Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Van Yamaç Paraşütü Eğitimi

Van Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Van Yamaç Paraşütü Eğitimi

Van yamaç paraşütü eğitimi için tercih edilebilir mi? Van’da yamaç paraşütü uçuşu ve eğitimleri gerçekleştirilebiliyor mu? Van yamaç paraşütü için elverişli şehirler arasında yer alıyor mu? Hangi bölgeler yamaç paraşütü için tercih ediliyor? Yamaç paraşütü güvenli bir spor mu? Kimler yamaç paraşütü yapabilir? Van yamaç paraşütü fiyatları nasıl?

Yamaç paraşütü hakkında merak edilen pek çok konu var. Hangi illerin yamaç paraşütüne uygun olduğu sıkça araştırılıyor. Yamaç paraşütünün kimlere uygun olduğu merak ediliyor. Yamaç paraşütünün güvenli bir spor olup olmadığı en çok tartışılan konular arasında yer alıyor. Öncelikle bu konuyu aydınlatmakta fayda var.

Van Yamaç Paraşütü Eğitimi
Van Yamaç Paraşütü Eğitimi

Yamaç paraşütü ekstrem sporlar arasında yer alıyor. Bu nedenle güvenli olmadığı düşünülüyor. Bu nedenle kimi paraşüt tutkunları Van yamaç paraşütü eğitimi almaktan da çekinebiliyor. Ancak bunun bir yanılgı olduğunun bilinmesi gerekiyor. Çünkü yamaç paraşütü kurallara uygun olarak yapıldığında son derece güvenli bir spor olarak biliniyor. Hatta doğru şekilde yapıldığında futboldan bile daha risksiz olduğu söyleniyor. Bu nedenle hemen herkes tarafından yapılabilen bir spor olarak da biliniyor.

Yamaç paraşütü ile bir kez uçuş gerçekleştirenler bu deneyimi tekrar tekrar yaşamak istiyor. Bu nedenle pek çok kişi eğitimlere yöneliyor. Türkiye’de tüm illerde yamaç paraşütü eğitimi almak mümkün olabiliyor. Uçuş okulları hemen her ilde eğitim faaliyetleri yürütüyor. YPEğitimi de Türkiye’nin dört bir yanında uçuş eğitimleri vermeye devam ediyor. Van da bu illerden biri olarak biliniyor. Peki; Van’da yamaç paraşütü için hangi bölgeler tercih ediliyor? Kimler yamaç paraşütü eğitimi alabilir?

Van Yamaç Paraşütü Eğitimi İçin Hangi Bölgeler Tercih Ediliyor?

Van’da yamaç paraşütü için çok farklı noktalar tercih edilebiliyor. Şehir coğrafi özellikleri gereği yamaç paraşütüne oldukça elverişli bir şehir olarak dikkat çekiyor. Eğitimler THK lisanslı pilotlar tarafından şehrin farklı noktalarında yürütülüyor. Van’da yamaç paraşütü denildiğinde akla gelen ilk bölgeler, Erek Dağı, Abalı ve Gören Dağı oluyor. Her üç bölgede de yamaç paraşütü eğitimleri veriliyor. Aynı zamanda bu bölgeler yamaç paraşütü etkinliklerine de sahne oluyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Van’da yamaç paraşütü, meteorolojik koşullar elverdiği sürece yaz kış yapılabiliyor. Çok sert rüzgarların ve yağışların olmadığı hemen her gün yamaç paraşütü için elverişli olabiliyor. Şehirde her yıl düzenlenen “Gevaş Artos Dağı Tırmanış Festivali” sırasında yamaç paraşütü etkinlikleri de düzenleniyor. Farklı şehirlerden ve ülkelerden gelen paraşütçüler sayesinde renkli görüntüler ortaya çıkıyor.

Van Yamaç Paraşütü Eğitimi Kimler İçin Uygun?

Van’da yamaç paraşütü eğitimlerine hemen herkes katılabiliyor. 16 yaşını doldurmuş olmak kurslara katılım için ilk koşul olarak biliniyor. Solunum ve kalp rahatsızlığı bulunanların yamaç paraşütü yapmalarının yasak olduğunu unutmamak gerekiyor. Epilepsi, tansiyon gibi rahatsızlıkları bulunanlar da eğitimlerden faydalanamıyor. Yamaç paraşütü renk körleri ve hamileler için de uygun olmayan bir spor dalı olarak biliniyor. Bunun dışında hemen herkes yamaç paraşütü uçuşlarına ve eğitimlerine katılabiliyor. Eğitimlere katılım şartlarından biri en az ilköğretim diplomasına sahip olmak olarak biliniyor. Bu nedenle kurs kayıtları sırasında öğrenim durum belgesi sunmak gerekiyor.

Kısacası; bu şartları sağlayan ve ciddi bir sağlık sorunu bulunmayan herkes yamaç paraşütü faaliyetlerine katılabiliyor. Spora elverişli olduğunu belgelendirmek bu noktada yeterli oluyor.

Van Yamaç Paraşütü Fiyatları

Peki; Van yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler için fiyatlar nasıl? Yamaç paraşütü eğitimlerine katılmak için adayların 5 bin ile 15 bin TL arasında değişen bütçeler ayırmaları gerekiyor. Yamaç paraşütü kursları toplamda 5 aşamayı kapsıyor. Kurs seviyeleri, başlangıç seviyesi, orta pilot seviyesi, uzman pilot seviyesi gibi farklı isimlerle anılıyor.

Van Yamaç Paraşütü Fiyatları

Elbette her seviyede kursiyerlerin aldığı eğitimler de farklılık gösteriyor. Her bir eğitim seviyesi için farklı ekipmanlara ihtiyaç duyuluyor. Her eğitim seviyesi farklı süreleri kapsıyor. Genellikle her eğitim seviyesi 20 – 30 gün süren eğitimleri içeriyor. Elbette tüm bu farklılıklar ücretlere de yansıyor. Adayların eğitimlerin süresine ve niteliğine göre farklı bütçeler ayırmaları gerekiyor. Bu konuda detaylı bilgiye eğitmenler ve uçuş okulları aracılığıyla ulaşılabiliyor

YPEğitimi

Van Yamaç Paraşütü Kursları İçin Hangi Evraklara İhtiyaç Duyuluyor?


Van yamaç paraşütü eğitimi
alacak adaylardan kurs sırasında bazı evraklar isteniyor. Bu evraklar aracılığıyla adayların sağlık durumları, eğitim durumları gibi çeşitli konuları belgelendirmeleri mümkün oluyor. Aynı zamanda kurs sürecinde ihtiyaç duyulacak bazı belgeler de kayıt aşamasında uçuş okuluna iletiliyor. Bu evrakları şöyle sıralamak mümkün olabiliyor;

  • Nüfus cüzdanı (Aslı ve Fotokopisi)
  • Son altı ay içinde alınan adli sicil kaydı (18 yaşından büyükler için)
  • Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik kartında belirtilmiyorsa)
  • Öğrenim durum belgesi
  • Sekiz adet vesikalık fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • Taahhütname (18 yaşını doldurmuş olanlar için)
  • Veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname (18 yaşından küçükler için)
  • THK pulu

Van yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPeğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?