Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Afyon Yamaç Paraşütü Eğitimi

Afyon Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Afyon Yamaç Paraşütü Eğitimi

Afyon yamaç paraşütü eğitimi için akla gelen ilk şehirler arasında yer almıyor. Ancak; yamaç paraşütü için elverişli alanlara sahip bir şehir olarak biliniyor. Afyon’da yamaç paraşütü yapılabilecek farklı bölgeler bulunuyor. Şehir, 2014 yılından beri motorlu yamaç paraşütü uçuşları için de sıkça tercih ediliyor. Afyon, yamaç paraşütü ile ilgili etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin dört bir yanından gelen paraşütçüler bu etkinliklerde ağırlanıyor. Afyon etkinlik dönemlerinde renkli görüntülere sahne oluyor. Peki; Afyon yamaç paraşütü eğitimlerine katılmak için neler yapmak gerekiyor? Afyon yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Yamaç paraşütü eğitimleri hangi konuları içeriyor? Kurs takvimi nasıl ilerliyor?

YPEğitimi

Afyon Yamaç Paraşütü Eğitimi ve Uçuşları İçin Hangi Bölgeler Öne Çıkıyor?

Afyon’da yamaç paraşütü uçuşları ve eğitimleri için tercih edilen iki farklı bölge bulunuyor. Şehirde yamaç paraşütü uçuşları için özel olarak düzenlenmiş herhangi bir pist olmadığı biliniyor. Paraşüt tutkunları Afyon’un doğal coğrafi özelliklerinden faydalanabiliyorlar.

Tınaztepe yamaç paraşütü için Afyon’da tercih edilen önemli merkezlerden biri oluyor. Tınaztepe, Sinanpaşa İlçesi sınırları içerisinde bulunan bir belde olarak biliniyor. Tınaztepe yamaç paraşütü uçuşlarının yanı sıra eğitimler için de elverişli bir bölge olarak dikkat çekiyor.

Sultan Dağları yamaç paraşütü için Afyon’un tercih edilen bir diğer bölgesi oluyor. Sultan Dağları’nın en yüksek noktası Gelincikana Tepe olarak adlandırılıyor. Bu bölgenin yüksekliğinin yaklaşık 2600 metre olduğu biliniyor. Sultan Dağları yamaç paraşütü pilotları tarafından sıkça tercih edilen bir adres oluyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Afyon Yamaç Paraşütü Eğitimi Almak İçin Neler Yapmak Gerekiyor?


Afyon’da yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler uçuş okuluna bazı evraklar sunmaları gerekiyor. YPEğitimi, Afyon’da yamaç paraşütü eğitimleri veren uçuş okullarından biri olarak biliniyor. Peki; kurslar için hangi evraklar talep ediliyor? Talep edilen evraklar aracılığıyla adaylar kurslar için gerekli yeterliliğe sahip olduklarını kanıtlamış oluyorlar. Ayrıca resmi süreç için gereken bilgi ve belgeler de bu evraklar aracılığıyla sağlanmış oluyor. Kurs kayıtları sırasında istenen evraklar şu şekilde sıralanıyor;

  • Nüfus cüzdanı (Aslı ve Fotokopisi)
  • Son altı ay içinde alınan adli sicil kaydı (18 yaşından büyükler için)
  • Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik kartında belirtilmiyorsa)
  • Öğrenim durum belgesi
  • Sekiz adet vesikalık fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • Taahhütname (18 yaşını doldurmuş olanlar için)
  • Veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname (18 yaşından küçükler için)
  • THK pulu

Afyon yamaç paraşütü eğitimi alabilmek için en az ilköğretim mezunu olmak gerekiyor. Bu nedenle kayıtlar sırasında adaylardan öğrenim durum belgesi talep ediliyor. THK pulu her kurs seviyesinin ardından alınacak sertifikalara yapıştırılmak üzere isteniyor. Sağlık raporu adayların spora elverişli olduğunu kanıtlamalarına yardımcı oluyor. Aynı zamanda kalp ve solunum rahatsızlığı bulunanların yamaç paraşütü yapamadığı biliniyor. Bu anlamda sağlık raporu adayların sağlık durumunun kurslara katılım için uygun olduğunu da belgeliyor. Sağlık raporu aile sağlığı merkezlerinden temin edilebiliyor. Ancak bazı durumlarda, eğitmenlerin talebi doğrultusunda hastanelerden heyet raporu almak da gerekebiliyor.

