Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Kırşehir Yamaç Paraşütü Eğitimi

Kırşehir Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Kırşehir Yamaç Paraşütü Eğitimi

Kırşehir yamaç paraşütü eğitimi için çok popüler lokasyonlardan biri olarak görülmüyor. Ancak Kırşehir’de yamaç paraşütü için elverişli alanlar bulunuyor. Ankara’ya yakın konumu ile Kırşehir yamaç paraşütü tutkunları tarafından zaman zaman tercih ediliyor. Şehrin yamaç paraşütü ve doğa sporları alanındaki gelişimi sürüyor. Yakın gelecekte Kırşehir’in yamaç paraşütü ve doğa sporları alanında daha önemli bir konuma geleceği düşünülüyor. YPEğitimi, Kırşehir’de yamaç paraşütü eğitimi veren okullardan biri olarak biliniyor. Eğitim için Kırşehir’i tercih eden öğrencilere avantajlı fiyatlarla keyifli bir kurs deneyimi sunuyor.

Peki; Kırşehir’de yamaç paraşütü için hangi bölgeler tercih ediliyor? Kimler yamaç paraşütü eğitimlerine katılabilir? Kayıt süreci için hangi evraklara ihtiyaç duyuluyor? Kırşehir yamaç paraşütü fiyatları nasıl?

Kervansaray Dağı Yamaç Paraşütü

Kırşehir Yamaç Paraşütü Eğitimi İçin Hangi Bölgeler Tercih Ediliyor?

Kervansaray Dağı yamaç paraşütü için Kırşehir’de tercih edilen nokta oluyor. Kervansaray Dağı, Seyfe Gölü kapalı havzası ve Kırşehir yerleşme alanı arasında bulunuyor. Kervansaray Dağı’nın şehir merkezine uzaklığı 8 kilometre olarak biliniyor. Kervansaray Dağı yamaç paraşütü tutkunlarına keyifli ve adrenalin dolu bir deneyim sunuyor. Dağın en yüksek noktasının yüksekliği 1679 metre olarak biliniyor. Yamaç paraşütü atlayışları ise yaklaşık 350 metrelik yükseklikten gerçekleştiriliyor. Uçuş süresi 10 – 15 dakika olarak biliniyor. Bölgenin yamaç paraşütü eğitimleri için son derece elverişli olduğu düşünülüyor. Ancak; Kırşehir’in sahip olduğu sert karasal iklim nedeniyle her uçuş öncesinde meteorolojik kontrollerin gerçekleştirilmesi önem taşıyor.

Kırşehir Yamaç Paraşütü Fiyatları
Kırşehir Yamaç Paraşütü Fiyatları

Kırşehir Yamaç Paraşütü Eğitimi Kimler İçin Uygundur?

Kırşehir’de yamaç paraşütü almak isteyenlerin 16 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor. Gerekli fiziksel koşullara ve sağlık koşullarına sahip olmak büyük bir önem taşıyor. Yamaç paraşütü eğitimi alabilmek için 155 – 200 cm boy aralığına sahip olmak gerekiyor. Buna ek olarak 45 – 110 kilo aralığında olmak aranan koşullar arasında yer alıyor. Yamaç paraşütü yapmak ve bu alanda eğitim almak isteyen adayların spora elverişli olmaları bekleniyor. Kalp ve solunum rahatsızlığı bulunan adaylar eğitimlerden faydalanamıyor ve uçuşlara katılamıyor. Epilepsi, yüksek tansiyon gibi sağlık sorunlarının yamaç paraşütü eğitimleri önünde engel olduğu biliniyor. Renk körleri ve hamilelerin de yamaç paraşütü eğitimi almalarına kesinlikle izin verilmiyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Kırşehir yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenlerin kurs kayıtları sırasında bazı evraklar sunmaları gerekiyor. Bu evraklar aracılığıyla adayların gerekli koşulları sağlayıp sağlamadığının tespiti yapılabiliyor. Aynı zamanda resmi sürecin sorunsuz ilerleyebilmesi için ihtiyaç duyulan belgelerin de kurs kayıtları sırasında sunulması gerekiyor. Uçuş okulları tarafından talep edilen belgeleri şu şekilde sıralamak mümkün olabiliyor;

