Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Balıkesir Yamaç Paraşütü Eğitimi

Balıkesir Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Balıkesir Yamaç Paraşütü Eğitimi

Balıkesir yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler bu deneyimi Yp Eğitimi ile yaşayabiliyorlar. Balıkesir yamaç paraşütü kursu için ege bölgesinin sıkça tercih edilen şehirlerinden biri oluyor. Şehirde paraşüt etkinlikleri ve eğitimleri farklı bölgelerde yapılabiliyor. Balıkesir’in, bulunduğu coğrafya ve iklimi gereği yılın dört mevsimi uçuş gerçekleştirmek mümkün olabiliyor. Ancak özellikle kış aylarında meteorolojik kontrollerin yapılması ve hava koşullarının elverişli olması gerekiyor.

Balıkesir Yamaç Paraşütü Kursu

Balıkesir, su sporları konusunda da tercih edilen şehirlerden biri oluyor. Festivaller ve etkinlikler ile yılın farklı dönemlerinde yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda yaz aylarında tatilcilerin ilgi odağı oluyor. Peki; Balıkesir’de hangi bölgelerde yamaç paraşütü yapılabilir? Eğitimlere kimler katılabilir?

Balıkesir Yamaç Paraşütü Eğitimi ve Uçuşları İçin Tercih Edilen Bölgeler

Ayvalık yamaç paraşütü için Balıkesir’in en çok araştırılan noktalarından biri oluyor. Balıkesir’in tatil cenneti Ayvalık, özellikle yaz aylarında çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor. Ayvalık’ta yapılabilecek çok sayıda aktivite bulunuyor. Ayvalık yamaç paraşütü söz konusu olduğunda ise genellikle Sarmısaklı bölgesi tercih ediliyor. Ancak; bölgenin konumu ve coğrafi koşulları gereği Sarmısaklı’da Paramotor ile uçuş gerçekleştirmek mümkün olabiliyor. Bölgenin eğitim için ise yeterince elverişli olmadığı biliniyor.

Ayvalik Yamac Parasutu

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Balıkesir Türkmentepe, yamaç paraşütü uçuşları ve eğitimleri için daha uygun bir bölge olarak dikkat çekiyor. Türkmentepe, 560 metrelik irtifa noktasıyla eşsiz bir uçuş deneyimi sunuyor. Balıkesir Türkmentepe dışında; Asartepe, Uçarcıtepe ve Telsiz Tepesi gibi farklı uçuş noktalarıyla da dikkat çekiyor.

Balıkesir Yamaç Paraşütü Eğitimi Kimlere Uygun?

Balıkesir yamaç paraşütü kursu için bazı koşulların yerine getirilmesi gerekiyor. Başvurular sırasında Yp Eğitimive diğer uçuş okulları tarafından bazı evraklar talep ediliyor. Eğitimlere katılacak olan kişilerin belirli bir boy ve kilo aralığına sahip olmaları gerekiyor. Minimum 155 cm ve maksimum 200 cm olan kişiler eğitimlerden faydalanabiliyor. Aynı zamanda gerekli kilo aralığının minimum 45 maksimum 110 olduğu biliniyor. Kurslara katılacak olan kişilerin aile hekimlerinden ya da hastanelerden alınan sağlık raporlarını uçuş okuluna sunmaları gerekiyor. Epilepsi, astım, kalp, tansiyon gibi rahatsızlığı bulunan kişiler eğitimlere katılamıyorlar. Aynı zamanda renk körü olanların ve hamilelerin eğitimlere katılmalarına izin verilmiyor.

Balıkesir Türkmentepe

Balıkesir yamaç paraşütü eğitimi alacak kişilerin 16 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor. Kayıtlar sırasında adaylardan sekiz adet vesikalık fotoğraf isteniyor. Aynı zamanda eğer ehliyet ya da kimlikte yazmıyorsa kan grubu belgesi sunmaları gerekiyor. Son 6 ay içinde alınmış adli sicil kaydı istenen diğer belgeler arasında yer alıyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Neleri Kapsıyor?

Yamaç paraşütü eğitimi 5 farklı seviyeyi kapsıyor. Adaylara bu beş farklı seviyede teorik ve uygulamalı eğitimler veriliyor. Kursiyerler, meteoroloji eğitimi, yer eğitimleri ve uçuş eğitimlerine tabi tutuluyorlar. Buna ek olarak; telsiz eğitimi, malzeme bilgisi gibi farklı konulara odaklanıyorlar. Bu 5 farklı seviyeye ek olarak; dileyen adaylar SİV eğitimi ve Paramotor eğitimlerine katılabiliyorlar. Ayvalık, gibi kimi bölgelerde paramotor ile uçuş gerçekleştirebiliyorlar. Eğitimler farklı seviyeler için farklı süreleri kapsıyor. Genellikle her seviyede 20 – 30 günlük eğitimler veriliyor. Adaylar her seviyenin sonunda sertifika almaya hak kazanıyorlar.

 

Balıkesir yamaç paraşütü eğitimi hakkında detaylı bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uçuş deneyimi yaşamak ve uçuş kartı satın almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;
0850 308 2143
0542 492 2022

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?