Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Kilis Yamaç Paraşütü Eğitimi

Kilis Yamaç Paraşütü Eğitimi 2023

Kilis Yamaç Paraşütü Eğitimi

Kilis yamaç paraşütü eğitimi verilen illerden biri olarak biliniyor. Kilis daha çok paramotor eğitimleri ile ön plana çıkıyor. Kilis paramotor faaliyetleri açısından son derece elverişli olan şehirler arasında yer alıyor. Paramotor, yamaç paraşütünün farklı bir türü olarak biliniyor. Paramotor faaliyetlerinde pilotlar paraşütün yanı sıra; sırtlarında pervaneli bir motor taşıyorlar. Paramotor aynı zamanda motorlu yamaç paraşütü adıyla da anılabiliyor.

Paramotor Eğitimi

Paramotor ile tek kişilik ya da iki kişilik uçuş gerçekleştirmek mümkün olabiliyor. Aynı zamanda paramotorun, kurtarma ve acil müdahale amaçlı kullanımının da mevcut olduğu biliniyor. Peki; paramotor eğitimi almak isteyenlerin neler yapması gerekiyor? Paramotor eğitimleri için katılım şartları nelerdir? Eğitimler neleri içeriyor ve Kilis yamaç paraşütü fiyatları nasıl?

Kilis Yamaç Paraşütü Eğitimi İçeriği

Daha önce yamaç paraşütü eğitimi almamış olan adayların paramotor eğitimlerine katılması ne yazık ki mümkün olamıyor. Paramotor eğitimi alabilmek için yamaç paraşütü başlangıç eğitimi sertifikasına sahip olma şartı aranıyor. Başlangıç eğitimi hem teorik hem de uygulamalı eğitimleri içeriyor. Teorik eğitimlerde yamaç paraşütü ile ilgili temel bilgilerin kursiyerlere aktarılması söz konusu oluyor.

Düz arazilerde gerçekleştirilen yer eğitimlerinde kursiyerlere paraşütle nasıl koşulacağı öğretiliyor. Kursiyerlerin bu eğitimler süresince paraşüte tam olarak hakim olabilmeleri bekleniyor. Ardından %5 – %10 oranında eğimli arazilerde çalışmalar sürdürülüyor. Katılımcılara bu aşamada telsiz ve meteoroloji eğitimi de veriliyor. Kursiyerlerin Kilis yamaç paraşütü eğitimi süresince telsiz komutlarını doğru algılamaları ve komutları harfiyen uygulamaları önem taşıyor. Bu bilgilerin tam olarak kavranması ve uygulanabilmesinin ardından uçuş eğitimlerine başlanabiliyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi

Paramotor eğitimlerinde ise süreç, teorik eğitimleri ve uygulamayı kapsayacak şekilde iki aşamadan oluşuyor. Katılımcılar öncelikle teorik olarak ekipmanlar hakkında bilgilendiriliyorlar. Teorik eğitimler farklı kalkış teknikleri, meteoroloji, hava trafiği gibi konuları da içeriyor.

Bilgilendirme sürecini simülatör eşliğinde gerçekleştirilen eğitimler izliyor. Böylelikle kursiyerler ortaya çıkabilecek olumsuzluklardan etkilenmemiş oluyorlar. Bu durum bir sonraki aşamada verilecek uçuş eğitimlerine hazırlık niteliği taşıyor. Ardından eğitmenler eşliğinde uçuşlar gerçekleştiriliyor. Eğitimin son dönemlerinde ise kursiyerler tek başlarına uçuş yapabilecek yeterliliğe sahip oluyorlar. Eğitim sürecini başarıyla tamamlayan kursiyerler ise sertifika almaya hak kazanıyorlar.

Kilis Yamaç Paraşütü Fiyatları

Katılımcılar kurs süresince iniş ve kalkış planlama eğitimi alıyorlar. Ekipman bakımı eğitim sürecinin önemli bir parçasını oluşturuluyor. Motor tamir bakım eğitimi, paramotor kurulum eğitimi kurs takviminde yer alan konulardan bazıları olarak biliniyor.

