Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Giresun Yamaç Paraşütü Eğitimi

Giresun Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Giresun Yamaç Paraşütü Eğitimi

Giresun yamaç paraşütü eğitimi konusunda Karadeniz’de adından söz ettiren illerden biri oluyor. Giresun, Türkiye’nin en yeşil kentlerinden biri olarak biliniyor. Yeşilin maviyle buluştuğu benzersiz manzaraları ile Giresun, görenleri kendine hayran bırakıyor. Giresun’un tarihi Orta ve Batı Karadeniz’de varlığını sürdürmüş olan Kaşka kavmine kadar uzanıyor.

Tarih boyunca pek çok medeniyetin beşiği olan Giresun, zengin kültürü ve tarihi mirasıyla tanınıyor. Giresun’un tarihte Pers İmparatorluğu, Büyük İskender İmparatorluğu ve Kapadokya Krallığı’na ev sahipliği yaptığı biliniyor. Pontuslular, Romalılar ve Bizanslılar bölgede yaşayan diğer medeniyetler olarak tanınıyor. Selçuklu Devleti’nin bölgede hakimiyet kurmasıyla birlikte; Giresun’da Türk nüfusun varlık göstermeye başladığı biliniyor. Osmanlı İmparatorluğu’nun bölgeye hakim olmasıyla Giresun, bir liman kenti olarak varlığını sürdürmeye başlıyor.

Giresun Yamaç Paraşütü Fiyatları

Giresun yamaç paraşütü eğitimi ve uçuşları için tercih edilen illerden biri oluyor. Giresun, muhteşem doğası ve coğrafi özellikleriyle doğa ve hava sporları için elverişli kentler arasında yer alıyor. Doğa yürüyüşü, jeep safari, rafting, kano, dağcılık gibi pek çok sporun Giresun’da yapılması mümkün olabiliyor. Elbette yamaç paraşütü son dönemlerde Giresun’un en popüler sporlarından biri oluyor. Türk Hava Kurumu’nun Giresun’da “Karadeniz Kanatlarımın Altında” adında bir projeye imza attığı biliniyor. Bu proje ile yamaç paraşütünün Giresun’da yaygınlaştırılması ve daha çok kişiye ulaşması hedefleniyor. Proje kapsamında okullarda havacılık kulüpleri kurularak yamaç paraşütünün tanıtılması ve sevdirilmesi amaçlanıyor.

Bununla birlikte; Giresun’da yamaç paraşütü ile ilgili pek çok etkinlik düzenleniyor. Paraşüt tutkunları bu etkinliklere katılarak adrenalin dolu bir deneyim yaşama fırsatı bulabiliyor. Giresun, yamaç paraşütü için yakın geleceğin en popüler konumlarından biri olacak gibi görünüyor. YPEğitimi, Giresun’da yamaç paraşütü uçuşları ve eğitimleri için tercih edilen uçuş okullarından biri oluyor. Peki; Giresun’da bu deneyimi yaşamak isteyenleri neler bekliyor? Giresun’da yamaç paraşütü için hangi bölgeler tercih ediliyor? Giresun yamaç paraşütü fiyatları nasıl?

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Giresun Yamaç Paraşütü Eğitimi İçin Hangi Bölgeler Elverişli

Giresun’da yamaç paraşütü eğitimi ve uçuşları için tercih edilen üç farklı bölge bulunuyor. Bu bölgelerden ilki Giresun’un Şebinkarahisar ilçesi oluyor. İlçede yamaç paraşütü için farklı noktaları tercih etmek mümkün olabiliyor. Ancak; Şebinkarahisar Kalesi yamaç paraşütü için en elverişli nokta olarak görülüyor. Şebinkarahisar Kalesi’nden gökyüzüne süzülen paraşütçüler eşsiz bir manzarayla karşı karşıya kalıyor. Şebinkarahisar ilçesinde tercih edilen diğer iki nokta ise Öksürük Tepesi ve Dikmen Tepesi oluyor. Her iki noktadan da uçuş gerçekleştirmek mümkün olabiliyor. Aynı zamanda bu üç farklı kalkış noktası eğitimler için de tercih edilebiliyor.

giresun yamaç paraşütü

Giresun yamaç paraşütü eğitimi için tercih edilebilecek tek bölge Şebinkarahisar olmuyor. Yamaç paraşütüne elverişli bir diğer bölge Gedikkaya adıyla tanınıyor. Gedikkaya bölgesi Giresun’un merkezinde bulunuyor. Bu bölgedeki uçuşlar yaklaşık 10 – 15 dakikalık bir süreyi kapsıyor. Bölgede tandem uçuşların yanı sıra eğitim alma imkanı da bulunuyor.

Giresun’da yamaç paraşütü için ön plana çıkan bir diğer ilçe Alucra ilçesi oluyor. Alucra, Giresun’un merkezine yaklaşık 127 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Alucra yemyeşil doğası ve tertemiz havasıyla paraşüt tutkunlarına keyifli bir deneyim sunuyor.