  • Nüfus cüzdanı (Aslı ve Fotokopisi)
  • Son altı ay içinde alınan adli sicil kaydı (18 yaşından büyükler için)
  • Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik kartında belirtilmiyorsa)
  • Öğrenim durum belgesi
  • Sekiz adet vesikalık fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • Taahhütname (18 yaşını doldurmuş olanlar için)
  • Veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname (18 yaşından küçükler için)
  • THK pulu

Kırşehir Yamaç Paraşütü Fiyatları

Peki; Kırşehir yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenlerin ne kadar bütçe ayırmaları gerekiyor? Yamaç paraşütü eğitimleri için fiyatlar nasıl? Yamaç paraşütü eğitimleri farklı seviyeleri içeriyor. Adaylar başlangıç seviyesinden uzman pilot seviyesine kadar beş farklı seviyede eğitim alabiliyorlar. Bunlara ek olarak; SİV ve Paramotor eğitimi gibi farklı alanları kapsayan eğitimlere de katılabiliyorlar. Her eğitim sürecinde ele alınan konuların farklılık gösterdiği biliniyor. Buna bağlı olarak her eğitim seviyesi için ekipman ihtiyacı da değişiklik gösteriyor.

Yamaç Paraşütü

Her eğitim seviyesi için kursiyerlerden talep edilen ücretin 5 ile 15 bin TL arasında değiştiği biliniyor. Adayların ihtiyaç duyduğu ekipmanlar kurs sürecinde uçuş okulları tarafından karşılanıyor. Bu nedenle Kırşehir yamaç paraşütü eğitimi süresince ekipman konusunda ekstra bir bütçe ayırmak gerekmiyor. Ancak kursiyerlerin konaklama masrafları ve kişisel ihtiyaçlarını kendilerinin karşılaması gerekiyor. Bu konuda uçuş okulları tarafından herhangi bir destek verilmiyor. Fiyatlar ve kurs kayıtları hakkında detaylı bilgiye uçuş okulları ve eğitmenler aracılığıyla ulaşılabiliyor.

Kırşehir Yamaç Paraşütü Kurs Takvimi

Yamaç paraşütü kurslarında teorik ve uygulamalı eğitim bir arada yürütülüyor. Yalnızca ilk aşama olan P1 eğitimi sadece teorik eğitimi içeriyor. Başlangıç seviyesi itibariyle uygulamalı eğitimler de devreye girmiş oluyor. Adaylara yer ve uçuş eğitimleri veriliyor. Meteoroloji eğitimi, telsiz eğitimi, GPS eğitimi gibi pek çok farklı konuya beş aşama süresince değiniliyor. Kırşehir yamaç paraşütü eğitimi süresince kursiyerler, yelken uçuşu ve termik uçuşu eğitimlerine tabi tutuluyorlar.

 

Kurs seviyesi ilerledikçe eğitimler de ileri seviyeye taşınıyor. Son aşamada kursiyerlere mesafe uçuşu eğitimleri veriliyor. Belirli bir sürenin ve kilometrenin üzerine çıkarak uçuşlar gerçekleştirmeleri bekleniyor. Kursiyerlerin bir aşamayı tamamlayabilmeleri için %75 oranında başarı göstermeleri bekleniyor. Böylelikle o aşamada sertifika almaya hak kazanabiliyorlar. Aynı zamanda bir sonraki aşamaya geçme hakkı da elde etmiş oluyorlar. SİV ve Paramotor Eğitimlerinde eğitimlerin niteliğine uygun konulara odaklanılıyor. Örneğin paramotor eğitimi alan adaylar motor bakımı ve tamiri gibi konulara odaklanıyorlar. Kurs takviminin detaylarına ulaşmak için eğitmenlerle iletişime geçmek ya da uçuş okullarının web sitelerini ziyaret etmek gerekiyor.

Kırşehir yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPEğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?