Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Yamaç Paraşütü Nerelerde Yapılır

Yamaç Paraşütü Nerelerde Yapılır ?

Yamaç Paraşütü Nerelerde Yapılır ?

Uygulama mantığında ilk olarak paraşütü havayla doldurmak olduğundan dolayı koşarak atlayış gerçekleştirilebilecek alanlarda yapılmaktadır. Peki dünya’da yamaç paraşütü nerelerde yapılır? Bu alanların özellikleri nelerdir?

Türkiyede Yamaç Paraşütü Nerelerde Yapılır?

Coğrafi yapısından dolayı oldukça dağlık alan içerdiği için Türkiye yamaç paraşütü için oldukça uygun bir ülkedir. Bu sporu yapabileceğiniz en ideal yerler ise aşağıdaki gibidir.

 • Babadağ Marmaris Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütünün Türkiye’ye gelmesini sağlayan Babadağ bu alanda tercih edilen yerlerde her zaman birinci sıradadır. 1.700 ile 1.950 metre arası yüksekliğe sahip üç adet pisti ile size tarifsiz bir manzara keyfi yaşatacaktır.

babadağ yamaç paraşütü
babadağ yamaç paraşütü
 • Ali Dağı Kayseri Yamaç Paraşütü

Kuzey ve güney rüzgarlarına göre ayarlanan iki ayrı pisti ile profesyonel paraşütçüler için vazgeçilmez bir alandır. Türbülans riskinden dolayı acemiler için tehlikeli bir bölge olabilir. Ali Dağ aynı zamanda Dünya Yamaç Paraşütü Şampiyonası’na 2004 yılında ev sahipliği yapmıştır

yamaç paraşütü kayseri
yamaç paraşütü kayseri
 • Dinamit Tepesi Pamukkale Yamaç Paraşütü

Pamukkale Travertenleri ile Hierapolis Antik Kenti’ni kuş bakışı izleyebileceğiniz eşsiz bir yamaç paraşütü mekanıdır.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

pamukkale yamaç paraşütü
pamukkale yamaç paraşütü
 • Antalya Yamaç Paraşütü

Tatilinizin en güzel kısmında “Hadi Antalya’yı bir de gökyüzünden seyredelim” deme olanağı sağlayan bir mekandır. Konyaaltı, Alanya ve Kaş’ta çok fazla yüksekliğe sahip olmayan alanlarda güneşin ışıltısıyla beraber Antalya’yı gezebilirsiniz.

antalya yamaç paraşütü
antalya yamaç paraşütü
 • Bursa Yamaç Paraşütü

Kayak merkezi olan Uludağ aynı zamanda da bir paraşüt merkezidir. Uludağ’ın yanında Gürsu’da da bu deneyimi yaşayabilirsiniz. Merkeze ulaşma imkanı olmayanlar için servis hizmeti de sağlanmaktadır.

bursa yamaç paraşütü
bursa yamaç paraşütü
 • Hazarbaba Dağı  Elâzığ Yamaç Paraşütü

Kışları kayak yazları paraşüt diyarı olan bir başka dağımız ise Elazığ’da bulunan Hazarbaba Dağı’dır. Her yıl mayıs ayında yamaç paraşütüyle beraber başka spor dallarına da yer verilen iki günlük bir festival düzenlenmektedir. Yakınlardaysanız senede iki kere uğrayabileceğiniz en güzel mekanlardan biridir.

hazarbaba yamaç paraşütü
hazarbaba yamaç paraşütü
 • Gölbaşı  Ankara Yamaç Paraşütü

Başkent Ankara’nın güzellikleri saymakla bitmediği gibi bir de gökyüzü tutkunları için ev sahipliği yapmaktadır. En güzel turistik alanlardan biri olan Gölbaşı’nda yamaç paraşütü yapabileceğiniz gibi üniversitelerin havacılık kulüpleri tarafından eğitim de alabilirsiniz.

ankara yamaç paraşütü
ankara yamaç paraşütü
 • Boztepe  Ordu Yamaç Paraşütü

457 metrelik kalkış pisti ile ayaklarınız yerden kesildiği an Karadeniz’in eşsiz manzarasıyla baş başa kalıyorsunuz. Boztepe aynı zamanda yamaç paraşütünün ilk yapıldığı yerlerden biridir.

