Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Aydın Yamaç Paraşütü Eğitimi

Aydın Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Aydın Yamaç Paraşütü Eğitimi


Aydın yamaç paraşütü eğitimi
için Ege Bölgesi’nde tercih edilen şehirlerden biri oluyor. Özellikle son dönemlerde Aydın paraşüt tutkunları için popüler destinasyonlar arasında yer alıyor. Aydın’ın yamaç paraşütü için son derece elverişli bir coğrafyaya sahip olduğu biliniyor. Şehirde, yamaç paraşütü yapılabilecek pek çok farklı alan bulunuyor. Düz ve eğitimli araziler, alçak ve yüksek irtifa noktaları ile eğitim için pek çok olanak sunuyor. İnter Paraşüt, bölgede yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler için imkanlar sunuyor. Peki; Aydın’da yamaç paraşütü için en çok tercih edilen noktalar hangileri oluyor? Eğitim süreçleri nasıl ilerliyor? Yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenlerin neler yapması gerekiyor?

Aydın paraşüt eğitimi

Aydın Yamaç Paraşütü Eğitimi Neleri Kapsıyor?

Yamaç paraşütü eğitimi almak ve uzman pilot lisansı sahibi olmak isteyenleri beş farklı aşama bekliyor. Yamaç paraşütü eğitimleri P1’den P5’e beş farklı eğitim seviyesini kapsıyor. P1 eğitimi teorik olarak veriliyor. Ardından gelen dört aşamada ise kursiyerler hem teorik hem de uygulamalı eğitimlere tabi tutuluyor. Yamaç paraşütü eğitimleri yer eğitimi, uçuş eğitimi, meteoroloji eğitimi gibi farklı alanlarda veriliyor. Eğitimler öncelikle düz arazilerde daha sonra ise eğimli arazilerde sürdürülüyor. Bu beş aşamada adaylar orta pilot, deneyimli pilot gibi farklı seviyelerde sertifikalara sahip olabiliyorlar. Her aşamanın sonunda %75 başarı gösteren adaylar bir sonraki aşamaya geçme ve sertifika alma hakkı kazanıyorlar

Aydın Yamaç Paraşütü Eğitimi Almak İsteyenler Neler Yapmalı?

Peki; yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenlerin nasıl bir yol izlemeleri gerekiyor? Kurs kayıtları için hangi evraklara ihtiyaç duyuluyor? Kimler eğitimlere katılabiliyor?

Koçarlı Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenlerin ciddi bir sağlık sorunu bulunmaması ilk koşul olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle eğitim almak isteyenlerin aile sağlığı merkezleri ya da hastanelerden sağlık raporu almaları isteniyor. Kalp rahatsızlığı, astım, tansiyon gibi rahatsızlıkları bulunanlar eğitimlerden faydalanamıyor. Yamaç paraşütü eğitimlerine katılmak isteyenlerin öğrenim durumu da önem taşıyor. Eğitimlerden faydalanabilmek için en az ilköğretim mezunu olmak gerekiyor. Öğrenim durumu belgesinin kayıt sırasında uçuş okuluna sunulması gerekiyor.

Aydın yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenlerin sunması gereken bir diğer belge adli sicil kaydı oluyor. 18 yaşını doldurmuş tüm adaylardan son 6 ay içinde alınmış adli sicil kaydı belgesi talep ediliyor. Kan grubu belgesi istenen bir diğer evrak olarak karşımıza çıkıyor. Ehliyet ya da nüfus cüzdanında kan grubu belirtiliyorsa, kan grubu belgesine ihtiyaç duyulmuyor. 18 yaşını dolduran adayların taahhütname, doldurmamış adayların ise veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname sunmaları gerekiyor.

Koçarlı Yamaç Paraşütü eğitimi

Renk körü ve hamile olanlar eğitimlere katılamıyor. Bununla birlikte; tüm kursiyerlerin 16 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor. Uzman pilot eğitimi alacak adayların ise 18 yaşını doldurmuş olmaları isteniyor. 155 cm ile 200 cm boy aralığında; 45 ile 110 kilo aralığında olmak diğer koşullar arasında sıralanıyor.

Aydın’da Yamaç Paraşütü İçin Hangi Bölgeler Tercih Ediliyor?


Koçarlı yamaç paraşütü
için Aydın’da en çok tercih edilen nokta oluyor. Koçarlı Adnan Menderes Ormanı, Aydın yamaç paraşütü eğitimi denildiğinde de akla gelen ilk bölge oluyor. Koçarlı yamaç paraşütü tutkunları için benzersiz manzaralar ve keyifli bir uçuş deneyimi sunuyor. Bölgede farklı yüksekliklerden uçuş gerçekleştirmek mümkün olabiliyor. Koçarlı, paraşütçülere 500 metreye kadar uçuş imkanı veriyor.

yamac parasutu egitimi

Aydın’da yamaç paraşütü için tercih edilebilecek farklı noktalar da bulunuyor. Kuşadası ve Didim bu bölgelerden bazıları olarak sıralanıyor. Bu bölgeler özellikle bahar ve yaz dönemlerinde yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isteyen çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor. Yp Eğitimi, paraşüt deneyimi yaşamak isteyenlere Aydın’ın farklı bölgelerinde hizmet veriyor. Aynı zamanda bölgede eğitim almak isteyenler için çeşitli fırsatlar da sunuyor.

Aydın yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yp Eğitimi ile uçuş deneyimi yaşamak ve uçuş kartı satın almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;
0850 308 2143
0542 492 2022

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?