Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

paraşüt eğitimi

Paraşüt Eğitimi 2022

Paraşüt Eğitimi ile Hayallerinize Bir Adım Daha Yaklaşın!


Paraşüt eğitimi
almak istiyorsanız doğru adrestesiniz! Yamaç paraşütünün hava sporlarıyla ilgilenenler için en heyecan verici aktiviteler arasında yer aldığı biliniyor. Paragliding olarak da anılan bu spor dalı; profesyonel pilotlar eşliğinde yapıldığında herhangi bir eğitime ihtiyaç duyulmuyor. Ancak yamaç paraşütünün kimileri için bir tutku haline gelmesi söz konusu olabiliyor. Siz de böyle düşünüyorsanız ve yamaç paraşütünü bir yaşam biçimine dönüştürmek istiyorsanız eğitim almak şart oluyor.

Peki; yamaç paraşütü herkes için uygun bir spor mu? Kimler yamaç paraşütü eğitimi alabilir? Yamaç paraşütü eğitimlerine katılmak isteyenlerin hangi koşulları sağlaması gerekiyor? Yamaç paraşütü kursu almak isteyenlerin nasıl bir bütçe ayırması gerekiyor? Eğitimler ne kadar sürüyor ve neleri kapsıyor? Tüm bu soruları birlikte yanıtlayalım…

yamaç paraşütü eğitimi

Paraşüt Eğitimi Ne Kadar Sürüyor?

Yamaç paraşütü eğitimi kısa süreli bir teorik eğitimle başlıyor. Teorik bilgileri içeren bu kısa eğitim süreci yaklaşık 2 gün sürüyor. Teorik eğitimin ardından kursiyerleri 4 farklı eğitim seviyesi bekliyor. Başlangıç eğitimiyle başlayan süreç; deneyimli pilot eğitimi ile sona eriyor. Eğitimlerin süresi seviyeye ve eğitimin niteliğine göre değişiklik gösteriyor. Ancak kursiyerler genellikle 20 – 30 günlük eğitimler alıyorlar. Örnek vermek gerekirse; Orta Pilot eğitimi yaklaşık 30 günlük bir süreyi kapsıyor. Deneyimli pilot eğitiminde ise kursiyerler yaklaşık 20 gün süren eğitimler alıyorlar.

Paragliding eğitimlerinin içerikleri seviyelere göre farklılık gösteriyor. Kursiyerlere farklı aşamalarda hem teorik hem de uygulamalı eğitimler veriliyor. Kurslar, yer eğitimi, meteoroloji eğitimi, uçuş eğitimi, termik eğitimi, rotasyon eğitimi gibi farklı konuları kapsıyor. Acil durum kurtarma eğitimlerinde kursiyerler; iniş, kalkış ya da uçuş esnasında oluşabilecek olumsuz durumlara karşı eğitiliyorlar. Paramotor eğitimlerinde ise motor tamiri ve bakımı, paramotor kurulumu gibi farklı konulara odaklanılıyor. Kurslar; P1, P2, P3, P4, P5 olmak üzere beş farklı aşamada veriliyor. P1 seviyesi yalnızca teorik eğitimi kapsıyor. Her bir üst aşamaya geçebilmek için bir önceki aşamayı başarıyla tamamlamak ve sertifika almaya hak kazanmak gerekiyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Paragliding

Yamaç Paraşütü Herkes İçin Uygun Bir Spor Mu? Kimler Paraşüt Eğitimi Alabilir?

Yamaç paraşütü kursu almak isteyenler için bazı ön koşullardan söz etmek gerekiyor. Aslında yamaç paraşütü ciddi bir sağlık sorunu bulunmayan hemen herkes tarafından yapılabiliyor. Ancak; astım, kalp, tansiyon, diyabet gibi rahatsızlıklara sahip olan kişilerin yamaç paraşütü yapması önerilmiyor. Bu durum hamileler için de geçerli oluyor. Bu anlamda; eğitimlere katılabilmek için sağlık raporuna ihtiyaç duyuluyor. Aynı zamanda renk körü olmamak aranan diğer şartlar arasında yer alıyor.

