Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Alanya Yamaç Paraşütü Eğitimi

Alanya Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Alanya Yamaç Paraşütü Eğitimi

Alanya yamaç paraşütü eğitimi için Akdeniz’de öne çıkan ilçelerden biri oluyor. Alanya paraşüt tutkunlarının en çok ilgi gösterdiği adresler arasında yer alıyor. Özellikle bahar ve yaz dönemleri için sıkça tercih ediliyor. Antalya yamaç paraşütü denildiğinde şehirde akla gelen ilk nokta Alanya oluyor. Alanya, paraşüt eğitimi söz konusu olduğunda da ön plana çıkan bölgeler arasında bulunuyor. YPeğitimi, eğitim faaliyetlerinin Akdeniz ayağının önemli bir kısmını Alanya’da yürütüyor. Alanya, hem hava koşulları hem coğrafi özellikleriyle yamaç paraşütü için son derece elverişli bir bölge oluyor.

Peki; Alanya’da yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler neler yapmalı? Yamaç paraşütü eğitimleri için hangi koşullar aranıyor? Yamaç paraşütü güvenli bir spor mu? Alanya yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Kurslara katılmak isteyenler için gerekli evraklar nelerdir?

Antalya Yamaç Paraşütü

Kimler Alanya Yamaç Paraşütü Eğitimi Alabilir?

Yamaç paraşütünün güvenli bir spor dalı olup olmadığı sıkça tartışılan bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Yamaç paraşütü ekstrem sporlar arasında yer aldığı için herkesin bu sporu yapamayacağına dair yanılgılar bulunuyor. Aslında yamaç paraşütü sanılanın aksine son derece güvenli bir spor olarak biliniyor. Yamaç paraşütü tehlikeli sporlar listesinde 23. sırayı alıyor. Futbol aynı listede 7. sırada bulunuyor. Yani kısacası; yamaç paraşütü kurallara uyulduğu taktirde sanılanın aksine oldukça güvenli bir spor haline geliyor.

Yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler için elbette bir dizi koşul bulunuyor. Yamaç paraşütü yapmak ve eğitimini almak isteyenlerin ciddi bir sağlık sorunu bulunmaması ilk koşul oluyor. Alanya yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenlerin kalp, astım, tansiyon, epilepsi gibi sağlık sorunları olmaması gerekiyor. Renk körü olmak yamaç paraşütü eğitimi almanın önündeki engellerden biri oluyor. Renk körü olanlar ne yazık ki eğitimlere kabul edilmiyor. Hamilelerin de uçuş deneyimi yaşaması ve eğitim alması sakıncalı görülüyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Yamaç paraşütü eğitimi alacak kişilerin 16 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor. Uzman pilot eğitimi alacaklar için ise yaş sınırı 18 olarak biliniyor. Bunun dışında boy ve kilo konusunda da aranan bazı şartlar bulunuyor. Yamaç paraşütü yapacak veya eğitim alacakların minimum 155 cm boy ve 45 kiloya sahip olmaları gerekiyor. Sahip olunması gereken maksimum boy ve kilo ise 200 cm ve 110 olarak biliniyor. Bu koşulların dışında kalanlar ne yazık ki uçuşlara katılamıyor ve eğitimlerden faydalanamıyorlar.

Paraşüt Eğitimi 2022

Alanya Yamaç Paraşütü Eğitimi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Yamaç paraşütü eğitimleri öncesinde adayların gerekli koşulları sağladıklarına dair bazı evraklar sunmaları gerekiyor. Öğrenim durumu, spora elverişlilik gibi bazı unsurlar bu evraklar aracılığıyla saptanıyor. Evraklar kurs kayıtları sırasında uçuş okuluna teslim ediliyor. Evrakların eksiksiz olması halinde kurs kaydı yapılabiliyor ve eğitimlere başlanıyor. Yamaç paraşütü eğitimleri için istenen evraklar şu şekilde sıralanıyor;

  • Nüfus cüzdanı (Aslı ve Fotokopisi)
  • Son altı ay içinde alınan adli sicil kaydı (18 yaşından büyükler için)
  • Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik kartında belirtilmiyorsa)
  • Öğrenim durum belgesi
  • Sekiz adet vesikalık fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • Taahhütname (18 yaşını doldurmuş olanlar için)
  • Veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname (18 yaşından küçükler için)
  • THK pulu

Alanya yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenlerin en az ilköğretim mezunu olmaları gerekiyor. THK pulu her kurs aşamasının sonunda almaya hak kazanılan sertifikalara yapıştırılmak üzere isteniyor. Sağlık raporu normal şartlar aile sağlığı merkezlerinden alınabiliyor. Ancak; bazı durumlarda eğitmenler daha kapsamlı bir rapor alınmasını isteyebiliyor. Bu noktada; sağlıklı raporu için hastanelere başvurmak gerekiyor. Heyet raporu alınması ve uçuş okuluna sunulması gerekiyor.