Sultan Dağları Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü Eğitimleri Nasıl İlerliyor?


Yamaç paraşütü eğitimlerinde beş aşamalı bir süreçten söz etmek gerekiyor. Afyon yamaç paraşütü eğitimi için ilk seviye P1 seviyesi oluyor. P1 eğitimi tamamen teorik bir süreci içeriyor. Teorik eğitimde başarı gösterenler Başlangıç Seviyesi eğitimine geçmeye hak kazanıyorlar. Başlangıç seviyesi eğitimi aynı zamanda P2 eğitimi olarak da anılıyor. Bu aşamada teorik ve uygulamalı eğitimler bir arada yürütülüyor. Adaylar paraşütü başlarının üzerinde tutabilmek, paraşütle koşabilmek gibi konulara odaklanıyorlar. Bu aşamada verilen eğitimler için daha çok düz araziler tercih ediliyor. Başlangıç seviyesi eğitimlerinde %75 başarı gösteren adaylar P3 eğitimine başlayabiliyorlar.

P3 eğitimi orta pilot eğitimi olarak anılıyor. Adaylar bu aşamada yer ve uçuş eğitimleri alıyorlar. Yelken uçuşu ve termik uçuşu gibi eğitimler bu seviyede devreye giriyor. Afyon yamaç paraşütü eğitimi alan adaylara bu aşamanın sonunda THK onaylı orta pilot sertifikası veriliyor. Elbette sertifikayı almaya hak kazanabilmek için adayların %75 oranında başarı göstermesi gerekiyor. Testlerde adayların hem teorik bilgileri hem de uygulamadaki başarılarına odaklanılıyor.

Afyon Yamaç Paraşütü Fiyatları

Orta pilot sertifikasına sahip olan adaylar deneyimli pilot eğitimlerine başlayabiliyorlar. Adaylara bu aşamada daha kapsamlı uçuş eğitimleri veriliyor. Her aşamanın sonunda olduğu gibi adaylar teorik ve uygulamalı testlere tabi tutuluyorlar. Başarılı olan adaylar deneyimli pilot sertifikasına sahip oluyor ve bir sonraki aşamaya geçmeye hak kazanıyorlar.

Bir sonraki aşama eğitimlerin son aşaması oluyor. Adaylar uzman pilot lisansına sahip olabilmek için çaba gösteriyorlar. GPS ve Rotasyon eğitimlerinin  yanı sıra uzun mesafe uçuşları da bu aşamada devreye giriyor. Uzman pilot eğitimleri adaylar için Afyon yamaç paraşütü eğitimi faaliyetlerinin en zorlu süreçlerinden biri oluyor. Adayların sertifika almaya hak kazanabilmeleri için belirli bir uçuş süresini tamamlamaları gerekiyor. Aynı zamanda teorik ve uygulamalı testlerden başarılı olmaları bekleniyor.

Afyon Yamaç Paraşütü Fiyatları


Yamaç paraşütü kurslarına katılanların her bir seviye için farklı bütçeler ayırmaları gerekiyor. Her seviyenin ücreti 5 – 15 bin TL arasında farklılık gösteriyor. Ayrıca SİV ve Paramotor eğitimi gibi farklı nitelikteki eğitimlere katılacak adayların da farklı bütçeler ayırmaları gerekiyor. Bu eğitimler için gerekli bütçe 7.500 ile 15 bin TL arasında değişiklik gösteriyor. Afyon yamaç paraşütü fiyatları hakkında daha detaylı bilgiye uçuş okulları ve eğitmenler aracılığıyla ulaşılabiliyor.

Tınaztepe Yamaç Paraşütü

Afyon yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPeğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?