Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Ağrı Yamaç Paraşütü Eğitimi

Ağrı Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Ağrı Yamaç Paraşütü Eğitimi


Ağrı yamaç paraşütü eğitimi
için Türkiye’nin en çok tercih edilen ve elverişli bölgelerinden biri olarak biliniyor. Şehirde, Iğdır Üniversitesi ve THK’nın çalışmalarıyla uzun zamanda eğitim faaliyetleri yürütülüyor. YPEğitimi de uzman kadrosuyla Ağrı’da eğitim faaliyetleri yürüten uçuş okulları arasında yer alıyor. Ağrı’nın yamaç paraşütü için uygun bir iklime ve coğrafi koşullara sahip olduğu biliniyor. Şehirde yoğun yağışların ve çok sert rüzgarların olmadığı hemen her dönemde yamaç paraşütü faaliyetleri yürütülebiliyor. Şehirde yamaç paraşütüne elverişli pek çok tepe bulunuyor. Peki; Ağrı’da nerede yamaç paraşütü yapılabilir? Yamaç paraşütü eğitimleri neleri kapsıyor? Ağrı yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Bu soruları birlikte yanıtlayalım…

Ağrı Dağı Yamaç Paraşütü
Ağrı Dağı Yamaç Paraşütü

Ağrı Yamaç Paraşütü Eğitimi İçin Hangi Bölgeler Tercih Ediliyor?

Ağrı’da yamaç paraşütü eğitimi ve uçuşları için elverişli pek çok bölge bulunuyor. Ancak; akla gelen ilk bölge hiç şüphesiz ki; Ağrı Dağı oluyor. Ağrı Dağı yamaç paraşütü uçuşlarının yanı sıra; eğitimler için de sıkça tercih ediliyor. Ağrı Dağı yamaç paraşütü faaliyetlerinin yanı sıra; farklı doğa sporları için de popüler bir destinasyon oluyor.

Bölgede yamaç paraşütüne elverişli çok sayıda tepenin bulunması eğitim faaliyetlerini kolaylaştırıyor. Farklı seviyelerde eğitimler için farklı tepelerden faydalanmak mümkün olabiliyor. Bölge yılın farklı dönemlerinde yamaç paraşütü için gelen yerli ve yabancı turistlerin de ilgi odağı oluyor.

Ağrı Yamaç Paraşütü Eğitimi Neleri Kapsıyor?

Ağrı’da yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenleri farklı seviyeleri ve nitelikleri kapsayan bir süreç bekliyor. Eğitimin ilk aşaması tamamen teorik olarak yürütülen P1 eğitimi oluyor. Bu süreç birkaç gün süren temel paraşüt eğitimlerini içeriyor. P1 eğitimlerinde uygulamaya yer verilmiyor. Uygulamalı eğitimler P2 seviyesinde başlıyor. P1 eğitimlerini başarıyla tamamlayan adaylar P2 eğitimine geçmeye hak kazanıyorlar.

P2 eğitimi başlangıç eğitimi olarak da adlandırılıyor. P2 eğitimi süresince adaylar hem teorik hem de uygulamalı eğitimler alıyorlar. Paraşütü kontrol etmeyi ve yamaç paraşütüne dair temel bilgileri ediniyorlar. Bu aşamada adaylara yer eğitimleri veriliyor. Yer eğitimleri için daha çok düz araziler tercih ediliyor. Bu aşamayı başarıyla bitiren adaylar orta pilot eğitimlerine başlayabiliyorlar.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Agri parasut

Ağrı yamaç paraşütü eğitimi için bir sonraki seviye P3 eğitimi oluyor. P3 eğitimi orta pilot eğitimi olarak da anılıyor. Bu aşamada kursiyerler yelken uçuşu, termik uçuşu gibi farklı konularla tanışıyorlar. Orta pilot eğitimlerinde %75 oranında başarı gösteren adaylar, deneyimli pilot eğitimlerine geçiş yapabiliyorlar.

Eğitimlerin dördüncü seviyesi deneyimli pilot seviyesi olarak da adlandırılıyor. Bu aşama kapsamlı eğitimlere de başlama aşaması oluyor. Adaylar kapsamlı termik ve yelken uçuşu eğitimlerinden geçiyorlar. Aynı zamanda yedek paraşüt katlama gibi konulara da bu aşamada odaklanıyorlar. Dördüncü aşamayı başarıyla tamamlayan adaylar eğitimlerin son aşamasına geçmeye hak kazanıyorlar.

Eğitimlerin son aşamasında adaylar uzman pilot olabilmek için çaba gösteriyorlar. Ağrı yamaç paraşütü eğitimi P5 aşaması uzman pilot eğitimi olarak da adlandırılıyor. Rotasyon eğitimi bu aşamada devreye giriyor. GPS eğitimi yine bu aşamada odaklanılan konular arasında yer alıyor. Uzun mesafe uçuş eğitimlerine de bu aşamada başlanıyor.

Dileyen adaylar bu beş aşamanın ardından farklı nitelikteki eğitimlere de yönelebiliyorlar. SİV eğitimi ve Paramotor eğitimi bu eğitimler arasında yer alıyor. SİV eğitimi acil durum kurtarma eğitimi olarak da adlandırılıyor. Paramotor ise motor eşliğinde yapılan yamaç paraşütü uçuşlarına verilen ad olarak biliniyor. Paramotor eğitimi alan adaylar, paramotor kurulumu, motor tamiri ve bakımı gibi farklı eğitimlere tabi tutuluyorlar.

Ağrı Yamaç Paraşütü Fiyatları


Adayların tüm bu eğitimler için farklı bütçeler ayırmaları gerekiyor. Her bir eğitim seviyesinin ücreti 5 bin ile 15 bin TL arasında değişiklik gösteriyor. Eğitimler sırasında kursiyerlerin ihtiyacı olan ekipmanlar uçuş okulları tarafından sağlanıyor. Ancak; konaklama ve kişisel ihtiyaçlar kursiyerler tarafından karşılanıyor.

Yamaç Paraşütü Ağrı

Ağrı yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPeğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?