Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Hatay Yamaç Paraşütü Eğitimi

Hatay Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

  Hatay Yamaç Paraşütü Eğitimi


Hatay yamaç paraşütü eğitimi
için tercih edilen bir bölge mi? Hatay’da nerede yamaç paraşütü yapılabilir? Hatay hava koşulları ve coğrafi konumu gereği yamaç paraşütü uçuşları için tercih edilebilir mi? Hatay’da yamaç paraşütü kursu almak isteyenler nasıl bir yol izlemeli? Eğitimler nasıl ilerliyor? Hatay yamaç paraşütü fiyatları nasıl?

Yamaç Paraşütü Kursu

Hatay yamaç paraşütü uçuşları ve eğitimleri için tercih edilen bölgeler arasında yer alıyor. Hatay, iklimi ve coğrafi özellikleri ile yamaç paraşütüne elverişli illerden biri olarak biliniyor. Şehirde, hava koşullarının uygun olması halinde yılın hemen her döneminde yamaç paraşütü yapmak mümkün olabiliyor. Hatay, yamaç paraşütü kursu almak için de uygun şehirler arasında bulunuyor. YPEğitimi, Hatay’da paraşüt eğitimi veren uçuş okulları arasında yer alıyor. Hatay, her yıl hem uçuşlar hem de eğitimler için şehre gelen çok sayıda paraşüt tutkununu ağırlıyor.

Paraşüt Eğitimi

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Hatay Yamaç Paraşütü Eğitimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yamaç paraşütü eğitimleri 5 aşamayı kapsıyor. Bunlar; P1, P2, P3, P4 ve P5 eğitimi olarak adlandırılıyor. P1 eğitimi yalnızca teorik bir süreci içeriyor. P2 eğitimi diğer adıyla başlangıç seviyesi olarak da biliniyor. Bu aşamada teorik ve uygulamalı eğitimler bir arada yürütülüyor. Eğitimler bu aşamada daha çok düz arazide yürütülüyor. Paraşütü baş üstünde tutma, paraşüte hakimiyet gibi temel eğitimlere odaklanılıyor.

Orta pilot eğitimi olarak adlandırılan P3 eğitimi de teorik ve uygulamalı olarak yürütülüyor. Yelken uçuşu, termik eğitimi gibi konular bu aşamada devreye giriyor. Ayrıca; bu aşamada uçuş planlama ve ters kalkış eğitimi de veriliyor. Hatay yamaç paraşütü eğitimi, P4 seviyesi, deneyimli pilot eğitimi olarak da adlandırılıyor. Bu aşamada ise kursiyerlere kapsamlı yelken uçuşu ve kapsamlı termik uçuşu eğitimi veriliyor. Aynı zamanda kursiyerler yedek paraşüt katlama gibi eğitimler de alıyorlar.

Samandağ Yamaç Paraşütü

Son olarak; P5 yani uzman pilot eğitimi kapsamında kursiyerler, uzun mesafe uçuş eğitimi alıyorlar. Rotasyon eğitimi, GPS ve Vario okuma eğitimi gibi konular bu aşamada devreye giriyor. Aynı zamanda kursiyerlere ileri seviye termik eğitimi bu aşamada veriliyor.

Bu 5 aşamanın dışında kursiyerler SİV eğitimi ya da Paramotor eğitimi gibi farklı nitelikte eğitimlere katılabiliyorlar. Elbette bu eğitimlere katılabilmek için temel paraşüt eğitimi almış olmak gerekiyor. Paraşüt eğitimlerine hiç katılmamış biri doğrudan SİV eğitimi ya da Paramotor eğitimi alamıyor.

İskenderun Yamaç Paraşütü

Hatay Yamaç Paraşütü Eğitimi Almak İsteyenler Neler Yapmalı?

