Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Batman Yamaç Paraşütü Eğitimi

Batman Yamaç Paraşütü Eğitimi 2023

Batman Yamaç Paraşütü Eğitimi

Batman yamaç paraşütü eğitimi için elverişli kentlerden biri oluyor. Batman’da yamaç paraşütü yapılabilecek farklı bölgelerin mevcut olduğu biliniyor. Batman’da yamaç paraşütü eğitimlerinin son yıllarda hız kazandığı görülüyor. Yamaç paraşütü şehrin turizm potansiyelinin artması üzerinde de önemli bir rol oynuyor. YPEğitimi de dahil olmak üzere kentte pek çok uçuş okulu bulunuyor. Bu okullar aracılığıyla farklı seviyelerde yamaç paraşütü eğitimi almak mümkün olabiliyor. Aynı zamanda çeşitli bölgelerde tandem uçuşlar da gerçekleştirilebiliyor. Yamaç paraşütünü bir kez deneyimlemek isteyenler tandem uçuşları tercih ediyor. Adrenalin tutkunları ise eğitimlere yöneliyor.

Hasankeyf yamaç paraşütü

Peki; kentte yamaç paraşütü yapılabilecek bölgeler hangileri? Eğitimlere katılmak isteyenler neler yapmalı? Batman yamaç paraşütü fiyatları nasıl?

Batman Yamaç Paraşütü Eğitimi Hakkında Bilgiler

Batman’da yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler uçuş okullarına başvuruda bulunuyor. Uçuş okullarının eğitim süreci için sunduğu bazı kriterler olduğu biliniyor. Bu kriterlerin büyük bölümü THK ve FAI tarafından belirleniyor. 16 yaşını doldurmuş olmak eğitimler için aranan ilk koşul oluyor. Uzman pilot eğitimi almayı düşünenler için ise yaş sınırı 18 olarak biliniyor.

Minimum 155 cm boy ve 45 kilo olma şartı bulunuyor. Maksimum boy ve kilo koşulu ise 200 cm ve 110 kilo olarak biliniyor. Adayların yamaç paraşütü yapmaya engel olacak bir sağlık sorunları bulunmaması gerekiyor. Adayların eğitim durumları da Batman yamaç paraşütü eğitimi için önemli bir kriter oluyor. Eğitimlere katılacak adayların en az ilköğretim diplomasına sahip olmaları gerekiyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Kurs kayıtları esnasında adaylardan istenen bazı belgeler bulunuyor. Bu belgeler şöyle sıralanıyor;

  • Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi
  • 18 yaşını dolduran adaylar için son altı ay içinde alınmış adli sicil kaydı
  • Ehliyet ya da kimlikte belirtilmemişse kan grubu belgesi
  • Öğrenim durumunu gösterir belge
  • Son altı ay içinde çekilmiş sekiz adet vesikalık fotoğraf
  • “Yamaç paraşütü yapabilir” ibareli sağlık raporu
  • 18 yaşını dolduran adaylar için taahhütname
  • 18 yaşın altındaki adaylar için veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname
  • THK pulu

Batman Yamaç Paraşütü Eğitimi İçin Hangi Bölgeler Tercih Ediliyor?

Batman’da yamaç paraşütü eğitimleri için farklı bölgeler tercih edilebiliyor. Gercüş, yamaç paraşütü için elverişli Batman ilçelerinden biri oluyor. İlçe, Batman şehir merkezine 59 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Gerçüş’te yamaç paraşütü için Ayrancı Tepesi tercih ediliyor. Paraşüt tutkunları, Gerçüş’te, Kırkat Göleti manzarası eşliğinde uçuş gerçekleştiriliyorlar. Uçuşlar yaklaşık 1200 metre yükseklikten yapılabiliyor. Bölge eğitimler için de tercih edilebiliyor.

Batman Yamaç Paraşütü Fiyatları

Hasankeyf yamaç paraşütü için Batman’ın tercih edilen bir diğer noktası oluyor. Hasankeyf yamaç paraşütü uçuşları Raman Dağı’ndan gerçekleştiriliyor. Bu bölge yamaç paraşütü eğitimleri için de tercih ediliyor. Hasankeyf’in yamaç paraşütü için önemli adreslerden biri olması için çeşitli çalışmalar yapılıyor. Yamaç paraşütünün bu bölgenin turizmi için büyük bir katkı sağlayacağı düşünülüyor. Hasankeyf’te yamaç paraşütü tutkunlarını muhteşem bir manzara bekliyor. Yakın gelecekte Hasankeyf’in Batman yamaç paraşütü eğitimi için önemli merkezlerden biri olması bekleniyor.

Batman Yamaç Paraşütü Fiyatları

Batman’da yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler için fiyatlar farklılık gösteriyor. Fiyatlar hangi seviyede eğitim alınacağına ve eğitimlerin niteliğine göre değişiyor. Başlangıç eğitimi için adayların 5.500 TL bütçe ayırması gerekiyor. Orta pilot eğitimi için adayların 7.500 TL ödeme yapmaları gerekiyor. Deneyimli pilot eğitimleri için bu ücret; 8.500 TL oluyor. Uzman pilot eğitimlerinin ücreti ise 10.000 TL olarak biliniyor. SİV ve Paramotor gibi eğitimleri tercih eden adaylar için de ücretler değişiklik gösteriyor. SİV eğitiminin ücreti 7.500 TL oluyor. Paramotor eğitiminin ücreti ise 15.000 TL olarak biliniyor. Konu hakkında daha detaylı bilgi edinmek isteyen adayların uçuş okulları ile iletişime geçmeleri gerekiyor.Batman Yamaç Paraşütü eğitimlerimizde thk ve fai onaylı lisans ve sertifika verilmektedir.

yamaç paraşütü eğitimi

Batman yamaç paraşütü eğitimi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPEğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?