Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

İstanbul Yamaç Paraşütü

İstanbul Yamaç Paraşütü 2022

İstanbul Yamaç Paraşütü

Türkiye yamaç paraşütü  için oldukça elverişli bir yapıya sahiptir. Yedi tepeden oluşan İstanbul  yamaç paraşütü için size eşsiz deneyim sunmak için önderliği taşımaktadır. Nüfus kalabalığından şikayet edilse de bu spor için en çok alana sahip olan ilimizdir. “İstanbul’da yamaç paraşütünü nerelerde yapabiliriz? “ , “Bu alanların özellikleri nasıldır?” , “Bu alanlarda herkes uçuş gerçekleştirebilir mi?” sorularının cevabını sizler için derledik.

İstanbul  Yamaç Paraşütü Nerelerde Yapılır?

Oldukça kalabalık bir nüfusa sahip olan ve zaman zaman insanı bunaltan bir şehir olmasına rağmen özellikle geceleri ışıl ışıl yapısıyla hepimizi büyülemektedir. İlk çağlarda bile onlarca devlete başkent olan bu gözde şehri bir de gökyüzünden seyretmeye ne dersiniz? Ve kuşbakışı haliyle bu şehre daha da bağlanacağımızı hepimiz biliyoruz. Peki bakalım İstanbul’u nerelerden bir kuş olup izleyebiliriz.

 

  • Çatalca Ormanlı Köyü

Çömezden profesyonele herkese ev sahipliği yapabilecek bir kıyıya sahip olan bu köy özellikle P2 pilotları için oldukça güzel bir antrenman mekanı olacaktır. 15 kilometrelik sahile sahip olan bu yamacın yüksekliği 30 metredir. Profesyonellerin dişinin kovuğuna yetmese bile deneyimsiz pilotlar için çok etkili bir alandır. Atladıktan sonra rüzgar hızıyla yüksekliğiniz 320 metreye kadar çıkabilmektedir ve 15 – 25 dakika arası bir uçuş gerçekleştirirsiniz. İstanbul’a yaklaşık 1 saatlik bir mesafede bulunmaktadır. İstanbul yamaç paraşütü yapılan en iyi yerdir.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

ormanlı yamaç paraşütü
istanbul ormanlı yamaç paraşütü

 

  • Karaburun

İstanbul’un ayaklarınızın altına Karadeniz sularını serdiği Karaburun’da uçuşlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Profesyonellerin veya tandem uçuşların gerçekleştirilebileceği bir ortamdır yani deneyimsiz bir pilotsanız gitmenizi çok da tavsiye etmeyiz. Oldukça rüzgar alan bir alan olduğu için yaz aylarında yapılması tavsiye edilir. Yüksekliğinden dolayı diğer bölgelere göre daha uzun bir uçuş deneyimi yaşayabilirsiniz.

karaburun yamaç paraşütü
karaburun yamaç paraşütü
  • Silivri

Sadece pilotların uçuş yapabildiği değil eğitimlerin de verildiği bir yer olan Silivri’de sizlere yamaç paraşütü için kucak açan limanlardan biridir. Silivri’de yamaç paraşütü yeni yeni uygulanmaya başlamış olsa da şehre en yakın alanlardan biri olduğu için oldukça  tercih edilmeye başlanmıştır.

silivri yamaç paraşütü
silivri yamaç paraşütü

 

  • Şile – Ağva

İstanbul’un kalabalığından sığınılan bir yer olan Şile bizlere artık yamaç paraşütünde de ev sahipliği yapmaktadır. Ormanla denizin kesiştiği mükemmel manzaraya sahip olan bu bölgede iniş alanı da 2 kilometrelik oldukça geniş bir alana sahiptir. Ayrıca her lisanstan pilotun uçuş yapabileceği nadir yerlerden biridir.

şile yamaç paraşütü istanbul
şile yamaç paraşütü istanbul
  • Pendik Aydos

Adaları hiç havadan gördünüz mü? Pendik Heybeliada, Burgazada, Büyükada ve Yarımada’yı ayaklarınızın altına seriyor. Popülerliğini kaybetmiş olsa da diğer alanlardan çok daha farklı bir manzara sunduğu için tercih edilmesi gereken bir alandır.

Tasarımı gereği uzun bir yamaçtan koşarak atlamanız gerektiği için hep sahil kenarları ve dik yamaçlar tercih edilmektedir. Atlayış öncesinde de bir koşu mesafesi bulunması gerektiği için kent merkezinde maalesef ki uçuşlar yapılamamaktadır. Fakat ilçelere doğru ilerledikçe hem İstanbul’u hem de diğer manzaraları görebilme imkanı sağlamaktadır. Bir Uludağ sizlere hem Karadeniz sularını hem de adaları vadetmez.

Coğrafi konumu ve özelliklerinden dolayı her ilden rahatça ulaşılabilir olduğundan dolayı Şile Sahili’nde veya Pendik’te bir uçuş gerçekleştirmek için illa İstanbul’da yaşamanız gerekmemektedir. Yaşadığınız ilden bir uçakla gelip dilediğiniz ilçede yamaç paraşütünüzü gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye sınırlarında sadece İstanbul’da yamaç paraşütü yapılmamaktadır. Trabzon, Bursa ve Bolu gibi illerimizde de paraşüt sporu yapabileceğiniz için size en yakın ile de birkaç saatlik yolculukla gidebilirsiniz. Türkiye’de yamaç paraşütü yapılan diğer illeri görebilmek için Yamaç Paraşütü Nerelerde Yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

İstanbul Yamaç Paraşütü
İstanbul Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü istanbul fiyatları için inter paraşüt’ün  web sitesini ziyaret edebilirsiniz. en uygun fiyatlarla sizlere hizmet vereceğinden hiç şüpheniz olmasın.

İstanbul yamaç paraşütü 2022 inter paraşüt

İnter paraşüt ailesi olarak İstanbul’un gözde ilçelerinde sizlerle beraber uçmak isteriz. Hatta eğitimlerimize katılarak eğitmen kadrosu ile ailemize bile katılabilirsiniz. İstanbul Yamaç Paraşütü Eğitimleri ve tandem ikili uçuşlar için bize ulaşabilirsiniz

Burhan Felek

0542 492 20 22

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?