Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Kastamonu Yamaç Paraşütü Eğitimi

Kastamonu Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Paraşüt Eğitimi, Kastamonu Yamaç Paraşütü Fiyatları, Küre Dağları Yamaç Paraşütü, Ilgaz Dağları Yamaç Paraşütü, Göynük Dağı Yamaç Paraşütü, YPEğitimi

Kastamonu Yamaç Paraşütü Eğitimi


Kastamonu yamaç paraşütü eğitimi
ve uçuşları için Karadeniz Bölgesi’nin en elverişli şehirleri arasında yer alıyor. Şehirde pek çok farklı noktada yamaç paraşütü yapmak mümkün olabiliyor. Kastamonu farklı bölgelerde yer alan dağları ve tepeleri ile yamaç paraşütüne imkan veriyor. YPEğitimi, şehirde yamaç paraşütü eğitimleri veren uçuş okulları arasında yer alıyor. Uzman eğitmen kadrosu ile kursiyerler için güvenli bir eğitim deneyimi sunuyor. Kastamonu, sunduğu benzersiz manzaralar ve elverişli iklimiyle paraşüt tutkunlarına keyifli bir deneyim yaşatıyor.

Paraşüt Eğitimi

Peki; Kastamonu’da yamaç paraşütü için hangi bölgeler ön plana çıkıyor? Kastamonu yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Paraşüt eğitimi almak isteyen adayların neler yapması gerekiyor? Uçuş okulları adaylardan neler talep ediyor?

Kastamonu Yamaç Paraşütü Eğitimi Fiyatları

Kastamonu yamaç paraşütü fiyatları eğitimlerin niteliğine ve seviyesine göre farklılık gösteriyor. Her bir eğitim seviyesi için kursiyerlerin 5 bin ile 15 bin TL arasında değişen bütçelere sahip olmaları gerekiyor. Paraşüt eğitimi 5 farklı seviyeyi içeriyor. P1 eğitimi teorik olarak yürütülen temel bir eğitim sürecini kapsıyor. Diğer dört eğitim seviyesi, başlangıç, orta pilot, deneyimli pilot ve uzman pilot seviyesi olarak sıralanıyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Başlangıç eğitimi için belirlenen ücret 5 bin 500 TL olarak biliniyor. Orta pilot eğitiminin ücreti 7 bin 500 TL oluyor. Deneyimli pilot eğitimi için adayların 8 bin 500 TL bütçe ayırmaları gerekiyor. Son olarak uzman pilot eğitimlerinin ücreti ise 10 bin TL oluyor.

Kastamonu Yamaç Paraşütü Fiyatları

Yamaç paraşütü eğitimleri kapsamında farklı niteliğe sahip eğitimler de alınabiliyor. SİV Eğitimi almak isteyen adayların 7 bin 500 TL bütçe ayırmaları gerekiyor. Paramotor Eğitimi için gerekli ücret ise 15 bin TL olarak biliniyor.

Kastamonu Yamaç Paraşütü Eğitimi Almak İsteyen Adaylar Neler Yapmalı?

Yamaç paraşütü eğitimi almak isteyen adayların belirli koşulları sağlıyor olmaları gerekiyor. Öncelikle paraşüt eğitimleri için yaş sınırı 16 olarak biliniyor. Uzman pilot eğitimi almak isteyen adayların ise 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor. Paraşüt eğitimlerine katılabilmek için belirli bir boy ve kilo aralığında olma şartı da aranıyor. 155 – 200 cm boy aralığında olmak ve 45 – 110 kilo aralığında olmak aranan şartlar arasında yer alıyor. Bununla birlikte adayların spora elverişli olmaları ve ciddi bir rahatsızlığa sahip olmamaları gerekiyor. Kalp, astım, tansiyon gibi sağlık sorunları bulunanlar eğitimlere katılamıyor.

Küre Dağları Yamaç Paraşütü

Adayların eğitim durumu da önem taşıyor. Kastamonu yamaç paraşütü eğitimi alabilmek için en az ilköğretim diplomasına sahip olmak gerekiyor. Renk körü olanların ve hamilelerin eğitimlere ve uçuşlara katılmalarının yasak olduğu biliniyor.

Uçuş okulları adaylardan kurs kayıtları sırasında bazı evraklar talep ediyor. Bu evraklar şu şekilde sıralanıyor;

  • Nüfus cüzdanı (Aslı ve Fotokopisi)
  • Son altı ay içinde alınan adli sicil kaydı (18 yaşından büyükler için)
  • Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik kartında belirtilmiyorsa)
  • Öğrenim durum belgesi
  • Sekiz adet vesikalık fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • Taahhütname (18 yaşını doldurmuş olanlar için)
  • Veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname (18 yaşından küçükler için)
  • THK pulu

Kastamonu’da Yamaç Paraşütü İçin Elverişli Bölgeler

Kastamonu yamaç paraşütü eğitimi ve uçuşları için bazı bölgeler ön plana çıkıyor. Küre Dağları yamaç paraşütü için Kastamonu’da ön plana çıkan bir adres oluyor. Aynı zamanda İsfendiyar Dağları olarak da anılan Küre Dağları yamaç paraşütü eğitimleri için de tercih ediliyor.

Ilgaz Dağları Yamaç Paraşütü

Kastamonu’nun doğusunda bulunan Ilgaz Dağları yamaç paraşütü için tercih edilen bir diğer bölge oluyor. Ilgaz Dağları yamaç paraşütü eğitimlerine de sahne oluyor. Ancak dağın zirvesine tırmanabilmek pek de mümkün olmuyor. Bu nedenle yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isteyenler dağın eteklerini tercih ediyor.

Göynük Dağı Yamaç Paraşütü

Göynük Dağı yamaç paraşütü için Kastamonu’nun tercih edilen bir diğer noktası oluyor. Göynük Dağı yamaç paraşütü için ileri seviye eğitimlerde de tercih edilebiliyor. Dikmen Dağı, Yaralıgöz Dağı ve Kurtgirmez Dağı da yamaç paraşütüne elverişli bölgeler arasında yer alıyor.

Kastamonu yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPeğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?