Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Yamaç Paraşütü Sertifikası

Yamaç Paraşütü Sertifikası

Yamaç Paraşütü Sertifikası Gerekli Midir ?

   Yamaç paraşütü  sertifikası gerekli midir ?.Tandem yani ikili uçular yapmak için bir sertifikayada lisansa gerek durulmaz.  Fakat bu sporu pilot olarak gerçekleştirmek isteyenler lisans sahibi olmalıdır. Türk Hava Kurumundan alınan lisans ile pilotlar yamaç paraşütü sporunu yapmaktadır. Tandem olarak gerçekleşecek uçuşlarda ise herhangi bir belge, eğitim ve sertifikaya ihtiyaç bulunmamaktadır.

Ülkemizde henüz sağlam bir alt yapısı bulunmayan yamaç paraşütünde lisanslama çalışmaları devam etmektedir. Bu konuda bazı kursların sembolik olarak belge verildiği görülmektedir. Fakat bu belgeler kesinlikle lisans olarak kabul edilmemektedir.  Bu belgelerin lisans olarak kabul edilmesi için Türk Hava Sporları Federasyonundan onay alınması gerekir. Zamanı geldiğinde federasyon tarafından onaylanan belgeler lisans olarak kabul edilir. Bunun dışında herhangi bir belge ya da sertifika yamaç paraşütünde istenmemektedir.

Yamaç Paraşütü Sertifikası

Yamaç paraşütü  sertifikası gerekli midir ?

Yamaç Paraşütü Sporcusu Olmak İçin Gerekenler

  Otomobil sürmek için gereken şartlar gibi yamaç paraşütü yapmak için de bir takım şartların bulunması gerekir. Bu sporu gerçekleştirecek kişilerin görme ve duyma yetilerinde herhangi bir kayıp olması önemli değildir. Aynı şekilde gözlük kullanmak da yamaç paraşütü yapmak için engel teşkil etmemektedir.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Ciddi şekilde kalp rahatsızlığı bulunanlar ya da epilepsi rahatsızlığı bulunanlar ise bu sporu yapamaz.  Ayrıca yamaç paraşütü gerçekleştirmek isteyen sporcuların 60- 70 m yüksekliğinde dağlara tırmanacak fiziksel şartlarının bulunması gerekir. 45 kilodan 120 kiloya kadar herkes yamaç paraşütü yapabilmektedir. Bu kilolar arasında değişen paraşüt seçimleri olmaktadır. Kiloya uygun olarak paraşüt seçimi gerçekleşir.

Yaş olarak alt sınırlama olan yamaç paraşütü sporunda üst sınırlama bulunmamaktadır. Alt sınırlamada ise 16- 17 yaş grubu aile izni ile hareket etmektedir.  Bu koşulları sağlayan herkes yamaç paraşütü yapabilir. Özellikle kadınlar için bu spor son derece kolay yapılabilen bir daldır. Fiziksel sağlık dışında herhangi bir şart gerekmeden herkes yamaç paraşütü sporcusu olabilir.

Yamaç paraşütü için gerekli eğitimi ve sertifikayı alacak pilotların bazı konularda dikkatli olması gerekir. Yamaç paraşütü sertifikasının alelade bir kurstan alınmamış olması son derece önemlidir. Bu konuda kendini kanıtlayan ve profesyonel hizmet veren yerlerden sertifika edinmek gerekir.  Bu eğitimde öğrencilerin kask, telsiz ve başlangıç olarak paraşüt kullanması gereklidir. Ayrıca bu eğitim esnasında ve sonrasında sigorta durumu da kontrol edilerek yamaç paraşütü için gerekli sertifika güvenli bir şekilde alınabilir.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?