Görüldüğü gibi Giresun’da farklı bölgelerde yamaç paraşütüne elverişli noktalar bulunuyor. Giresun’da yamaç paraşütü için genellikle bahar ve yaz ayları tercih ediliyor. Giresun’da yamaç paraşütü eğitimi alacak kursiyerleri unutamayacakları bir deneyim bekliyor.

Giresun Yamaç Paraşütü Eğitimi ve Uçuşlarına Kimler Katılabilir?

Giresun’da yamaç paraşütü eğitimlerine katılabilmek için THK ve FAI tarafından belirlenen bazı şartlar bulunuyor. Bu şartların, adayların fiziksel özellikleri, sağlık durumları ve öğrenim durumları ile yakından ilgili olduğu biliniyor.

Yamaç paraşütü yapabilmek ve eğitim alabilmek için adayların 16 yaşını doldurmuş olmaları isteniyor. Ancak uzman pilot eğitimleri için yaş sınırı 18 olarak biliniyor. Uzman pilot eğitimleri zorlayıcı olduğu ve tecrübe gerektirdiği için 18 yaşını doldurmuş adayların katılımına açık oluyor. Fiziksel yeterlilikler incelendiğinde ise karşımıza boy ve kilo aralıkları çıkıyor. 155 – 200 cm boy aralığındaki adaylar eğitimlerden faydalanabiliyor. THK ve FAI tarafından belirlenen kilo aralığı ise 45 – 110 olarak biliniyor.

yamaç paraşütü giresun

Giresun yamaç paraşütü eğitimi için adayların “Yamaç paraşütüne elverişli” olmaları bekleniyor. Peki; bu ne anlama geliyor? Yamaç paraşütünde paraşütü kalkış ve iniş sırasında adayların koşmaları bekleniyor. Dolayısıyla koşmaya engel bir fiziksel problemi bulunan adaylar eğitimlere kabul edilemiyor. Eğitimler süresince adaylar yoğun bir efor sarf ediyorlar. Bu noktada; adayların kalp, tansiyon, solunum gibi problemleri bulunmaması gerekiyor. Ek olarak; renk körleri ve hamilelerin yamaç paraşütü yapmaları risk oluşturabiliyor. Bu nedenle eğitimlere katılmalarının yasak olduğu biliniyor. Tüm bunlara ek olarak; adayların ilköğretim diplomasına sahip olmaları aranan şartlar arasında yer alıyor. Tüm bu şartları sağlayan adaylar eğitimlerden faydalanabiliyor.

Yamaç Paraşütü Kurs Kayıtları Sırasında İstenen Evraklar

Adayların, Giresun yamaç paraşütü eğitimi alabilmeleri için gerekli koşulları sağlıyor olmaları gerekiyor. Elbette bu koşulları sağladıklarını belgelemeleri isteniyor. Bu nedenle adaylardan kurs kayıtları sırasında bazı evraklar talep ediliyor. Bu evrakları şu şekilde sıralamak mümkün olabiliyor;

  • Fotokopisi ile birlikte Nüfus Cüzdanı
  • 18 yaşını doldurmuş adaylar için adli sicil kaydı (Son altı aya ait)
  • Ehliyet veya Nüfus Cüzdanında belirtilmemesi durumunda kan grubu belgesi
  • Öğrenim durumunu gösterir belge
  • Vesikalık fotoğraf (8 adet, son altı aya ait)
  • “Yamaç Paraşütüne Elverişlidir” ibareli sağlık raporu
  • 18 yaşını doldurmuş adaylar için taahhütname
  • 18 yaşını doldurmamış olanlar için noter onaylı ve veli imzalı muvafakatname
  • Kurs sonunda verilen sertifikalara yapıştırılmak üzere THK pulu

Giresun yamaç paraşütü eğitimi için tüm bu belgelerin eksiksiz olarak uçuş okuluna sunulması gerekiyor. Sağlık raporu için aile sağlığı merkezlerine başvurmak yeterli oluyor. Ancak eğitmenlerin gerekli gördüğü durumlarda sağlık raporunun hastanelerden alınması gerekiyor. Adli sicil kaydı süreç için önemli evraklar arasında yer alıyor. Çünkü; herhangi bir sebeple mahkeme süreci devam edenler eğitimlerden faydalanamıyor. Ek olarak; taksirli suçlar dışındaki suçlardan hüküm giymiş olan adaylar eğitimlere kabul edilmiyor.

Giresun Yamaç Paraşütü Fiyatları

Peki; Giresun’da yamaç paraşütü eğitimi alacak adaylardan ne kadar ücret talep ediliyor. Giresun yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Giresun’da yamaç paraşütü eğitimi alacak adayların ayırması gereken bütçe 5 – 15 bin TL arasında farklılık gösteriyor. Ücret farklılığı seviyeler ve eğitimlerin niteliğinden kaynaklanıyor. Her eğitim süresince farklı bir kurs takvimi izleniyor. Her eğitim farklı bir süreyi kapsıyor. Her eğitim sürecinin gereksinimleri farklılık gösteriyor. Buna bağlı olarak ücretler değişiyor. Bu konuda detaylı bilgi almak isteyenlerin eğitmenler ve uçuş okullarıyla iletişim kurması gerekiyor.

Giresun yamaç paraşütü eğitimi ile ilgili daha fazla bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPEğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?