Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Yamaç Paraşütü suya iniş

Yamaç Paraşütü Suya İnme

Yamaç Paraşütü Suya İnme Ve Düşme Teknikleri

Yamaç Paraşütü ile suya inme oldukça ciddi şekilde uygulanması gereken teknikler arasında yer alır. Bu tekniği uygularken bazı konulara özellikle dikkat etmek gerekir. Paraşüt ile suya düşmede dikkat edilecek konular

Arka rüzgar ile iniş planlaması yapmak

Suya inmeye birkaç metre kala mümkünse harnesten çıkmak ve suya atlamak

Boğulmamak adına ekipmandan oldukça uzaklaşmak

Bu genel bilgilerden daha da önemlisi ise mental olarak hazır bulunmaktır.  Suya düşme tekniklerinde harnes içinde müsait bir yerde hemen erişilebilecek bir konumda ip kesici aletlerin monte edilmesi de yer alabilir.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

   Yamaç Paraşütü Suya İnme Eğitimi

Yamaç Paraşütü Suya İniş Planlaması
Yamaç Paraşütü Suya İnme Ve İniş Planlaması

Suya düşme tekniklerine en iyi şekilde hakim olmak isteyenler bu teknik için eğitim almalıdır. Mental olarak hazırlık yapmak isteyenler işin uzmanında konu ile ilgili bilgileri mutlaka almalıdır. Gerektiği takdirde bu bilgileri uygulamalı olarak denemelidir. Bazen pilotlar eski paraşütler ile yılda bir kez suya inme eğitimi yapabilir. Bu eğitim sürekli kendini zinde tutmak adına son derece önemlidir.

Özellikle suda yaşanan kazaların ölümcül sonuçları yamaç paraşütünde suya düşme tekniklerini önemli hale getirmektedir.

Yamaç Paraşütü Suya İnme Prosedürü

Uçuşlarda en önemli konulardan birisi içinde bulunduğunuz durumun farkına varmak ve bu durumu hemen kabullenmek olacaktır. Ağaca inmek ya da suya inmek üzere olan pilotlar bu duruma anında adapte olabilmelidir. Bu aşamadan sonra ise kararlı bir şekilde hareket etmelidir. Sakin, kararlı ve acil durum prosedürlerini adım adım uygulayan pilotlar her zaman avantajlı sonlandırma yapabilir.

Suya inişte iki türlü yaklaşım bulunur. Arka rüzgarla yaklaşmada kanopininin hücum kenarı suya vurarak içeride havanın hapsolması sağlanır. bu şekilde kanop daha uzun süre su üstünde kalacaktır. Fakat bu iniş için paraşüt yapınızın ve harnesinizin uygun olması gerekir.  Bu tür inişlerde tekrar sırt üstü dönme riski de bulunur.

Yamaç Paraşütü Suya İniş Teknikleri

Suya inişte kıyıya yaklaşma ihtimalini de daha da arttıracaktır. Bu bakımdan iniş yapılacak suyun iyi bilinmesi gerekir. İniş yapılacak su dalgalı ise bu bölgede kesinlikle kıyıya ulaşılmaya çalışılmamalıdır.  Diğer prosedür ise karşı rüzgar ile suya iniştir. Karşı rüzgar ile iniş yapacak pilotun suya yaklaşırken tek bacak hariç tüm vücudu çıkarmış olması gerekir.  Her iki inişte de profesyonellik çok önemlidir.  Aşama aşama prosedürler emin bir şekilde uygulanmalıdır.

Yamaç Paraşütü Suya İniş Nasıl Yapılmalı

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?