Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Bingöl Yamaç Paraşütü Eğitimi

Bingöl Yamaç Paraşütü Eğitimi 2023

Bingöl Yamaç Paraşütü Eğitimi

Bingöl yamaç paraşütü eğitimi ve uçuşları konusunda gelişmekte olan illerden biri olarak biliniyor. Bingöl özellikle son birkaç yıldır yamaç paraşütü etkinliklerine ve eğitimlerine sahne oluyor. YPEğitimi, Bingöl’de yamaç paraşütü eğitim faaliyetleri yürüten kurumlardan biri olarak biliniyor.

Bingöl’ün tarihi M.Ö. 5000’lere kadar uzanıyor. Bingöl’ün zengin bir kültüre ve önemli bir tarihi mirasa sahip olduğu biliniyor. Bingöl’de Urartular, Asurlar, Hititler, Persler, Romalılar gibi birçok medeniyetin izlerine rastlamak mümkün olabiliyor. Selçuklular ve Osmanlılar da bir dönem Bingöl sınırlarına hükmetmiş medeniyetler arasında yer alıyor.

Bingöl kendine özgü iklimi, kültürel ve tarihi zenginliğiyle görenleri büyülüyor. Şehirde gezilecek birbirinden güzel noktalar bulunuyor. Bingöl’de özellikle; kaleler, manastırlar ve kiliselere sıkça rastlanıyor. Kiğı Kalesi, Kral Kızı Kalesi, Sentarius Kalesi ve Yüzen Ada Bingöl’de mutlaka görülmesi gereken yerler arasında sıralanıyor.

Bingöl Yamaç Paraşütü Fiyatları

Bingöl’de kayak, doğa yürüyüşü, dağcılık, yamaç paraşütü gibi birçok farklı dalda aktivite gerçekleştirmek de mümkün olabiliyor. Özellikle yamaç paraşütü son yıllarda popülerliğini git gide arttırıyor. Peki; Bingöl’de nerede yamaç paraşütü yapılabilir? Kimler yamaç paraşütü eğitimlerinden faydalanabilir? Bingöl yamaç paraşütü fiyatları nasıl?

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Bingöl Yamaç Paraşütü Eğitimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bingöl’de yamaç paraşütü eğitimi alabilmek için adayların 16 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor. 155 ile 200 cm boy aralığına sahip adaylar eğitimlere ve uçuşlara katılabiliyor. Eğitimlerden yararlanabilmek için adayların sahip olduğu kilo aralığı da önem taşıyor. 45 – 110 kilo aralığındaki adayların eğitim almalarında sakınca görülmüyor.

Bingöl’de yamaç paraşütü eğitimi alabilmek için adayların sağlık durumuna bakılıyor. Kalp, astım, diyabet, tansiyon rahatsızlıkları yamaç paraşütünün önünde engel oluşturuyor. Bu rahatsızlıklardan birine ya da birkaçına sahip adayların yamaç paraşütü eğitimi almaları mümkün olmuyor. Benzer bir durum sara hastaları için de geçerli oluyor. Renk körlerinin Bingöl yamaç paraşütü eğitimi almalarının tıpkı diğer hava sporlarında olduğu gibi yasak olduğu biliniyor. Yamaç paraşütü hamileler için risk oluşturabileceğinden dolayı hamileler de eğitimlere katılamıyor. Koşmaya engel fiziksel problemi bulunan adaylar da eğitimlerden faydalanamıyor.

