfini çıkarmak kalır.  Tandem uçuşta dilediğiniz kadar fotoğraf çekmenize izin verilmektedir. Video çekimleri ya da fotoğraf çekimleri sizin için herhangi bir tehlike oluşturmaz. Hazın doruklarında gerçekleştirilen uçuşta bu anları kaydetmek sizin için ayrı bir haz kaynağı olacaktır.  Uçuşlar konusunda deneyimli birinin yanında olmak size güven verecektir. Bu güven ile anın keyfini çıkarmaktan başka yapacak bir şey kalmayacaktır. Yeryüzünün eşsiz güzelliklerine uzaktan şahit olmak her insanın yaşayamayacağı bir heyecandır. Bu bağlamda kendini özel hisseden yolcular gökyüzünün, yeryüzünün ve hayatın anlamını keşfederek yolculuğuna devam eder. Uçuş sonrasında yaşadığı heyecanı herkesle paylaşma olanağı da ellerindedir.

tandem nedir yamaç paraşütü

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?