Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Tekirdag Yamac Parasutu Egitimi

Tekirdağ Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Tekirdağ Yamaç Paraşütü Eğitimi

Tekirdağ yamaç paraşütü eğitimi için neden ön plana çıkıyor? Tekirdağ, yamaç paraşütü denildiğinde tüm dünyanın dikkatini çeken destinasyonlardan biri oluyor. Tekirdağ’da yamaç paraşütü uçuşları 2007 yılından beri yapılabiliyor. Tekirdağ paraşüt eğitimi için de bu tarihten beri tercih edilen noktalar arasında yer alıyor. İstanbul’a yakın konumu Tekirdağ’ı cazip kılan nedenlerden yalnızca biri oluyor. Paraşüt tutkunlarına sunduğu eşsiz manzaralar Tekirdağ’ı vazgeçilmez bir yamaç paraşütü noktasına dönüştürüyor. İstanbul’dan, Tekirdağ’a gelecekleri 2,5 – 3 saatlik bir yolculuk bekliyor. Yamaç paraşütü için ise öncelikle Şarköy ilçesine ulaşmak gerekiyor. Yamaç paraşütü yapılacak tepelere Şarköy’den minibüslerle ulaşım mümkün olabiliyor.

Peki; yamaç paraşütü eğitimleri neleri kapsıyor? Tekirdağ’da yamaç paraşütü için hangi bölgeler tercih ediliyor? Tekirdağ’da yamaç paraşütü eğitimi fiyatları nasıl? Birlikte inceleyelim…

Tekirdağ Yamaç Paraşütü Eğitimi İçin Hangi Bölgeler Tercih Ediliyor?

Tekirdağ’da yamaç paraşütü için tercih edilen iki farklı bölge bulunuyor. Bunlardan biri Uçmakdere; diğeri ise Yeniköy olarak biliniyor. Her iki bölge de Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde yer alıyor. Uçmakdere’nin, Yeniköy’e oranla daha fazla ön plana çıktığını dile getirmek gerekiyor. Paraşüt tutkunları Uçmakdere bölgesini daha fazla tercih ediyorlar. Uçmakdere yamaç paraşütü yapmak için Türkiye’ye gelen yabancı turistlerin de ilgi odağı oluyor. Uçmakdere yamaç paraşütü uçuşları yaklaşık 25 – 30 dakika sürüyor. Paraşüt tutkunları 650 metrelik yükseklikten kendilerini gökyüzüne bırakıyorlar. Uçuş yaptıkları süre boyunca Trakya’nın yemyeşil ormanları ve Marmara’nın masmavi denizine doğru süzülüyorlar.

Paraşüt Eğitimi 2022

Tekirdağ Yamaç Paraşütü Eğitimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tekirdağ’da paraşüt eğitimi almak isteyenlerin 16 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor. Eğitimler teorik olarak başlıyor. İlk aşama tamamen teorik olarak yürütülüyor. Ardından gelen dört eğitim aşamasında hem teorik hem de uygulamalı eğitim veriliyor. Eğitimler yer eğitimi, uçuş eğitimi, termik eğitimi gibi farklı içerikleri kapsıyor. Her yeni seviyede adaylara daha kapsamlı eğitimler veriliyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Yamaç paraşütü eğitimleri farklı seviyelerde farklı isimlerle adlandırılıyor. Eğitimler başlangıç eğitimi, orta pilot eğitimi, deneyimli pilot eğitimi ve uzman pilot eğitimi şeklinde anılıyor. Aynı zamanda P2 eğitimi, P3 eğitimi, P4 eğitimi ve P5 eğitimi olarak da adlandırılabiliyor. Tekirdağ yamaç paraşütü eğitimi alan adayları her eğitim seviyesinin sonunda sertifika almaya hak kazanıyorlar. Her eğitim seviyesinde %75 başarı gösteren adaylar bir sonraki aşamaya geçme hakkı elde ediyorlar.

Uçmakdere Yamaç Paraşütü

YPEğitimi ekibi kursiyerler için tüm güvenlik önlemlerini en ince ayrıntısına kadar düşünüyor. Kurs süresince gerekli uçuş ekipmanları uçuş okulu tarafından sağlanıyor. Tüm eğitmenler THK lisanslı pilotlardan oluşuyor. Eğitimler tamamen güvenli bir ortamda yürütülüyor. Her uçuş öncesinde meteorolojik kontroller ve ekipman kontrolleri uzman pilotlar tarafından sağlanıyor.

Tekirdağ Yamaç Paraşütü Fiyatları

Peki; Tekirdağ yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Yamaç paraşütü uçuş deneyimi yaşamak isteyenler için fiyatlar sezonluk olarak farklılık gösteriyor. Fiyat bilgisi için yamaç paraşütü yapılacak firmalarla irtibata geçmek gerekiyor. Eğitimler söz konusu olduğunda ise eğitim seviyesine göre farklı ücretlerle karşılaşılıyor. Ancak eğitim almak isteyen bir adayın 5 bin ile 15 bin TL arasında değişen bir bütçeye sahip olması gerekiyor. Konu hakkında detaylı bilgiye uçuş okulları ve eğitmenler aracılığıyla ulaşılabiliyor.

Tekirdağ Yamaç Paraşütü Fiyatları

Tekirdağ yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPeğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?