Adayların öğrenim durumu da kurs süreci üzerinde etkin bir rol oynuyor. İlköğretim derecesine sahip olmayan adaylar eğitimlere kabul edilmiyor. Eğitimlere başlamadan önce kayıt süreci sırasında adaylardan istenen bazı evraklar bulunuyor. Bu evraklar şöyle sıralanabiliyor;

  • Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi
  • 18 yaş ve üzeri adaylar için adli sicil kaydı (Son 6 aya ait)
  • Ehliyet veya kimlikte belirtilmemediyse kan grubu belgesi
  • Öğrenim durum belgesi
  • 8 adet vesikalık fotoğraf (Son 6 aya ait)
  • Adayın yamaç paraşütüne yapabileceğini gösteren sağlık raporu
  • 18 yaşını doldurmuş adaylar için taahhütname
  • 18 yaşını henüz doldurmamış adaylar için noter onaylı ve veli imzalı muvafakatname
  • Kurs sonunda verilen sertifikalara yapıştırılmak üzere THK pulu

Bu belgeler resmi sürecin işleyişine katkı sunuyor. Aynı zamanda adayların yeterlilikleri konusunda uçuş okulu ve THK’nın bilgilendirilmesini sağlıyor. Bu nedenle istenen tüm evrakların uçuş okuluna eksiksiz olarak sunulması önem taşıyor.

Bingöl Yamaç Paraşütü Eğitimi Nerede Alınabilir?


Bingöl’de yamaç paraşütü eğitimi için farklı noktalar tercih edilebiliyor. Bingöl’ün Karlıova ilçesi sınırları içerisinde bulunan Şerafettin Dağları yamaç paraşütü için tercih edilen bölgelerden biri oluyor. 2 bin 500 rakımlı Şerafettin Dağları yamaç paraşütü tutkunları için keyifli bir deneyim sunuyor. Adrenalini doruklarda yaşamak isteyen sporseverler için bu bölge Bingöl’ün en uygun bölgelerinden biri oluyor.

Hesarek Kayak merkezi paraşüt tutkunlarının gözde mekanlarından bir diğeri olarak karşımıza çıkıyor. Hesarek Kayak Merkezi Bingöl’ün merkezine yaklaşık 34 kilometrelik uzaklıkta bulunuyor. Kayak Merkezi, Dikme Köyü sınırları içerisinde yer alıyor.

yamaç paraşütü eğitimleri

Bingöl’de her iki noktada da yamaç paraşütü uçuşları ve eğitimler gerçekleştirilebiliyor. Her iki noktada da yılın farklı dönemlerinde yarışmalar ve etkinlikler düzenleniyor. Çevre illerden gelen paraşüt pilotları çeşitli gösterilerle gökyüzünü farklı renklere boyuyor. Bingöl’ün yakın gelecekte yamaç paraşütü için Doğu Anadolu’nun önemli merkezleri arasında yer alacağı düşünülüyor.

Bingöl Yamaç Paraşütü Fiyatları

Peki; Bingöl yamaç paraşütü eğitimi alacaklar için fiyatlar nasıl? Yamaç paraşütü tutkunlarının Bingöl’deki kurslar için ne kadar bütçe ayırmaları gerekiyor.

Bingöl yamaç paraşütü fiyatları kurs seviyelerine göre farklılık gösteriyor. Her bir kurs seviyesi birbirinden bağımsız eğitim süreçlerini kapsıyor. Her kurs seviyesinde adaylar 20 – 30 gün süren eğitimlerden geçiyorlar. Bu eğitimlerin ardından testlere tabi tutuluyorlar. Başarılı olan adaylar bir sonraki seviyeye geçme hakkı elde ediyorlar. Aynı zamanda tamamladıkları eğitim için THK onaylı bir sertifika almaya hak kazanıyorlar.

yamaç paraşütü eğitimi fiyatları

Adaylar başlangıç seviyesi pilotu olmak üzere yola çıkıyorlar. Beş seviyeyi tamamlayan adaylar uzman pilot ünvanına sahip olabiliyorlar. Her eğitim seviyesinde farklı konulara değiniliyor. Bu konular çerçevesinde farklı ekipmanlardan yararlanılıyor. Bu nedenle ücretlerin değişiklik göstermesi söz konusu oluyor. Adayların Bingöl’deki eğitimler için 5 – 15 bin TL arasında değişen bütçeler ayırmaları gerekiyor.

Bingöl yamaç paraşütü eğitimi ile ilgili daha fazla bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız varsa YPEğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?