Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Bilecik Yamaç Paraşütü Eğitimi

Bilecik Yamaç Paraşütü Eğitimi

Bilecik Yamaç Paraşütü Eğitimi

Bilecik yamaç paraşütü eğitimi için Marmara Bölgesi’nin öne çıkan şehirleri arasında yer alıyor. Bilecik, hava ve doğa sporları söz konusu olduğunda sporseverlerin tercih ettiği şehirlerden biri oluyor. Yamaç paraşütü de bu kapsamda sıkça tercih edilen spor dalları arasında yer alıyor. Paraşüt tutkunları Bilecik’te hem uçuş deneyimi yaşabiliyor hem de eğitimlerden faydalanabiliyor. Bilecik, İstanbul’a yakın konumuyla da tercih sebebi oluyor. YPEğitimi, Bilecik’te yamaç paraşütü eğitim faaliyetleri yürüten uçuş okullarından biri olarak tanınıyor. Sunduğu avantajlı fiyatlarla ön plana çıkıyor. Aynı zamanda uzman eğitmenleriyle dikkat çekiyor. Tüm bu özellikleriyle kursiyerler için güvenli ve keyifli bir eğitimin adresi oluyor.

Hasan Dağı Yamaç Paraşütü

Peki; Bilecik’te yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenleri nasıl bir süreç bekliyor? Bilecik yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Kimler eğitimlerden faydalanabilir? Bilecik’te yamaç paraşütü nerede yapılır?

Bilecik Yamaç Paraşütü Eğitimi Nerede Gerçekleştiriliyor?

Bilecik’te yamaç paraşütü eğitimleri söz konusu olduğunda öne çıkan iki bölge bulunuyor. Hasan Dağı yamaç paraşütü denildiğinde akla gelen ilk bölge oluyor. Hasan Dağı yamaç paraşütü etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Uçuş deneyimi yaşamak isteyenler için tercih edilen bölgeler arasında yer alıyor. Aynı zamanda eğitimlere de ev sahipliği yapıyor. Hasan Dağı, Gölpazarı ilçesi, Çengeller Köyü sınırları içerisinde bulunuyor. 1300 metre rakımlı Hasan Dağı yamaç paraşütü tutkunları için adrenalin dolu bir maceranın adresi oluyor.

Bilecik yamaç paraşütü eğitimi için Marmara Bölgesi’nin öne çıkan şehirleri arasında yer alıyor. Bilecik, hava ve doğa sporları söz konusu olduğunda sporseverlerin tercih ettiği şehirlerden biri oluyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Ayı Kaya yamaç paraşütü için öne çıkan bir diğer nokta oluyor. Ayı Kaya, Bilecik’in Osmaneli ilçesi sınırları içerisinde yer alıyor. Güney Marmara Bölgesi’nde yamaç paraşütü denildiğinde akla gelen ilk bölgelerden biri oluyor. Ayı Kaya yamaç paraşütü tutkunları tarafından sıkça tercih ediliyor. Aynı zamanda eğitimler için de popüler lokasyonlardan biri oluyor.

Ayı Kaya Yamaç Paraşütü

Bilecik Yamaç Paraşütü Eğitimi Neleri Kapsıyor?

Yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenleri beş farklı seviyeyi içeren bir eğitim süreci bekliyor. Eğitimler, başlangıç seviyesi, orta pilot, deneyimli pilot ve uzman pilot eğitimi adlarıyla anılıyor. Eğitimin ilk aşaması olan P1 eğitimi teorik olarak yürütülen bir süreci kapsıyor. Diğer dört aşamada ise teorik ve uygulamalı eğitimler bir arada yürütülüyor. Başlangıç seviyesi eğitimleri için genellikle düz araziler tercih ediliyorlar. İlk aşamada meteoroloji eğitimi, yer ve uçuş eğitimleri veriliyor. Sonraki aşamalarda adaylar termik eğitimi, yelken uçuşu eğitimi, mesafe uçuşu eğitimi gibi konulara odaklanıyorlar. Rotasyon eğitimi, uçuş planlama eğitimi ve GPS eğitimi gibi konular da kurs kapsamında yer alıyor.

Bilecik Yamaç Paraşütü Eğitimlerine Kimler Katılabilir?

Peki; Bilecik yamaç paraşütü eğitimi kimler için uygun? Eğitimlerden herkes faydalanabilir mi? Eğitimler için 16 yaş sınırı bulunuyor. 16 yaşını doldurmuş adayların eğitimlere katılmasında bir sakınca görülmüyor. Ancak uzman pilot eğitimleri için yaş sınırının 18 olduğu biliniyor. Adayların, kalp ve solunum rahatsızlığı bulunmaması önemli noktalar arasında yer alıyor. Renk körlüğü, diyabet, tansiyon, epilepsi gibi rahatsızlıkları bulunanlar eğitimlerden faydalanamıyor. Eğitim alacak adayların 155 – 200 cm boy ve 45 – 110 kilo aralığında olmaları gerekiyor. Ayrıca ilköğretim diplomasına sahip olmak şartlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Bilecik Yamaç Paraşütü Fiyatları

Kurs kayıtları sırasında adaylardan bazı evraklar talep ediliyor. Bu evraklar adayların eğitimlere uygun olup olmadığının kanıtı niteliğinde oluyor. Bilecik yamaç paraşütü eğitimi için istenen evraklar şöyle sıralanıyor;

  • Nüfus cüzdanı (Aslı ve Fotokopisi)
  • Son altı ay içinde alınan adli sicil kaydı (18 yaşından büyükler için)
  • Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik kartında belirtilmiyorsa)
  • Öğrenim durum belgesi
  • Sekiz adet vesikalık fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • Taahhütname (18 yaşını doldurmuş olanlar için)
  • Veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname (18 yaşından küçükler için)
  • THK pulu

Bilecik Yamaç Paraşütü Fiyatları

Peki; Bilecik yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Yamaç paraşütü eğitimleri beş aşamadan oluşuyor. Her bir aşama farklı süreleri kapsıyor. Her bir aşamada kursiyerler farklı ekipmanlara ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle eğitim ücretleri de değişiklik gösteriyor. Kursiyerlerin her eğitim seviyesi için 5 bin ile 15 bin TL arasında ücret ödemeleri gerekiyor. Konu hakkında detaylı bilgiye uçuş okulları aracılığıyla ulaşılabiliyor.

Bilecik yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPeğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?