Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Çankırı Yamaç Paraşütü Eğitimi

Çankırı Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

 Çankırı Yamaç Paraşütü Eğitimi

Çankırı yamaç paraşütü eğitimi ve etkinlikleri için İç Anadolu’da dikkat çeken bölgelerden biri oluyor. Çankırı hava sporlarının yanı sıra rafting gibi farklı spor dalları için de dikkat çeken şehirler arasında bulunuyor. Çankırı yıl boyunca düzenlenen spor etkinlikleri ve festivalleriyle sporseverlerin tercih ettiği adresler arasında yer alıyor. Çankırı özellikle Cross – Country olarak anılan uzun mesafe uçuşlarına elverişli yapısıyla tanınıyor. Şehrin iklimi farklı mevsimlerde yamaç paraşütü faaliyetlerinin yürütülmesine imkan veriyor. YPEğitimi, Çankırı’da yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler için çeşitli fırsatlar sunuyor.

Bayramören Yamaç Paraşütü

Peki; Çankırı’da yamaç paraşütü için hangi bölgeler tercih ediliyor? Yamaç paraşütü kursu almak isteyenlerin kayıtlar sırasında hangi evrakları sunması gerekiyor? Çankırı yamaç paraşütü fiyatları nasıl?

Çankırı Yamaç Paraşütü Eğitimi İçin Hangi Bölgeler Uygun?

Çankırı’da yamaç paraşütü için tercih edilen üç ilçe bulunuyor. Bayramören yamaç paraşütü denildiğinde akla gelen ilk Çankırı İlçesi oluyor. Bayramören yamaç paraşütü etkinliklerine ve eğitimlerine ev sahipliği yapıyor. Yamaç paraşütü için ön plana çıkan bir diğer ilçe Ilgaz oluyor. Ilgaz yamaç paraşütü etkinliklerine ev sahipliği yapan ilçelerden bir diğeri olarak biliniyor. Aynı zamanda Ilgaz yamaç paraşütü eğitimleri için de tercih edilen ilçelerden biri olarak biliniyor. Çerkeş yamaç paraşütü için elverişli bir diğer Çankırı İlçesi oluyor. Çerkeş yamaç paraşütü eğitimlerinin de tercih edilen adreslerinden biri olarak tanınıyor.

Ilgaz Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Çankırı Yamaç Paraşütü Eğitimi Fiyatları

Peki; Çankırı’da yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler için fiyatlar nasıl? Çankırı’da yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenleri uzun soluklu bir eğitim süreci bekliyor. Uzman pilot seviyesine ulaşabilmek için farklı aşamalardan geçmek gerekiyor. Yamaç paraşütü kursu 5 aşamalı bir süreci kapsıyor.

Kursiyerler ilk olarak teorik olarak yürütülen P1 eğitimlerine katılıyorlar. Bu aşamayı başarıyla bitirenler başlangıç seviyesi kurslarına katılmaya hak kazanıyorlar. Başlangıç seviyesinde teorik ve uygulamalı eğitimler bir arada yürütülüyor. Bu aşamayı orta pilot, deneyimli pilot ve uzman pilot eğitimleri izliyor. Her bir eğitim seviyesi farklı süreleri kapsıyor. Eğitimler her bir aşama için genellikle 20 – 30 gün sürüyor.

Çerkeş Yamaç Paraşütü

Çankırı yamaç paraşütü eğitimi alanlar her bir eğitim seviyesinin ardından sertifika almaya hak kazanıyorlar. THK onaylı bu sertifikalara sahip olabilmek için her eğitim aşamasında %75 başarı göstermek gerekiyor. Teorik ve uygulamalı testlerde %75 başarı gösteren adaylar bir sonraki aşamaya geçmeye de hak kazanıyorlar.

Çankırı yamaç paraşütü fiyatları her eğitim seviyesi için farklılık gösteriyor. Her eğitim seviyesi farklı süre ve içerikleri kapsadığı için fiyatlar da değişiyor. Kursiyerlerin her eğitim seviyesi için 5 bin TL ile 15 bin TL arasında değişen bütçeler ayırmaları gerekiyor. Kurs ücretleri hakkında daha detaylı bilgiye uçuş okulları aracılığıyla ulaşılabiliyor.

Yamaç Paraşütü Kursu

Çankırı Yamaç Paraşütü Kursları İçin Hangi Evraklara İhtiyaç Duyuluyor?


Çankırı yamaç paraşütü eğitimi
almak isteyenlerin kurs kayıtları sırasında bazı evraklar sunmaları gerekiyor. Adaylar bu evraklar aracılığıyla kurslara katılmalarında bir sakınca olmadığı belgelendirmiş oluyorlar. Aynı zamanda resmi evraklar için gerekli belgeleri de uçuş okuluna kayıtlar sırasında iletiyorlar. Kurs kayıtları sırasında adaylardan istenen evraklar şöyle sıralanıyor;

  • Nüfus cüzdanı (Aslı ve Fotokopisi)
  • Son altı ay içinde alınan adli sicil kaydı (18 yaşından büyükler için)
  • Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik kartında belirtilmiyorsa)
  • Öğrenim durum belgesi
  • Sekiz adet vesikalık fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • Taahhütname (18 yaşını doldurmuş olanlar için)
  • Veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname (18 yaşından küçükler için)
  • THK pulu

Çankırı yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha fazla bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPeğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?