Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Ardahan Yamaç Paraşütü Eğitimi

Ardahan Yamaç Paraşütü Eğitimi 2023

Ardahan Yamaç Paraşütü Eğitimi

Ardahan yamaç paraşütü eğitimi için paraşüt tutkunlarının yoğun talebi olduğu biliniyor. Bu nedenle Ardahan’da yılın farklı dönemlerinde yamaç paraşütü kursları açılıyor. YPEğitimi, bölgede kurs faaliyetleri yürüten uçuş okullarından biri oluyor. Eğitimler, THK sertifikalı uzman pilotlar tarafından yürütülüyor. Kursiyerler bölgede farklı seviye ve nitelikte eğitimlere katılabiliyorlar. THK onaylı bu eğitimler aracılığıyla paraşütü bir yaşam biçimi haline getirme şansı yakalıyorlar. Uzman pilot lisansı almayı başaran kursiyerler diledikleri zaman kendi başlarına uçuş yapma hakkına sahip oluyorlar.

Ardahan 1992 yılına kadar Kars’ın bir ilçesi olarak biliniyordu. Ancak 1992 yılında ilk olmasına karar verildi. Bugün Ardahan beş farklı ilçeye ev sahipliği yapıyor. Şehir, sert iklimi ve engebeli coğrafi yapısı ile tanınıyor. Ardahan, tarih boyunca bölgeye hakim olmuş farklı medeniyetlerin izlerini taşıyor. Ardahan, ismini bir dönem bölgeye hakim olan Arda Türkleri’nden alıyor. Medler, Romalılar, Persler, Selçuklular ve Osmanlılar bölgede bir dönem yaşamış medeniyetlerden bazıları olarak biliniyor. Ardahan’da bu medeniyetlere ait mimari yapıları görmek ve bu medeniyetlerin izlerine rastlamak mümkün olabiliyor.

Ardahan Yamaç Paraşütü Fiyatları

Ardahan yamaç paraşütü eğitimi için tercih edilen kentlerden biri oluyor. Bölgede yamaç paraşütüne uygun pek çok iniş ve kalkış alanı bulunuyor. Aynı zamanda rüzgar yönü ve hızı bakımından yamaç paraşütü için oldukça elverişli bir kent olarak görülüyor. Elbette bölgede yamaç paraşütü dışında birçok spor aktivitesine katılmak da mümkün olabiliyor. Ardahan doğa sporları için elverişli bir kent olarak biliniyor. Ardahan’da yapılacak diğer spor aktivitelerinin başında kayak geliyor. Trekking ve dağcılık bölgede yapılabilecek diğer doğa sporları arasında sıralanabiliyor.

Peki; Ardahan’da yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenlerin nasıl bir yol izlemeleri gerekiyor? Eğitimlere katılmak için hangi yeterliliklere sahip olmak gerekiyor? Katılımcılardan kurs kayıtları sırasında hangi evraklar talep ediliyor? Ardahan yamaç paraşütü fiyatları nasıl?

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Ardahan Yamaç Paraşütü Eğitimi Almak İçin Neler Yapmak Gerekiyor?

Ardahan’da yamaç paraşütü eğitimi alabilmek için belirli şartları sağlıyor olmak gerekiyor. Yamaç paraşütü eğitimleri farklı seviyelerden oluşuyor. Her bir seviyede kursiyerler yamaç paraşütüne dair farklı bilgiler ediniyor. Eğitimlerde teori ve uygulamanın birlikte yürütülmesi söz konusu oluyor. Hemen her aşamada teorik bilgilerin pratiğe dökülmesi mümkün oluyor. Kursiyerler eğitimler süreciyle edindikleri tüm bilgileri uygulayarak pekiştirme fırsatı bulabiliyorlar.

