Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Kırıkkale Yamaç Paraşütü Eğitimi

Kırıkkale Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Kırıkkale Yamaç Paraşütü Eğitimi

Kırıkkale yamaç paraşütü eğitimi ve uçuşları için gelişmekte olan iller arasında yer alıyor. Kırıkkale’de yamaç paraşütü için elverişli birden fazla tepe bulunuyor. Kırıkkale, Ankara’ya yakın konumuyla tercih sebebi olan illerden biri olarak biliniyor. YPEğitimi, Kırıkkale’de eğitim faaliyetleri yürüten okullardan biri olarak biliniyor. Kırıkkale’de uzman pilotlar eşliğinde tandem uçuşlara katılmak da mümkün olabiliyor. Kırıkkale’nin yamaç paraşütü için oldukça elverişli bir şehir olduğu düşünülüyor. Bu nedenle; yamaç paraşütü ve doğa sporlarına yönelik yeni projeler hayata geçiriliyor. Şehrin spor alanında gelişmesi için çaba gösteriliyor. Peki; paraşüt eğitimi almak isteyenler neler yapmalı? Herkes eğitimlere katılabilir mi? Kırıkkale yamaç paraşütü fiyatları nasıl?

Ahılı Tepesi Yamaç Paraşütü

Kırıkkale Yamaç Paraşütü Eğitimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yamaç paraşütü eğitimleri farklı seviyeleri içeriyor. İlk aşama dışında, tüm aşamalarda kursiyerlere eğitim neticesinde sertifika veriliyor. Bu sertifikaların THK ve FAI onaylı olduğu biliniyor.

Eğitimlerin ilk aşaması olan P1 eğitimi, tamamen teorik olarak yürütülüyor. Tamamen teorik olarak yürütülen tek seviye P1 seviyesi oluyor. Adaylar bu eğitim süresince yamaç paraşütü hakkındaki temel bilgileri ediniyorlar. Eğitim bitimince adaylara teorik bir test uygulanıyor. Testi başarıyla geçenler P2 eğitimine başlama hakkı kazanıyor.

Çeşnigir Kanyonu Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

İkinci aşama P2 eğitimi ya da başlangıç eğitimi olarak adlandırılıyor. Bu aşamada, kursiyerlere meteoroloji eğitimi, yer eğitimi ve uçuş eğitimi veriliyor. Kırıkkale yamaç paraşütü eğitimi için bu aşamada kursiyerler hem teorik hem de uygulamalı eğitime tabi tutuluyor. Kursiyerler paraşütle koşma, paraşütü baş üstünde tutma, paraşüte hakimiyet gibi eğitimler alıyorlar. Eğitimler öncelikle düz arazilerle daha sonra eğimli arazilerde sürdürülüyor. Bu seviyenin sonunda uygulanan teorik ve uygulamalı testlerde başarılı olan kursiyerler orta pilot eğitimine başlayabiliyor.

Kırıkkale’de yamaç paraşütü eğitimi için bir sonraki aşama P3 eğitimi adıyla anılıyor. Eğitimin bir diğer adı, orta pilot eğitimi olarak biliniyor. Eğitim süresince adaylar teorik ve uygulamalı eğitimler almaya devam ediyorlar. Orta pilot eğitimlerinin süresinin yaklaşık 30 gün olduğu biliniyor. Bu aşamada termik uçuşu ve yelken uçuşu gibi çeşitli eğitimler devreye giriyor.

Kırıkkale yamaç paraşütü eğitimi için dördüncü aşama deneyimli pilot eğitimi oluyor. P3 eğitiminde %75 başarı gösteren kursiyerler deneyimli pilot olabilmek için kolları sıvıyor. Bu seviyedeki kursiyerlere acil müdahale eğitimi veriliyor. Acil müdahale eğitimlerinde kursiyerlerin %100 başarı göstermeleri bekleniyor. Buna ek olarak kapsamlı yelken ve termik uçuşu eğitimlerine odaklanılıyor. Yedek paraşüt katlama eğitimi de bu kursun kapsamı içersinde yer alıyor.

