Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Osmaniye Yamaç Paraşütü Eğitimi

Osmaniye Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Osmaniye Yamaç Paraşütü Eğitimi

Osmaniye yamaç paraşütü eğitimi ve uçuşları için popüler adreslerden biri oluyor. Osmaniye yamaç paraşütü etkinliklerine ve festivallerine ev sahipliği yapan bir şehir olarak tanınıyor.
Osmaniye yamaç paraşütü eğitimi ve uçuşları için popüler adreslerden biri oluyor.

Osmaniye yamaç paraşütü etkinliklerine ve festivallerine ev sahipliği yapan bir şehir olarak tanınıyor. Şehir, paraşüt tutkunları için keyifli ve adrenalin dolu bir deneyimin adresi oluyor. Osmaniye, yılın farklı dönemlerinde şehre gelen yerli ve yabancı paraşüt pilotlarını ağırlıyor.

YP Eğitimi, Osmaniye’de yamaç paraşütü eğitimleri veren havacılık kulüpleri arasında yer alıyor. Kursiyerler, başlangıç seviyesinden uzman pilotluğa uzanan bir yolculuğa çıkıyorlar. Peki; Osmaniye’de nerede yamaç paraşütü yapılabilir? Osmaniye yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Kimler Osmaniye’de yamaç paraşütü eğitimlerinden faydalanabilir? Kurs kayıtları sırasında uçuş okullarına sunulması gereken evraklar nelerdir?

Düziçi Yamaç Paraşütü

Osmaniye Yamaç Paraşütü Eğitimi Kimlere Uygundur?

Osmaniye’de yamaç paraşütü eğitimi almak isteyen adayların bazı koşulları karşılamaları gerekiyor. Eğitimler için belirli bir yaş sınırı bulunuyor. Adayların eğitim alabilmeleri için 16 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor. Uzman pilot eğitimleri için yaş sınırı 18 olarak biliniyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Osmaniye’de yamaç paraşütü eğitimi almak isteyen adayların 155 – 200 cm boy aralığına sahip olmaları bekleniyor. Gerekli kilo aralığı ise 45 – 110 olarak biliniyor. Adayların öğrenim durumu eğitim süreci için önem taşıyor. Eğitimlerden faydalanmak isteyen adayların ilköğretim diplomasına sahip olmaları gerekiyor. Kalp ve solunum rahatsızlığı bulunan adaylar eğitimlere katılamıyor. Yamaç paraşütü hamileler için riskli olduğundan hamilelerin eğitimlere katılmasının yasak olduğu biliniyor. Yüksek tansiyon, renk körlüğü ve epilepsi gibi rahatsızlıkları bulunanlar da eğitimlere kabul edilmiyor.

Dumanlı Yaylası Yamaç Paraşütü

Osmaniye yamaç paraşütü eğitimi almak isteyen adaylardan kayıtlar sırasında bazı evraklar talep ediliyor. Bu evraklar şöyle sıralanıyor;

  • Nüfus cüzdanı (Aslı ve Fotokopisi)
  • Son altı ay içinde alınan adli sicil kaydı (18 yaşından büyükler için)
  • Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik kartında belirtilmiyorsa)
  • Öğrenim durum belgesi
  • Sekiz adet vesikalık fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • Taahhütname (18 yaşını doldurmuş olanlar için)
  • Veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname (18 yaşından küçükler için)
  • THK pulu

Sağlık raporu aile sağlığı merkezlerinden temin edilebiliyor. Vesikalık fotoğraf ve adli sicil kaydının son altı aya ait olması isteniyor. THK pulu ise eğitimler neticesinde elde edilecek sertifikalara yapıştırılmak üzere isteniyor.

Osmaniye Yamaç Paraşütü Eğitimi İçin Tercih Edilen Bölgeler

Osmaniye’de yamaç paraşütü eğitimi için tercih edilen bölge Düziçi oluyor. Düziçi yamaç paraşütü denildiğinde Osmaniye’de ön plana çıkan bir bölge olarak biliniyor. Düziçi yamaç paraşütü etkinliklerine ve festivallerine de ev sahipliği yapıyor. Her yıl ekim ayı içerisinde

Osmaniye Yamaç Paraşütü Fiyatları

Düzce Belediyesi tarafından bölgede yamaç paraşütü festivali düzenleniyor. Festival için Dumanlı Yaylası tercih ediliyor. Dumanlı Yaylası yamaç paraşütü için tercih edilen bir bölge olarak biliniyor. Duman yaylası Düziçi ilçesi sınırları içerisinde yer alıyor. Dumanlı Yaylası yamaç paraşütü tutkunları için keyifli bir deneyimin adresi oluyor. Bölge yamaç paraşütü eğitimleri için de tercih ediliyor.

Osmaniye Yamaç Paraşütü Fiyatları

Osmaniye yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler için fiyatlar nasıl? Yamaç paraşütü eğitimleri beş farklı aşamayı kapsıyor. Her aşamada adaylar farklı konulara odaklanıyor. P1 eğitimi dışında tüm aşamalarda teorik ve uygulamalı eğitimler bir arada yürütülüyor. Bu nedenle her eğitim seviyesinde odaklanılan konulara göre ekipman ihtiyacı da değişiklik gösteriyor. Her eğitim süreci yaklaşık 20 – 30 gün sürüyor.

Kursiyerlerin her bir seviye için 5 bin ile 15 bin TL arasında değişen bütçeler ayırmaları gerekiyor. Eğitmenler süresince gerekli ekipman ihtiyacı uçuş okulları tarafından karşılanıyor. Ancak adayların kişisel masraflarını kendilerinin karşılaması bekleniyor.

Adayların barınma, beslenme gibi ihtiyaçları için ek bütçeler ayırmaları bekleniyor. Bu konu hakkında daha detaylı bilgiye uçuş okulları aracılığıyla ulaşılabiliyor. Gerekli bilgiler uçuş okullarının web sitelerinde de yer alıyor. Aynı zamanda eğitmenlerle iletişime geçerek detaylı bilgi almak mümkün olabiliyor.

YP Eğitimi

Osmaniye yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YP eğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?