Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Iğdır Yamaç Paraşütü Eğitimi

Iğdır Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Iğdır Yamaç Paraşütü Eğitimi

Iğdır yamaç paraşütü eğitimi için son dönemin popüler destinasyonları arasında yer alıyor. Iğdır’da ilk yamaç paraşütü kursunun 2019 yılında Iğdır Üniversitesi tarafından gerçekleştirildiği biliniyor. Bugün ise YPEğitimi, Iğdır’da eğitim faaliyetleri yürüten uçuş okullarından biri oluyor. Iğdır’ın yamaç paraşütü için son derece elverişli bir coğrafyaya sahip olduğu biliniyor. İklim koşulları ise neredeyse dört mevsim yamaç paraşütü uçuşları yapılmasına izin veriyor. Iğdır dönem dönem çeşitli yamaç paraşütü etkinliklerine ve festivallere de ev sahipliği yapıyor. Şehir Türkiye’nin çeşitli bölgelerinin yanı sıra; yurt dışından gelen paraşüt pilotlarını da ağırlıyor. Iğdır’ın yamaç paraşütü alanında, yakın geleceğin önemli merkezlerinden biri olması planlanıyor.

Yamaç Paraşütü Kursu

Peki; yamaç paraşütü eğitimlerinden herkes faydalanabilir mi? Yamaç paraşütü kursu için gerekli evraklar nelerdir? Iğdır’da hangi bölgelerde yamaç paraşütü yapılabilir? Iğdır yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Kurslara katılacak adayların ne kadar bütçe ayırması gerekir?

Iğdır Yamaç Paraşütü Eğitimi İçin Hangi Bölgeler Tercih Ediliyor?

Iğdır’da yamaç paraşütü eğitimleri için elverişli birden fazla bölge bulunuyor. Aynı zamanda şehrin farklı noktalarında uçuş gerçekleştirmek de mümkün olabiliyor. Iğdır’da yılın dört mevsimi yamaç paraşütü yapmak mümkün. Ancak; özellikle kış aylarında hava koşullarını dikkate almak ve gerekli kontrolleri yapmak gerekiyor. Aksi halde olumsuz durumlarla karşılaşılması söz konusu olabiliyor. Ekipman kontrolü ve meteorolojik kontroller yamaç paraşütü eğitimleri için kritik önem taşıyor.

Ağrı Dağı yamaç paraşütü için şehirde tercih edilen ilk bölge oluyor. Ağrı Dağı’nın zirvesinden uçuş gerçekleştirmek mümkün olmasa da Ağrı Dağı etekleri tercih ediliyor. Ağrı Dağı yamaç paraşütü için çeşitli etkinliklere de sahne oluyor. Her yıl bölgede hava sporları festivali düzenleniyor. Festivaller hem şehir turizmine katkı sunuyor; hem de yamaç paraşütünün yaygınlaşmasına vesile oluyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Iğdır yamaç paraşütü eğitimi için son dönemin popüler destinasyonları arasında yer alıyor. Iğdır’da ilk yamaç paraşütü kursunun 2019 yılında Iğdır Üniversitesi tarafından gerçekleştirildiği biliniyor.

Ağrı Dağı Yamaç Paraşütü

Hadımlı Kayalıkları yamaç paraşütü için Iğdır’ın popüler bir diğer noktası olarak biliniyor. Hadımlı Kayalıkları, Tuzluca İlçesi, Hadımlı Köyü sınırları içerisinde yer alıyor. Hadımlı Kayalıkları yamaç paraşütü faaliyetleri için köy halkının da büyük destek verdiği biliniyor. Hadımlı Kayalıkları eğitimler için de tercih edilen noktalar arasında yer alıyor.

Iğdır Yamaç Paraşütü Eğitimi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? Eğitimlere Herkes Katılabilir Mi?