Hatay’da yamaç paraşütü kurslarına katılmak isteyenlerin yerine getirmesi gereken bazı şartlar bulunuyor. 16 yaşını doldurmak paraşüt eğitimlerinden faydalanabilmek için aranan ilk şart olarak biliniyor. Buna ek olarak; 155 – 200 cm boy aralığında olma şartı aranıyor. Sahip olunması gereken kilo aralığı ise 45 – 110 olarak biliniyor. Kalp ve solunum rahatsızlığı bulunan eğitimlerden faydalanamıyor. Renk körlüğü, epilepsi, tansiyon gibi rahatsızlıkları bulunanlar da eğitimlere katılamıyor.

Çevlik Yamaç Paraşütü

Ek olarak; paraşüt eğitimi alabilmek için en az ilköğretim diplomasına sahip olunması gerekiyor. Eğitimlere katılmak isteyenlerin bazı evrakları uçuş okuluna kayıt sırasında sunmaları gerekiyor. Hatay yamaç paraşütü eğitimi için gerekli evraklar şöyle sıralanıyor;

  • Nüfus cüzdanı (Aslı ve Fotokopisi)
  • Son altı ay içinde alınan adli sicil kaydı (18 yaşından büyükler için)
  • Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik kartında belirtilmiyorsa)
  • Öğrenim durum belgesi
  • Sekiz adet vesikalık fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • Taahhütname (18 yaşını doldurmuş olanlar için)
  • Veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname (18 yaşından küçükler için)
  • THK pulu

Hatay’da Yamaç Paraşütü İçin Hangi Bölgeler Tercih Ediliyor?

Peki; Hatay’da yamaç paraşütü denildiğinde akla hangi bölgeler geliyor? Eğitimler için hangi bölgeler tercih ediliyor? Hatay’da yamaç paraşütü denildiğinde akla üç bölge geliyor. Bu bölgeler Hatay yamaç paraşütü eğitimi faaliyetleri için de tercih ediliyor.

İskenderun yamaç paraşütü uçuşları ve eğitimi için tercih edilen ilk destinasyon oluyor.  Uçuş deneyimi yaşamak isteyenler için İskenderun yamaç paraşütü uçuşları yaklaşık 30 dakika sürüyor. Paraşüt tutkunları Amanos Dağları’nın zirvesinden atlayış gerçekleştiriliyorlar. Uçuşlar yaklaşık 1200 metrelik yükseklikten yapılıyor.

Samandağ yamaç paraşütü için Hatay’da tercih edilen bir başka nokta oluyor. Samandağ yamaç paraşütü faaliyetleri Kel Dağı adı verilen bölgede yapılıyor. Bu bölge eğitimler için de tercih ediliyor. Kel Dağı’nda uçuşlar yaklaşık 400 metre yükseklikten gerçekleştiriliyor. Uçuş süresi ise yaklaşık 20 dakika olarak biliniyor.

Çevlik yamaç paraşütü uçuşları ve Hatay yamaç paraşütü eğitimi için tercih edilen bir diğer bölge oluyor. Çevlik, Samandağ ilçesine bağlı bir bölge olarak biliniyor. Çevlik yamaç paraşütü uçuşları yaklaşık 450 metre yükseklikten gerçekleştiriliyor. Uçuş süresi ise 20 – 25 dakika olarak biliniyor.

Hatay Yamaç Paraşütü Fiyatları

Peki; yamaç paraşütü eğitimlerine katılmak isteyenler için fiyatlar nasıl? Hatay’da yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenlerin 5 bin ile 15 bin TL arasında değişen bir bütçeye sahip olması gerekiyor.  P2 eğitimi için adaylardan 5.500 TL ücret talep ediliyor. P3 eğitimi için gerekli ücret 7.500 TL olarak biliniyor. P4 eğitimi için adayların 8.500 TL bütçeye ihtiyaçları oluyor. P5 eğitimi için gerekli ücret ise 10.000 TL oluyor. SİV eğitimi için gerekli ücret 7.500 TL olurken; Paramotor eğitimi için 15.000 TL bütçe ayırmak gerekiyor.

Hatay yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPeğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?