Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Kayseri Yamaç Paraşütü Eğitimi

Kayseri Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Kayseri Yamaç Paraşütü Eğitimi

Kayseri yamaç paraşütü eğitimi denildiğinde Türkiye’de akla gelen ilk şehirlerden oluyor. Kayseri yamaç paraşütü konusunda oldukça popüler bir kent olarak biliniyor. Şehir yılın farklı dönemlerinde çeşitli yamaç paraşütü etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Özellikle; İç Anadolu Bölgesi’nde yamaç paraşütü tutkunları için vazgeçilmez bölgeler arasında yer alıyor. Şehir, eğitim almak ve uçuş deneyimi yaşamak isteyenler için adrenalin dolu bir deneyimin adresi oluyor. YPeğitimi ekibi; eğitim almak isteyenler için güvenli ve avantajlı eğitim seçenekleri sunuyor. Peki, Kayseri’de yamaç paraşütü nerede yapılır? Kayseri yamaç paraşütü kursu fiyatları nasıl? Eğitim almak isteyenler ne kadar bütçe ayırmalı? Kurslara katılmak için neler gerekiyor?

Kayseri Paraşüt Alanı

Kayseri Yamaç Paraşütü Eğitimi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kayseri’de yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenleri beş farklı eğitim aşaması bekliyor. İlk aşama teorik olarak yürütülüyor. Geri kalan dört eğitim seviyesinde ise dersler teorik ve uygulamalı olarak yürütülüyor. Kurs programı yer eğitimi, uçuş eğitimi, meteoroloji eğitimi gibi farklı konuları kapsıyor. Kursa katılmak isteyen adayların uçuş okuluna sunması gereken bazı evraklar bulunuyor. Bu evrakları şöyle sıralamak mümkün olabiliyor;

  • Nüfus cüzdanı (Aslı ve Fotokopisi)
  • Son altı ay içinde alınan adli sicil kaydı (18 yaşından büyükler için)
  • Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik kartında belirtilmiyorsa)
  • Kayseri yamaç paraşütü eğitimi sertifikası için THK pulu
  • Öğrenim durumu belgesi
  • Sekiz adet vesikalık fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • Taahhütname (18 yaşını doldurmuş olanlar için)
  • Veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname (18 yaşından küçükler için)

Kursa katılacak adayların en az ilköğretim mezunu olmaları gerekiyor. Sağlık raporunun aile sağlığı merkezlerinden alınması yeterli oluyor. Kalp rahatsızlığı, astım gibi ciddi sağlık sorunları bulunanlar ve renk körü olanlar eğitimlere katılamıyor. Kursiyerlerin 16 yaşını doldurmuş olmaları şartı aranıyor. Uzman pilot eğitimleri için yaş sınırı 18 olarak biliniyor. Bu koşulları sağlayan herkes eğitimlere katılabiliyor. Tamamlanan her bir kurs seviyesinin ardından adaylar sertifika almaya ve bir sonraki aşamaya geçmeye hak kazanıyor.

Ali Dağı Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Kayseri Yamaç Paraşütü Eğitimi Nerede Yapılıyor?

Kayseri’de yamaç paraşütü eğitimi ve uçuşları için Ali Dağı tercih ediliyor. Ali Dağı Kayseri’nin Talas ilçesinde yer alıyor ve Kayseri paraşüt alanı olarak kullanılıyor.

Ali Dağı yamaç paraşütü için şehre gelen birçok ziyaretçiyi ağırlıyor. Yerli ziyaretçilerin yanı sıra; yurt dışından gelen paraşüt tutkunları da Ali Dağı’nı tercih ediyor.

Ali Dağı yamaç paraşütü için iki farklı kalkış pistine ev sahipliği yapıyor. Kayseri paraşüt alanı olarak kullanılan bu pistlerin 600 ve 750 metre yüksekliğe sahip olduğu biliniyor. Bölgede yapılan uçuşların süreleri hava şartlarına bağlı olarak 10 dakika ile 30 dakika arasında değişiyor.

Ali Dağı Yamaç Paraşütü 2022

Kayseri Yamaç Paraşütü Kursu Fiyatları

Peki; Kayseri yamaç paraşütü eğitimi için ne kadar bütçe ayırmak gerekiyor? Kurs ücretleri kurs seviyelerine göre farklılık gösteriyor. Çünkü her kurs seviyesi farklı eğitimleri kapsıyor. Aynı zamanda her kurs seviyesinin farklı süreleri kapsadığı da biliniyor. Bunun yanı sıra; SİV ve Paramotor gibi farklı nitelikteki kurslar da farklı şekillerde ücretlendiriliyor. Kayseri yamaç paraşütü kursu fiyatları 5 bin TL ile 15 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.

Kayseri Yamaç Paraşütü Kursu Fiyatları

Eğitimler sırasında gerekli ekipmanlar uçuş okulu tarafından sağlanabiliyor. Ancak, eğitim sürecinde kursiyerlerin konaklama masraflarını kendilerini karşılamaları gerekiyor. Bununla birlikte kişisel masraflar da kursiyerlere ait oluyor. Uçuş deneyimi yaşamak isteyenler için ise ücretler sezonluk olarak değişebiliyor. Bu noktada firmalar ve eğitmenler aracılığıyla ücret bilgisi alınabiliyor.Kayseri yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha fazla bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPeğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?