Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Malatya Yamaç Paraşütü Eğitimi

Malatya Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Malatya Yamaç Paraşütü Eğitimi

Malatya yamaç paraşütü eğitimi denildiğinde ilk akla gelen iller arasında yer almıyor. Ancak Malatya’da yamaç paraşütü için hem uçuş hem de eğitim imkanları bulunuyor. YPEğitimi, Malatya’da faaliyet yürüten uçuş okulları arasında yer alıyor. Malatya’da paraşüt eğitimi almak isteyen paraşüt tutkunları için pek çok avantaj sunuyor. Malatya, iklimi ve coğrafi koşullarıyla farklı bölgelerinde yamaç paraşütü faaliyetlerine olanak veren bir şehir oluyor. Peki; Malatya’da yamaç paraşütüne elverişli bölgeler hangileri? Malatya yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Malatya’da yamaç paraşütü eğitimlerine herkes katılabilir mi? Kurs kayıtları için nasıl bir yol izlemek gerekiyor? Tüm bu soruların yanıtlarına birlikte göz atalım…

Malatya Yamaç Paraşütü Eğitimi
Malatya Yamaç Paraşütü Eğitimi

Malatya Yamaç Paraşütü Eğitimi ve Uçuşları İçin Elverişli Bölgeler Hangileri

Malatya’da yamaç paraşütü eğitimleri için farklı bölgeler tercih edilebiliyor. Malatya iklimi ve coğrafi koşulları ile yamaç paraşütüne elverişli iller arasında yer alıyor. Malatya’da yamaç paraşütü denildiğinde üç bölge diğerlerine oranla daha fazla ön plana çıkıyor. Beydağı yamaç paraşütü için Malatya’da akla gelen ilk bölgelerden biri oluyor. Beydağı yamaç paraşütü uçuşlarına katılmak ve eğitim almak isteyen adayları ağırlıyor.

Venk Tepesi yamaç paraşütü için tercih edilen bir diğer nokta oluyor. Venk Tepesi, uçuşlar ve yamaç paraşütü etkinliklerinin uğrak noktaları arasında yer alıyor. Venk Tepesi yamaç paraşütü eğitimleri için de elverişli noktalar arasında yer alıyor. Malatya yamaç paraşütü eğitimi için Venk Tepesi sıkça tercih ediliyor. Levent Vadisi yamaç paraşütü faaliyetleri için Malatya’da tercih edilen bir diğer nokta oluyor. Levet Vadisi, her yıl yılın farklı dönemlerinde bölgeye gelen ziyaretçileri ağırlıyor. Levent Vadisi yamaç paraşütü eğitimleri için de uygun destinasyonlar arasında yer alıyor.

Paraşüt Eğitimi
Paraşüt Eğitimi

Şehir bu bölgelerde düzenlenen etkinliklere ek olarak festivallere de ev sahipliği yapıyor. Her yıl mart ayında düzenlenen Malatya Kayısı Çiçeği Şenlikleri farklı spor dallarındaki etkinliklere sahne oluyor. Yamaç paraşütü de bu etkinlikler arasında yer alıyor. Festival kapsamında gerçekleştirilen yamaç paraşütü uçuşları için Malatya’nın Kale ilçesi tercih ediliyor. Festival için şehre gelen paraşütçüler gökyüzünü rengarenk boyuyor ve keyifli anların yaşanmasına neden oluyor.

Malatya Yamaç Paraşütü Fiyatları

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Malatya Yamaç Paraşütü Eğitimi Herkes İçin Uygun Mu?

Malatya’da yamaç paraşütü eğitimi almak isteyen adayların 16 yaşını doldurmuş olmaları ilk koşul olarak karşımıza çıkıyor. Uzman pilot eğitimleri için ise yaş sınırı 18 olarak biliniyor. Uzman pilot lisansına sahip olmak isteyenleri beş aşamalı bir eğitim süreci bekliyor. Eğitimler teorik ve uygulamalı olarak yürütülüyor. Adaylar temel teorik bilgilerin yanı sıra; yer ve uçuş eğitimlerine tabi tutuluyorlar. Her bir eğitim seviyesinin sonunda teorik ve uygulamalı sınavlardan geçiyorlar. %75 başarı gösteren adaylar bir sonraki aşamaya geçmeye hak kazanıyorlar. Aynı zamanda her aşamanın sonunda THK onaylı sertifikalara sahip oluyorlar.

Malatya yamaç paraşütü eğitimi için adayların en az ilköğretim derecesine sahip olmaları bekleniyor. Bunun için kurs kayıtları sırasında adaylardan öğrenim durumu belgesi talep ediliyor. Adli sicil kaydı istenen diğer belgeler arasında yer alıyor. Adli sicil kaydı yalnızca 18 yaşını doldurmuş adaylardan isteniyor. Sağlık raporu istenen diğer bir evrak olarak biliniyor. Adayların spora elverişli olmaları önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Kalp, astım, epilepsi, tansiyon rahatsızlığı bulunan adaylar eğitimlere katılamıyor.

Adayların bir takım fiziksel koşulları da sağlıyor olmaları gerekiyor. 155 – 200 cm boy aralığına sahip olan adaylar eğitimlere katılabiliyorlar. Ek olarak; eğitimlere katılmak isteyen adayların 45 – 110 kilogram aralığında olmaları gerekiyor.

Eğitimlere katılacak adaylardan kurs kayıtları sırasında bazı evraklar talep ediliyor. Bu evrakların tamamı şu şekilde sıralanıyor;

  • Nüfus cüzdanı (Aslı ve Fotokopisi)
  • Son altı ay içinde alınan adli sicil kaydı (18 yaşından büyükler için)
  • Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik kartında belirtilmiyorsa)
  • Öğrenim durum belgesi
  • Sekiz adet vesikalık fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • Taahhütname (18 yaşını doldurmuş olanlar için)
  • Veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname (18 yaşından küçükler için)
  • THK pulu

Malatya Yamaç Paraşütü Fiyatları

Peki; Malatya yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler için fiyatlar nasıl? Adayların paraşüt eğitimi için ne kadar bütçe ayırmaları gerekiyor? Yamaç paraşütü farklı eğitim aşamalarını içeriyor. Her eğitim aşaması farklı bir süreyi kapsıyor. Eğitimlerin niteliği ve ihtiyaç duyulan ekipmanlar değişiklik gösteriyor. Bu noktada fiyatların da farklılaştığını unutmamak gerekiyor.

Adayların her bir eğitim aşaması için ödemeleri gereken ücretler 5 bin TL ile 15 bin TL arasında değişiklik gösteriyor. Bu beş aşamanın yanı sıra; adaylar SİV eğitimi, Paramotor eğitimi gibi farklı nitelikteki eğitimleri de tercih edebiliyor. Bu noktada da ödenmesi gereken ücretler farklılık gösteriyor. Yamaç paraşütü eğitimi fiyatları konusunda detaylı bilgiye uçuş okulları aracılığıyla ulaşılabiliyor.

Beydağı Yamaç Paraşütü

Adayların eğitimler süresince ihtiyaç duyduğu ekipmanlar okullar tarafından karşılanıyor. Ancak; konaklama gibi ihtiyaçlar için adayların bütçe ayırmaları gerekiyor. Ayrıca yeme – içme gibi kişisel masrafların da adaylar tarafından karşılanması gerekiyor.

Malatya yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPeğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?