Kanyonu Yamaç Paraşütü

Paraşüt eğitimi için son aşama uzman pilot eğitimi oluyor. Bu seviyeyi tamamlayan adaylara THK ve FAI onaylı uzman pilot lisansı veriliyor. Bu aşamada kursiyerler uzun mesafe uçuşları gerçekleştiriliyorlar. EK olarak GPS eğitimine tabi tutuluyorlar. Rotasyon eğitimi ve ileri seviye termik eğitimi de bu aşamanın kapsamı içerisinde yer alıyor.

Kırıkkale Yamaç Paraşütü Eğitimi İçin Gerekli Koşullar

Paraşüt eğitimi almak isteyenlerin belirli koşulları sağlıyor olmaları gerekiyor. Yamaç paraşütü yapabilmek için bazı yeterliliklere sahip olmak gerekiyor. Yaş sınırı, boy ve kilo aralığı, öğrenim durumu, sağlık durumu gibi noktalar önem taşıyor. Yamaç paraşütü eğitimleri için yaş sınırı 16 olarak biliniyor. Uzman pilot eğitimlerinde ise yaş sınırı 18 olarak belirleniyor. Kursiyerlerin 155 – 200 cm boy aralığına sahip olmaları gerekli koşullar arasında yer alıyor. Uygun kilo aralığı ise 45 – 110 olarak biliniyor.

Yamaç paraşütü eğitimi almak isteyen adayların ilköğretim derecesine sahip olmaları bekleniyor. Buna ek olarak; adayların kalp ve solunum rahatsızlığı bulunmaması kritik bir noktayı oluşturuyor. Tansiyon, epilepsi, renk körlüğü gibi rahatsızlığı bulunanlar ve hamileler Kırıkkale yamaç paraşütü eğitimi alamıyor.

Kırıkkale’de Yamaç Paraşütü İçin Elverişli Bölgeler

Kırıkkale’de yamaç paraşütü eğitimi ve uçuşları için elverişli olan birden fazla bölge bulunuyor. Ahılı Tepesi yamaç paraşütü için tercih edilen ilk bölge oluyor. Bölgede yamaç paraşütü sporunun gerçekleştirilebilmesi için çeşitli projeler yürütülüyor. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün de bu projelere destek verdiği biliniyor. Ahılı Tepesi yamaç paraşütü etkinliklerinin bölge turizmine önemli bir katkısı olacağı düşünülüyor.

Çeşnigir Kanyonu yamaç paraşütü faaliyetleri için tercih edilen bir diğer bölge oluyor. Çeşnigir Kanyonu, Kırıkkale’nin Karakeçili ilçesi ile Köprüköy beldesi arasında bulunuyor. Çeşnigir Kanyonu yamaç paraşütü uçuşlarının yanı sıra; eğitim faaliyetleri için de elverişli bir bölge oluyor.

Kırıkkale Yamaç Paraşütü Fiyatları

Peki; Kırıkkale yamaç paraşütü eğitimi için kursiyerlerin ne kadar ücret ödemesi gerekiyor? Kırıkkale yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Her eğitim seviyesinin farklı bir süreyi kapsadığı biliniyor. Bununla birlikte; her eğitim seviyesinde farklı ekipmanlara ihtiyaç duyuluyor. Bu nedenle; her kurs seviyesi için ayrılması gereken bütçe de farklılık gösteriyor. Eğitimler için kursiyerlerin 5 – 15 bin TL arasında değişen ücretler ödemeleri gerekiyor. Kurslar süresince gerekli ekipmanlar uçuş okulları tarafından sağlanıyor. Ancak kursiyerlerin barınma gibi kişisel ihtiyaçlarını kendilerinin karşılaması bekleniyor. Konu hakkında daha detaylı bilgiye uçuş okullarının web siteleri aracılığıyla ulaşılabiliyor. Ek olarak; eğitmenlerle iletişime geçerek bilgi almak da mümkün olabiliyor.

Kırıkkale yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPeğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?