Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Isparta Yamaç Paraşütü Eğitimi

Isparta Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Isparta Yamaç Paraşütü Eğitimi

Isparta yamaç paraşütü eğitimi ve uçuşları için Türkiye’nin önemli merkezleri arasında yer alıyor. Isparta Türkiye’nin yamaç paraşütüne en elverişli şehirlerinden biri olarak görülüyor. Şehrin iklim özellikleri ve coğrafi yapısı gereği yamaç paraşütü için önemli bir altyapıya sahip olduğu düşünülüyor. Şehrin farklı noktalarında yamaç paraşütü yapılabilecek birçok dağ ve tepe bulunuyor. Süleyman Demirel Üniversitesi yerleşkesinde iki farklı yamaç paraşütü pisti yer aldığı biliniyor. Üniversitenin Havacılık Topluluğu şehirde yamaç paraşütü etkinliklerinin düzenlenmesine katkı sunuyor. YPEğitimi, Isparta’da yamaç paraşütü eğitimi veren uçuş okulları arasında yer alıyor.

Isparta Yamaç Paraşütü Fiyatları

Peki; Isparta’da hangi bölgelerde yamaç paraşütü yapılabiliyor? Isparta’da paraşüt eğitimi almak isteyenler neler yapmalı? Isparta yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Kurslara katılmak isteyenler ne kadar bütçe ayırmalı?

Isparta Yamaç Paraşütü Eğitimi Almak İsteyenler Neler Yapmalı?

Eğirdir Yamaç Paraşütü
Isparta’da yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenlerin kurs kayıtları sırasında uçuş okuluna bazı evraklar sunmaları gerekiyor. Bu evraklar şöyle sıralanıyor;

  • Nüfus cüzdanı (Aslı ve Fotokopisi)
  • Son altı ay içinde alınan adli sicil kaydı (18 yaşından büyükler için)
  • Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik kartında belirtilmiyorsa)
  • Öğrenim durum belgesi
  • Sekiz adet vesikalık fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • Taahhütname (18 yaşını doldurmuş olanlar için)
  • Veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname (18 yaşından küçükler için)
  • THK pulu

Isparta yamaç paraşütü eğitimi ve uçuşları için Türkiye’nin önemli merkezleri arasında yer alıyor. Isparta Türkiye’nin yamaç paraşütüne en elverişli şehirlerinden biri olarak görülüyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Paraşüt eğitimi almak isteyenlerin 16 yaşını doldurmuş olmaları isteniyor. Uzman pilot eğitimi için yaş sınırı ise 18 olarak biliniyor. Isparta yamaç paraşütü eğitimi almak için en az ilköğretim diplomasına sahip olma koşulu aranıyor. Renk körü olanlar ve hamilelerin paraşüt eğitimlerine katılmasının yasak olduğu biliniyor.

Eğitim alabilmek için sağlıklı ve spora elverişli olmak aranan en önemli koşullar arasında yer alıyor. Kalp, astım, yüksek tansiyon, epilepsi gibi ciddi sağlık sorunları bulunanlar eğitimlere katılamıyor. Bunun için uçuş okulları kurs kayıtları esnasında sağlık raporu talep ediyor. Sağlık raporu Aile Sağlığı Merkezlerinden alınabiliyor. Ancak bazı durumlarda eğitmenler daha detaylı bir sağlık raporuna ihtiyaç duyulabiliyor. Bu durumda kursiyerlerin hastanelere başvurmaları ve heyet raporu almaları gerekiyor.

Adaylardan resmi süreç için gerekli olan sicil kaydı, vesikalık fotoğraf gibi belgeler de isteniyor. Her iki belgenin de son altı aya ait olması gerekiyor. Kursiyerler her kurs seviyesinin bitiminde THK onaylı sertifikalara sahip oluyorlar. Bu sertifikalara yapıştırılmak üzere istenen THK pulunun da kurs kayıtları sırasında uçuş okuluna sunulması gerekiyor.

Isparta Yamaç Paraşütü Eğitimi Fiyatları

Peki; Isparta yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Eğitimlere katılmak isteyen adaylar ne kadar bütçe ayırmalı? Isparta’da yamaç paraşütü eğitimleri için ayrılması gereken ücret 5 bin ile 15 bin TL arasında değişiklik gösteriyor. Kursiyerlerin uzman pilot lisansı almak için beş farklı kurs seviyesini tamamlamaları gerekiyor. Bunun dışında SİV ve Paramotor Eğitimi gibi farklı nitelikte eğitimlere katılmak da mümkün olabiliyor. Tüm bu seviyeler farklı süreleri kapsıyor. Paraşüt eğitimleri her bir kurs seviyesi için yaklaşık 20 – 30 gün sürüyor. Her kurs seviyesi için farklı ekipmanlara ihtiyaç duyuluyor. Bu nedenle talep edilen ücretlerin de değişiklik gösterdiği biliniyor.

Atabey Yamaç Paraşütü
Atabey Yamaç Paraşütü

Isparta’da Yamaç Paraşütü İçin Elverişli Bölgeler

Isparta yamaç paraşütü eğitimi ve uçuşları için oldukça elverişli şehirlerden biri olarak biliniyor. Şehirde yamaç paraşütü yapılabilecek pek çok alan bulunuyor. Eğirdir yamaç paraşütü denildiğinde Isparta’da akla gelen ilk bölge oluyor. Eğirdir yamaç paraşütü uçuşları için her yıl birçok ziyaretçiyi ağırlıyor. Hem Türkiye’nin hem de dünyanın farklı noktalarından paraşütçüler bölgeye uçuş deneyimi yaşamak için geliyorlar. Eğirdir aynı zamanda yamaç paraşütü eğitimleri için de tercih edilen noktalardan biri oluyor. Eğirdir Isparta’nın merkezine yaklaşık 60 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Bölgede yamaç paraşütü dışında pek çok aktiviteye katılmak da mümkün olabiliyor.

Keçiborlu yamaç paraşütü için Isparta’nın tercih edilen bir diğer bölgesi oluyor. Isparta yamaç paraşütü eğitimi faaliyetleri söz konusu olduğunda da Keçiborlu ön plana çıkıyor. Keçiborlu yamaç paraşütü yapmak ya da eğitim almak üzere bölgeye gelen pek çok ziyaretçiyi ağırlıyor.

Davraz yamaç paraşütü için son dönemde popüler haline gelen bölgeler arasında yer alıyor. Davraz Kayak Merkezi paraşüt tutkunları tarafından son dönemlerde sıkça tercih ediliyor. Davraz yamaç paraşütü için Isparta’nın yeni merkezlerinden biri olarak görülüyor. İlerleyen dönemlerde popülaritesini daha da arttıracağı düşünülüyor.

Atabey yamaç paraşütü için tercih edilen bir başka Isparta İlçesi oluyor. Bayat Köyü ve Kapıcak Köyü Atabey yamaç paraşütü için tercih edilen iki önemli adres olarak biliniyor.

Süleyman Demirel Üniversitesi’nde de yamaç paraşütü için elverişli iki pist bulunuyor. SDÜ, yamaç paraşütü için iki farklı kalkış pistine ev sahipliği yapan tek üniversite olarak biliniyor. Üniversitenin Doğu Yerleşkesinde Alarko Tepesi ve Batı Yerleşkesinde Söbü Tepesi yamaç paraşütü etkinliklerine ev sahipliği yapıyor.

Isparta yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için  web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPeğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?