Kimler Kilis Yamaç Paraşütü Eğitimi Alabilir?

Yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler için sağlık durumunun en önemli konu olduğu biliniyor. Kalp problemleri yamaç paraşütü yapılmasının önünde en önemli engel oluyor. Astım, tansiyon, diyabet, psikolojik rahatsızlıklar ve bazı fiziksel engeller de yamaç paraşütü için risk oluşturabiliyor. Eğitimlere katılacak adayların bu rahatsızlıklara sahip olmamaları gerekiyor. Bu nedenle kayıt sürecinde adaylardan sağlık raporu talep ediliyor. Katılımcıların yaş aralığı koşullardan bir diğeri olarak karşımıza çıkıyor. Paramotor eğitimlerine katılacak olanların 16 yaşını doldurmuş olmaları şartı aranıyor. Aynı zamanda 68 yaşından küçük olmaları gerekiyor. Gerekli boy aralığı 155 – 200 cm olurken; kilo aralığı 40 – 95 olarak biliniyor.

Kilis yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenlerin renk körü ya da hamile olmamaları gerekiyor. En az ilköğretim derecesine sahip olmaları isteniyor. Bu koşul tüm yamaç paraşütü eğitim seviyeleri için geçerli oluyor. Kurs kayıtları sırasında öğrenim durumunu gösterir belgenin uçuş okuluna sunulması gerekiyor. Paramotor eğitimlerine katılacak olanların P2 yani başlangıç eğitimini tamamlamış olmaları şartı aranıyor. Yamaç paraşütü başlangıç eğitimi sertifikasına sahip adaylar paramotor eğitimlerine başvurabiliyor. Paramotor eğitimlerine başvuru sırasında P2 lisansının fotokopisinin uçuş okuluna teslim edilmesi isteniyor.

Uçuş okullarına başvuran adayların nüfus cüzdanlarının aslı ve fotokopisi ile başvuru yapmaları gerekiyor. Kayıtlar sırasında adaylardan talep edilen evraklar arasında adli sicil kaydı ve kan grubu belgesi yer alıyor. Aynı zamanda son altı aya ait vesikalık fotoğraf talep ediliyor. 18 yaşını doldurmuş adaylardan taahhütname talep ediliyor. 18 yaşın altındaki adayların ise noter onaylı ve veli imzalı muvafakatname sunmaları isteniyor. Aynı zamanda eğitim sürecinin sonunda alınacak THK onaylı sertifikaya yapıştırılmak üzere THK pulu isteniyor.

Kilis Yamaç Paraşütü Fiyatları

Peki; Kilis yamaç paraşütü eğitimi için fiyatlar nasıl? Kilis’te paramotor eğitimlerine katılmak isteyen adayların öncelikle başlangıç eğitimi almaları gerekiyor. Yamaç paraşütü eğitimlerinin ücretleri alınacak eğitimin seviyesi ve niteliğine bağlı olarak değişebiliyor. Bölgede yamaç paraşütü eğitim faaliyetleri yürüten uçuş okullarından biri YPEğitimi oluyor. YPEğitimi’nin başlangıç eğitimi için talep ettiği ücret 5.500 TL olarak biliniyor.

P3, P4 ve P5 eğitimlerine katılmak isteyenler için kurs ücretleri 7.500 ile 10.000 TL arasında değişiyor. Paramotor eğitimlerinin ücreti ise 15.000 TL olarak biliniyor. Kurs sürecinde gerekli bazı ekipmanlar uçuş okulu tarafından sağlanıyor. Ancak bazı ekipmanların kursiyerler tarafından temin edilmesi gerekiyor. Bunun için ek bir bütçeye ihtiyaç duyuluyor. Aynı zamanda kurslar süresince yapılan kişisel harcamaların tamamı da kursiyerlere ait oluyor. Detaylı bilgi için uçuş okulu ile irtibat kurmak gerekiyor.

Kilis yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız varsa YPEğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?