Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Yamaç Paraşütü Güvenli Midir

Yamaç Paraşütü Güvenli Midir ?

Yamaç Paraşütü Güvenli Midir ?

Yamaç paraşütü ismi dahi pek çok kişi için tehlikeli olarak görülebilir. Gökyüzünde hiçbir yere bağlı kalmadan yapılan bu spor genel olarak tehlikeli bir görüntüye sahiptir. Fakat bu oldukça yanıltıcı bir önyargıdır. Çünkü kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirilen yamaç paraşütü dünyanın güvenli ilk 5 sporu arasında yer alır.

 Yamaç Paraşütünde Emniyet Yamaç Paraşütü Güvenli Midir ?

 Yamaç paraşütü ‘nde emniyet sağlamak adına her geçen gün yeniliklere yer verilmektedir. Bu sporun kalkışından inişine ya da havada bulunulan süreye kadar her aşamada riske elbette bulunaktadır. Kökleri 1980 yılına dayanan sporun her geçen gün daha da geliştirilmesi ile yamaç paraşütü en emniyetli halini almıştır. Paraşüt içinde bulunan yedek paraşüt ile ya da fiziksel olarak koruma sağlayan kasklar ile yamaç paraşütü güvenli şekilde gerçekleşmektedir.

Yamaç paraşütü’nde genel koru havada kalınan süre içindir. Halbuki yamaç paraşütün esas tehlikeli olan bölümü inişe geçildiği anda bulunur. burada yaşanabilecek kazada ölüm riski havadakinden çok daha fazladır. Havada gerçekleşene kaza durumunda yedek paraşütler ciddi şekilde kurtarıcı olmaktadır. Fakat inişte alınan hız ve çevresel etkenler çok daha tehlikeli olabilir.

yamaç paraşütü güvenli midir
yamaç paraşütü güvenli midir

 Profesyonel Uçuşlarla Tehlikeler Azalır

Yamaç paraşütü ‘nde deneyimli pilotlar ile uçuş yapmak son derece önemlidir. halk arasında en fazla tehlike görülen ters rüzgar gibi konular profesyonellik ile sıradan bir hal almaktadır. uçuş sırasında rüzgarın yön değiştirmesi kulaktan dolma bilgiler ile herkes tarafından korkunç olarak görülmektedir. Halbuki bu durum uzun zamandır uçuş gerçekleştiren pilotlar için son derece sıradandır. Böyle bir durumda gerekli uygulamalar ile uçuş risksiz şekilde devam etmektedir. bu bakımdan uçuşta deneyim çok önemlidir.

Yamaç paraşütü ‘nde yapılan araştırmalarda kazalı ölümlerin profesyonel pilotlar ile son derece az şekilde gerçekleştiği görülmektedir. Yamaç paraşütü yapılırken gerçekleşen kazalarda ölüm sayıları üst seviye pilotlarda yok denecek kadar aza inmektedir. Bu bakımdan profesyonel ve deneyimli pilotlar ile uçuş gerçekleştirmek her durumda kurtarıcınız olacaktır.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Yamaç paraşütü ‘nden korkan pek çok kişi için aslında trafik de kaza riski taşımaktır. Her gün onlarca insan ülkemizde trafik kazasından ölebilmektedir. Rakam olarak olmasa da kaza yapılma sıklığına bakılarak herkesin bu risk adlında olduğu görülmektedir. İnsanlar bu duruma karşın araba sürmeye devam ederken yamaç paraşütü yapmayı geride bırakarak hayatı ertelemektedir.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?