Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Manisa Yamaç Paraşütü Eğitimi

Manisa Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Manisa Yamaç Paraşütü Eğitimi


Manisa yamaç paraşütü eğitimi
denildiğinde akla gelen ilk şehirler arasında yer almıyor. Ancak, şehir hava sporları alanındaki popülerliğini her geçen gün arttırıyor. Manisa, son dönemlerde paraşüt eğitimi almak isteyenler tarafından sıkça tercih edilen şehirlerden biri oluyor. Aynı zamanda adrenalin dolu bir uçuş deneyimi yaşamak isteyen paraşüt tutkunları için önemli rotalar arasında bulunuyor. Peki; Manisa’da yamaç paraşütü için hangi bölge tercih ediliyor? Yamaç paraşütü kurslarına katılmak için neler yapmak gerekiyor? Kurslar nasıl ilerliyor ve neleri içeriyor? Manisa yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Eğitimlere herkesin katılması mümkün mü? Manisa yamaç paraşütü hakkında merak edilen tüm bu soruları birlikte yanıtlayalım…

Manisa Yamaç Paraşütü Eğitimi

Manisa Yamaç Paraşütü Eğitimi İçin Hangi Bölge Tercih Ediliyor?

Manisa’da yamaç paraşütü için öne çıkan bölge Spil Dağı oluyor. Spil Dağı, 1517 metreye varan irtifa noktaları ile paraşüt tutkunlarına benzersiz bir deneyim yaşatıyor. Spil Dağı yamaç paraşütü eğitimleri için de tercih edilen noktalar arasında yer alıyor. Özellikle ileri seviye eğitimler söz konusu olduğunda oldukça elverişli bir bölge olarak dikkat çekiyor. Spil Dağı yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isteyen her seviyeden sporcuya uygun bir bölge olarak biliniyor. Yeni başlayanlar için 170 metre yüksekliğe sahip Kırtık Mevkii dikkat çekiyor. Spil Dağı, 750 metre yüksekliğe sahip Seyirtepe’ye ev sahipliği yapıyor. Ek olarak; 1250 metre yüksekliğe sahip Karlık Mevkii ile de dikkat çekiyor.

Paraşüt Eğitimi

Manisa Yamaç Paraşütü Eğitimi Neleri İçeriyor?

Paraşüt eğitimi almak isteyenlerin uzman pilot lisansına sahip olabilmeleri için bazı eğitim aşamalarını geçmeleri gerekiyor. Yamaç paraşütü eğitimi beş aşamalı bir süreci kapsıyor. Her bir aşamanın sonunda kursiyerler THK onaylı bir sertifika almaya hak kazanıyorlar. Paraşüt eğitimlerinin ilk aşaması P1 seviyesi olarak adlandırılıyor. P1 seviyesinde kursiyerlere sadece teorik eğitim veriliyor. Bu eğitimler yamaç paraşütüne dair temel bilgileri içeriyor. P1 seviyesini başarıyla tamamlayan kursiyerler, başlangıç eğitimi olarak da adlandırılan P2 seviyesine geçmeye hak kazanıyorlar.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Spil Dağı Yamaç Paraşütü

Başlangıç seviyesi yani P2 eğitimleri teori ve uygulamanın bir arada yürütüldüğü bir süreci içeriyor. Kursiyerler bu aşamada ekipmanlarını kontrol edebilmeyi öğreniyorlar. Paraşüte hakimiyet, paraşütü baş üstünde tutma, paraşütle koşma gibi eğitimler alıyorlar. Bu aşamada eğitimler daha çok düz arazilerde sürdürülüyor. Eğimli arazilerdeki çalışmalara eğitimin ilerleyen aşamalarında geçiliyor.

Manisa yamaç paraşütü eğitimi P2 eğitiminin ardından orta pilot eğitimi ile sürüyor. Orta pilot eğitimi, P3 eğitimi olarak da adlandırılıyor. Bu aşamada kursiyerler ters kalkış, yelken uçuşu gibi farklı eğitimlere odaklanıyorlar. Orta pilot eğitimi yaklaşık 30 gün sürüyor. Bu aşamayı başarıyla tamamlayanlar deneyimli pilot eğitimi almaya hak kazanıyorlar.