Ekstrem sporlar söz konusu olduğunda katılımcıların belirli bir yaşın üzerinde olmaları bekleniyor. Yamaç paraşütü için bu yaş sınırının 16 olarak belirlendiği biliniyor. Kursiyerlerin kurs başlangıç tarihinden 16 yaşından gün almış olmaları gerekiyor. Paraşüt eğitimi alabilmek için dikkat edilen bir diğer unsur boy ve kilo oluyor. Kursiyerlerin minimum 1.55 metre uzunluğunda olmaları isteniyor. Maksimum boy ölçüsü ise 2.00 metre olarak belirleniyor. Aynı zamanda kurslara katılabilmek için en az 45 kilo ve en fazla 110 kilo ağırlığında olmak gerekiyor.

Yamaç Paraşütü Kursu

Yamaç Paraşütü Eğitimi Almak İsteyenler İçin Gerekli Evraklar

Eğitimlere başlamadan önce kursiyerlerden bazı belgeler talep ediliyor. Bunlardan ilki nüfus cüzdanı oluyor. Kurs başvurularını nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi ile yapmak gerekiyor. Eğer kurs katılımcısı 18 yaşından büyükse; adli sicil kaydı isteniyor. Hükümlüler ve devam etmekte olan davası bulunanlar kurslara kabul edilmiyor.

Paraşüt eğitimi alacak olan kursiyerlerden kayıt sırasında; 8 adet vesikalık fotoğraf isteniyor. Öğrenim belgesi ve kan grubunu belgesi (ehliyet ve kimlik kartları geçerli kabul ediliyor) sunulması gerekiyor. Sertifikalarda yer alması için THK puluna ihtiyaç duyuluyor. THK pulu da kayıt sırasında kursiyerlerden talep ediliyor. 18 yaşını dolduranlardan taahhütname, 18 yaş altı kursiyerlerden ise muvafakatname isteniyor. Ek olarak; kursiyerin spor yapmasının önünde herhangi bir engel olmadığını gösteren bir sağlık raporu sunması gerekiyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Fiyatları

Peki; yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Yamaç paraşütü kurslarına katılmak isteyenler için önemli konulardan biri eğitim fiyatları oluyor. Eğitim ücretleri kurs seviyelerine ve kursların niteliğine göre farklılık gösteriyor. Peki; paraşüt eğitimi almak isteyenlerin ne kadar bütçe ayırmaları gerekiyor? Hangi seviye için ne kadar ücret talep ediliyor?

Yamaç paraşütü eğitimleri için ücretler 5.500 TL ile 15.000 TL arasında değişiklik gösteriyor. Başlangıç seviyesi kursları yani P2 eğitimi için kursiyelerin 5.500 TL’lik bir bütçe ayırmaları bekleniyor. Orta Pilot seviyesi aynı zamanda P3 eğitimi olarak adlandırılıyor. P3 eğitimleri için yamaç paraşütü fiyatımız, 7.500 TL oluyor. Deneyimli pilot seviyesi yani P4 eğitimi için kursiyerlerden talep edilen ücret 8.500 TL olarak biliniyor. Bir üst aşama olan uzman pilot seviyesinde eğitim alacak kursiyerlerin 10.000 TL bütçe ayırmaları gerekiyor. Uzman pilot seviyesi bir diğer adıyla P5 eğitimi olarak da adlandırılıyor. SİV eğitimlerinde gerekli ücret 7.500 TL olarak belirlenirken Paramotor eğitimlerinin ücreti 15.000 TL olarak biliniyor.

Yamaç Paraşütü Fiyatları

Yamaç paraşütü sizin için bir tutkuysa eğitimlere katılmak ve detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Paraşüt eğitimi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için web sitemizde yer alan telefon numaralarımız aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz. Güncel gelişmelerden haberdar olmak için Instagram ve Facebook hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

Meta Description: Paraşüt eğitimi almak istiyorsanız doğru adrestesiniz! Yamaç paraşütünün hava sporlarıyla ilgilenenler için en heyecan verici aktiviteler arasında yer aldığı biliniyor. Yamaç paraşütünün kimileri için bir tutku haline gelmesi söz konusu olabiliyor. Siz de böyle düşünüyorsanız ve yamaç paraşütünü bir yaşam biçimine dönüştürmek istiyorsanız eğitim almak şart oluyor.

Odak Anahtar Kelime:

Paraşüt Eğitimi

 

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?