16 yaşını dolduran paraşüt tutkunları yamaç paraşütü eğitimleri için başvuruda bulunabiliyor. Ancak söz konusu uzman pilot eğitimleri olduğunda yaş sınırının 18 olduğunun bilinmesi gerekiyor. Yamaç paraşütü yapmak ve eğitim almak isteyenlerin sağlık durumuna ilişkin bazı sınırlamalar da bulunuyor. Ardahan yamaç paraşütü eğitimi için engel oluşturabilecek fiziksel engeli bulunanlar eğitimlere katılamıyor. Kalp ve solunum problemleri, yüksek tansiyon, epilepsi rahatsızlıkları eğitim sürecini olumsuz etkileyebiliyor. Bu nedenle bu rahatsızlıklardan birine ya da birkaçına sahip olanlar eğitimlere kabul edilmiyor.

yamaç paraşütü eğitimi

THK, yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenlerin öğrenim durumu ile ilgili de bazı koşullar arıyor. Eğitimlere katılacakların en az ilköğretim derecesine sahip olmaları isteniyor. Kursiyerlerin adli sicilinin temiz olması gerekli koşullar arasında yer alıyor. Ek olarak; renk körleri ve hamilelerin yamaç paraşütü yapmasının kesinlikle yasak olduğu biliniyor. Kursiyerlerin gerekli yeterliliklere sahip olduklarını evraklarla ispatlamaları gerekiyor. Gerekli evraklar kayıt sürecinde uçuş okullarına sunuluyor.

Ardahan Yamaç Paraşütü Eğitimi İçin İstenen Evraklar

Kurs kayıtları sırasında adayların yeterliliklerini gösterebilmeleri için bazı evraklar talep ediliyor. Bu evraklar şu şekilde sıralanabiliyor;

  • Nüfus cüzdanı (Aslı ve Fotokopisi)
  • 18 yaşını dolduran katılımcılar için adli sicil kaydı
  • Kan grubunu gösterir belge (Ehliyet ve kimlikte belirtilmiyorsa)
  • Öğrenim durumunu gösterir belge
  • Son altı aya ait 8 adet vesikalık fotoğraf
  • Aile sağlığı merkezlerinden alınacak sağlık raporu
  • 18 yaşını dolduran katılımcılar için taahhütname
  • 18 yaşını henüz doldurmamış katılımcılar için veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname
  • Kurs sonunda verilen sertifikalara yapıştırılmak üzere THK pulu

Ardahan’da Yamaç Paraşütü Faaliyetleri İçin Tercih Edilen Bölgeler

Ardahan yamaç paraşütü eğitimi için öne çıkan iki farklı bölge bulunuyor. Yalnızçam bu bölgelerden ilki olarak biliniyor. Yalnızçam, Ardahan’ın merkez ilçesi sınırları içerisinde yer alan bir köy olarak biliniyor. Bölgede yer alan kayak sporları merkezi yamaç paraşütü için de tercih edilen noktalardan biri oluyor. Bölgede hem tandem uçuşlara katılmak hem de eğitim almak mümkün olabiliyor.

Ardahan’da yamaç paraşütü faaliyetleri için tercih edilen bir diğer nokta Yıldızlı Dağ oluyor. Yamaç paraşütü faaliyetleri Yıldızlı Dağ, Ramazan Tabyası adıyla anılan bölgede gerçekleştiriliyor. Bölgenin yamaç paraşütü eğitimleri için son derece elverişli olduğu düşünülüyor.

yamaç paraşütü satın al

Ardahan Yamaç Paraşütü Fiyatları

Ardahan’da yamaç paraşütü eğitimi alacakların kurs seviyelerine göre farklı bütçelere sahip olmaları gerekiyor. Bu bütçeler 5 bin 500 TL ile 15 bin TL arasında değişiklik gösteriyor. Kurs ücretlerine ek olarak kursiyerlerin konaklama masraflarını da kendilerinin karşılaması bekleniyor. Bazı ekipmanlar konusunda uçuş okulları destek verebiliyor. Ancak kursiyerlerin bazı temel ekipmanlara sahip olmaları bekleniyor. Ücretler ve ekipman desteği konusunda detaylı bilgi için uçuş okulları ile iletişime geçmek gerekiyor.

Ardahan yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPEğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?