Yamaç paraşütü kursu için adayların bazı koşullara sahip olması isteniyor. 16 yaşını doldurmuş olmak gerekli ilk koşul olarak karşımıza çıkıyor. 16 yaşından küçük adaylar eğitimlere kabul edilmiyor. Uzman pilot eğitimi olarak anılan P5 eğitimi için yaş sınırı 18 olarak biliniyor. Yamaç paraşütü eğitimleri için belirli bir boy ve kilo sınırı da bulunuyor. 155 – 200 cm boy aralığındaki adaylar eğitimlerden faydalanamıyor. Gerekli kilo aralığı ise 45 – 110 olarak biliniyor.

Adayların sağlık durumu eğitimler için en önemli noktalar arasında yer alıyor. Yamaç paraşütü eğitimi alabilmek için spora elverişli olmak gerekiyor. Peki; bu ne anlama geliyor? Kalp, astım, epilepsi gibi rahatsızlıkları bulunanlar eğitimlerden faydalanamıyor. Yüksek tansiyon ve renk körlüğü olanlar da için de aynı durum söz konusu oluyor. Hamilelerin ekstrem sporlar yapması riskli olduğu için yamaç paraşütü kurslarına katılmalarının da yasak olduğu biliniyor.

Iğdır yamaç paraşütü eğitimi almak için bir diğer kritik nokta adayların öğrenim durumu oluyor. Eğitimlerden faydalanmak isteyen adayların ilköğretim mezunu olmaları bekleniyor. İlköğretim diplomasına sahip olmayan adayların eğitimlere katılması mümkün olmuyor.

Iğdır Yamaç Paraşütü Fiyatları

Kurs kayıtları sırasında adaylardan bazı evraklar isteniyor. Bu evraklar adayların yamaç paraşütüne uygun olup olmadıklarını belgelendirmelerine yardımcı oluyor. Gerekli evraklar şu şekilde sıralanıyor;

  • Nüfus cüzdanı (Aslı ve Fotokopisi)
  • Son altı ay içinde alınan adli sicil kaydı (18 yaşından büyükler için)
  • Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik kartında belirtilmiyorsa)
  • Öğrenim durum belgesi
  • Sekiz adet vesikalık fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • Taahhütname (18 yaşını doldurmuş olanlar için)
  • Veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname (18 yaşından küçükler için)
  • THK pulu

Eğitimler için gereken sağlık raporu Aile Sağlı Merkezleri aracılığıyla temin edilebiliyor. Vesikalık fotoğraf ve adli sicil kaydının son altı aya ait olması gerekiyor. THK pulu ise kurs sonunda verilen eğitim sertifikalarına yapıştırılmak üzere isteniyor.

Iğdır Yamaç Paraşütü Fiyatları Nasıl?

Iğdır yamaç paraşütü eğitimi alacak adayların ne kadar ücret ödemeleri gerekiyor? Yamaç paraşütü kursları beş farklı seviyeyi içeriyor. Ayrıca Paramotor eğitimi ve SİV eğitimi gibi farklı nitelikte eğitimlere katılmak da mümkün olabiliyor. Her eğitim seviyesinde kursiyerlere yamaç paraşütü hakkında farklı bilgiler veriliyor. Eğitimler teorik ve uygulamalı olarak yürütülüyor. Her eğitim seviyesi için ihtiyaç duyulan farklı ekipmanlar bulunuyor. Bu nedenle her eğitim aşaması farklı biçimde ücretlendiriliyor.

Her kurs süreci için adayların 5 bin TL ile 15 bin TL arasında değişen bütçeler ayırmaları gerekiyor.  Kurslar süresince ihtiyaç duyulan ekipmanlar uçuş okulları tarafından sağlanıyor. Konaklama, beslenme gibi ihtiyaçlarını adayların kendilerinin karşılaması gerekiyor. Konu hakkında daha detaylı bilgiye uçuş okulları aracılığıyla ulaşmak mümkün olabiliyor.

Iğdır yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPeğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?