P4 eğitimi, deneyimli pilot eğitimi olarak da anılıyor. P4 eğitimlerinin süresi yaklaşık 20 gün olarak biliniyor. Bu eğitimlere katılabilmek için orta pilot lisansına sahip olmak gerekiyor. Eğitimler kapsamlı termik uçuşu, kapsamlı yelken uçuşu gibi ileri düzey konuları içeriyor. Bu aşamayı başarıyla tamamlayan kursiyerler uzman pilot lisansı alabilmek için eğitime başlayabiliyor.

Uzman pilot eğitimi bir diğer adıyla P5 eğitimi olarak anılıyor. Paraşüt eğitimlerinin son aşaması P5 eğitimi olarak biliniyor. Bu aşamada kursiyerler, rotasyon eğitimi, GPS eğitimi, uzun mesafe uçuş eğitimi gibi konulara odaklanıyorlar. P5 eğitimi genellikle 20 günlük bir süreyi kapsıyor.

Manisa Yamaç Paraşütü Eğitimi Kimler İçin Uygundur?

Yamaç paraşütü eğitimlerine sanılanın aksine neredeyse herkes katılabiliyor. Ciddi bir sağlık sorunu olmayan; yaş, boy ve kilo koşullarını sağlayan herkes eğitimlerden faydalanabiliyor. Eğitim almak isteyen adayların 16 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor. 150 cm – 200 cm boy aralığı ve 45 – 110 kilo aralığına sahip olma şartı aranıyor. Kalp, astım, tansiyon, epilepsi, renk körlüğü gibi rahatsızlıkları bulunanlar eğitimlerden faydalanamıyor. Hamilelerin de eğitim almaları ya da uçuş gerçekleştirmeleri uygun görülmüyor. Eğitimlerden faydalanmak isteyen adayların en az ilköğretim diplomasına sahip olmaları gerekiyor. Uzman pilot eğitimleri söz konusu olduğunda ise yaş sınırının 18 olduğu biliniyor. Peki; kurs kayıtları esnasında hangi evraklara ihtiyaç duyuluyor?

Manisa yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler için gerekli evraklar şöyle sıralanıyor;

  • Nüfus cüzdanı (Aslı ve Fotokopisi)
  • Son altı ay içinde alınan adli sicil kaydı (18 yaşından büyükler için)
  • Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik kartında belirtilmiyorsa)
  • Öğrenim durum belgesi
  • Son altı ay içinde çekilmiş sekiz adet vesikalık fotoğraf
  • Sağlık Raporu (Aile Sağlığı Merkezlerinden alınabilir)
  • Taahhütname (18 yaşını doldurmuş olanlar için)
  • Veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname (18 yaşından küçükler için)
  • THK pulu

Manisa Yamaç Paraşütü Fiyatları

Peki; Manisa yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler ne kadar bütçe ayırmalı? Yamaç paraşütü eğitimleri farklı seviyeleri kapsıyor. Her bir eğitim seviyesinin ise farklı süre ve farklı niteliklere sahip olduğu biliniyor. Bu nedenle Manisa yamaç paraşütü fiyatları da değişiklik gösteriyor. Bu noktada detaylı bilgiye ulaşmak için uçuş okullarıyla iletişime geçmek gerekiyor. YPEğitimi, Manisa’da faaliyet gösteren uçuş okulları arasında sunduğu avantajlarla ön planda yer alıyor.

Manisa Yamaç Paraşütü Fiyatları

Yamaç paraşütü eğitimi almak isteyen adayların her bir seviye için farklı bütçeler ayırmaları gerekiyor. Her eğitim seviyesi için ihtiyaç duyulan ücretler 5 bin ile 15 bin TL arasında değişiyor. Eğitimler süresince adayların ihtiyacı olan ekipmanlar uçuş okulları tarafından karşılanabiliyor. Ancak konaklama gibi çeşitli ihtiyaçların adaylar tarafından karşılanması gerekiyor.

Manisa yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPeğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?