ordu yamaç paraşütü
ordu yamaç paraşütü
 •  Adana Yamaç Paraşütü

Türkiye’de yamaç paraşütü pilotu yetiştirmede ilk sırada yer alan Adana’da iklim koşullarından dolayı dört mevsim uçuş yapabilmektesiniz. Yolunuzun üzerindeyse her mevsim canınız sıkıldıkça Adana’ya uğrayıp uçuş yapabilirsiniz.

adana yamaç paraşütü
adana yamaç paraşütü
 • Trabzon Yamaç Paraşütü

Turistlerin göz bebeği Uzungöl’de deneyimli pilotlar eşliğinde denizi, gölü ve yeşilliği kuşbakışı izleyebilirsiniz. Uçuş anında fotoğraflar çekildiği için anlarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

trabzon yamaç paraşütü
trabzon yamaç paraşütü
 • İstanbul Ormanlı Yamaç Paraşütü

İstanbul’un gizli bebeği olan Ormanlı’da rüzgarın farklı ahengine kapılarak şehrin ücra köşesini kuş bakışı seyredebilirsiniz.

Yamaç Paraşütü Siv Eğitimi
istanbul yamaç paraşütü
 • Kocaeli Kartepe Yamaç Paraşütü

Kışları kayak merkezi yazları paraşüt merkezi olan bir başka yer ise Kartepe’dir. Yaklaşık 1200 metre yüksekliğe sahip olan bu yerden Körfez manzarasına karşı uçuş yapabilirsiniz.

kartepe yamaç paraşütü
kartepe yamaç paraşütü
 • Uçmakdere Tekirdağ Yamaç Paraşütü

Türkiye’nin en batısında en gözde rotalardan birine yolunuz düşerse yamaç paraşütü yapmadan dönmeyin. Bu bölgede aynı zamanda Tekirdağ Yamaç Paraşütü Kulübü de bulunmaktadır ve bir haftalık pilot eğitimleri de verilmektedir.

uçmakdere tekirdağ yamaç paraşütü
uçmakdere tekirdağ yamaç paraşütü

 

Diğer Ülkelerde Yamaç Paraşütü Nerelerde Yapılır?

Türkiye’deki tüm alanlarda yamaç paraşütü yaptım hepsine doydum ve diğer ülkeleri de gezmek istiyorum diyorsanız ve aklınızda “Diğer ülkelerde yamaç paraşütü nerelerde yapılır? “ sorusu varsa sizin için cevaplandırdık.

 • İsviçre Yamaç Paraşütü

UNESCO koruması altındaki bu bölge yamaç paraşütünde dünyada birinci sırada yer alır. Paraşüt yapmaya son derece elverişli hava koşulları ile eşsiz manzaralar eşliğinde uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Her mevsim yamaç paraşütü yapılabilme imkanın olsa da en çok ilkbaharda yapılması tavsiye edilir.

 • Fransa Yamaç Paraşütü

Batı Avrupa’nın biricik paraşüt diyarı olan Fransa’da Dune du Pilat manzarası eşliğinde eşsiz bir uçuş keyfi yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda da turistlerin özellikle tercih ettiği mekanlardan biridir.

 • Almanya Yamaç Paraşütü

Rotamızı Bavyera Alpleri’ne çeviriyoruz ve Almanya’nın eşsiz güzelliğiyle karşı karşıya kalıyoruz. Neuschwanstein Şatosu’nun muhteşem manzarası ile uçuş yaparken kendinizi adeta Disney masallarında hissedeceksiniz.

 • Sırbistan Yamaç Paraşütü

Rotamızı Sırbistan’a çevirdiğimiz zaman Balkanların en eski şehirlerinden biri olan Niş ile karşı karşıya kalırız. Yamaç paraşütü için oldukça elverişli olan bu topraklarda tarihin kokusuyla uçuş yapabileceksiniz.

Bir paraşütçü olarak Gürcistan sınırlarına girdiğiniz an Kazbegi’ye varmanızı öneririz. Sizi Kaskas Dağları’nın göz alıcı zirvesinden Gürcü köylerine indirecek inanılmaz bir araç olacaktır. Bu spor için oldukça elverişli iklim koşullarına sahiptir.

Yamaç Paraşütü Nerelerde Yapılır ? 

sorunun cevablarını sizler için düzenledik. Yamaç Paraşütü tandem uçuşlarımız ve eğitimlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak sitesimizde diğer makalelere göz atabilirsiniz. Dilersenizde bizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?