Alanya Yamaç Paraşütü Fiyatları 2022

Alanya’da Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır?

Antalya yamaç paraşütü denildiğinde akla ilk olarak Alanya bölgesi geliyor. Peki; Alanya’da yamaç paraşütü için neresi tercih ediliyor. Alanya da yamaç paraşütü uçuşları için Yassı Tepe adı verilen bölge tercih ediliyor. Tepenin iki farklı irtifa noktası bulunuyor. 380 ve 600 metrelik bu irtifa noktalarından gökyüzüne süzülen paraşütçüler Kleopatra Plajı’na iniş yapıyorlar. Alanya yamaç paraşütü eğitimi söz konusu olduğunda da bu bölge ön plana çıkıyor. Bölgede yapılan yamaç paraşütü uçuşları yaklaşık 15 – 20 dakika sürüyor. Bölgede uçuş deneyimi yaşanları ve eğitim alanları eşsiz manzaralar bekliyor.

Alanya Yamaç Paraşütü Fiyatları


Peki; Alanya’da paraşüt eğitimi almak ve uçuş deneyimi yaşamak isteyenler için fiyatlar nasıl? Öncelikle; uçuş deneyimi yaşamak isteyenler için fiyatların her sezon değişiklik gösterdiğinin bilinmesi gerekiyor. Ancak uçuş deneyimi için 2022 yılı ücretlerinin 900 – 1000 TL civarında olduğu biliniyor. Eğitimler söz konusu olduğunda ise fiyatlar eğitim seviyesi ve niteliğine göre farklılık gösteriyor. Eğitim alacak adayların 5 bin ile 15 bin TL arasında değişen bütçeler ayırmaları gerekiyor. Bu ücretler her bir kurs seviyesi için geçerli oluyor. Her kurs seviyesi öncesinde kurs süresi ve eğitim içeriğine göre farklı bir ücretlendirme yapılıyor.

YP Eğitimi

Alanya Yamaç Paraşütü Eğitim İçerikleri


Alanya yamaç paraşütü eğitimi
almak isteyenleri toplam 5 aşamalı bir eğitim bekliyor. Kimi paraşüt tutkunları SİV eğitimi, Paramotor eğitimi gibi farklı eğitim olanaklarını da değerlendirmek isteyebiliyor. Her aşamanın ardından kursiyerlere THK onaylı sertifikalar sunuluyor. Bir eğitim seviyesini başarıyla tamamlayan ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerler bir sonraki aşamaya geçebiliyor.

Eğitimler; başlangıç seviyesi, orta pilot eğitimi, deneyimli pilot eğitimi ve uzman pilot eğitimi gibi isimler alıyor. Eğitimlerin ilk aşaması olan P1 eğitimi tamamen teorik olarak yürütülüyor. Bu aşamada teorik anlamda yeterli görülen adaylar bir sonraki aşamaya geçme hakkı kazanıyorlar. Diğer dört aşama süresince adaylar hem teorik hem uygulamalı eğitimlerden geçiyorlar.

Alanya yamaç paraşütü eğitimi P2 seviyesi aynı zamanda başlangıç eğitimi olarak da adlandırılıyor. Bu aşamada adaylar teorik eğitimlerle başladıkları kursa yer eğitimleri ile devam ediyorlar. Paraşütü baş üstünde tutma, paraşütle koşma, paraşüte hakimiyet gibi konulara odaklanıyorlar.

Bir sonraki aşama olan P3 eğitimleri, orta pilot eğitimi olarak da anılıyor. Kursiyerler bu seviyede termik eğitimi, uçuş planlama eğitimi, yelken uçuşu eğitimi gibi konulara yöneliyorlar. Bu aşamada %75 başarı gösteren adaylar sertifikalarını alarak bir sonraki aşamaya geçebiliyorlar.

Bir sonraki aşama deneyimli pilot eğitimi olarak adlandırılıyor. Deneyimli pilot eğitiminde kursiyerler, daha kapsamlı eğitimlerden geçiyorlar. Yedek paraşüt katlama, kapsamlı termik uçuş ve yelken uçuşu eğitimi gibi konulara odaklanıyorlar.

Son aşama ise P5 eğitimi olarak anılan uzman pilot eğitimi… Bu eğitimlere katılabilmek için diğer seviyelerin aksine kursiyerlerin 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor. Bu aşamada rotasyon eğitimi, mesafe uçuşları gibi eğitimler devreye giriyor.

Alanya yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPeğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?