Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Bartın Yamaç Paraşütü Eğitimi

Bartın Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Bartın Yamaç Paraşütü Eğitimi

Bartın yamaç paraşütü eğitimi için Türkiye’nin en elverişli noktalarından biri olarak biliniyor. Bartın, Türkiye’nin turizm cennetlerinden biri olarak tanınıyor.
Bartın yamaç paraşütü eğitimi için Türkiye’nin en elverişli noktalarından biri olarak biliniyor. Bartın, Türkiye’nin turizm cennetlerinden biri olarak tanınıyor. Batı Karadeniz’in en çok ziyaretçi alan kentleri arasında yer alıyor. Özellikle Amasra ilçesi yerli ve yabancı ziyaretçilerin akınına uğruyor. Amasra, ziyaretçilerini tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle büyüleyen bir ilçe olarak biliniyor. Bartın yamaç paraşütü tutkunları tarafından da tercih edilen şehirler arasında yer alıyor. Şehir’de yamaç paraşütüne uygun birden fazla tepe bulunuyor. YPEğitimi, Bartın’da yamaç paraşütü eğitimleri veren uçuş okulları arasında öne çıkıyor. Peki; Bartın’da nerede yamaç paraşütü yapılabilir? Herkes yamaç paraşütü eğitimlerinden faydalanabilir mi? Bartın yamaç paraşütü fiyatları nasıl?

Bartın Yamaç Paraşütü Fiyatları

Bartın Yamaç Paraşütü Eğitimi ve Uçuşları İçin Hangi Bölge Tercih Ediliyor?


Bozköy Tepesi yamaç paraşütü
denildiğinde Bartın’da akla gelen ilk bölge oluyor. Bozköy Tepesi yamaç paraşütü eğitimlerinin yanı sıra; tandem uçuşların da adresi oluyor. Bozköy Tepesi, Amasra ilçesi sınırları içerisinde bulunan Çakraz Beldesi’ne yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Amasra ilçe merkezine ise 14 km mesafede yer alıyor. Bozköy, yamaç paraşütünün yanı sıra; mükemmel plajıyla da adından sıkça söz ettiriyor. Bozköy, paraşüt tutkunlarına maviyle yeşilin iç içe geçtiği harika manzaralar sunuyor.

Köyüstü Tepesi yamaç paraşütü için Bartın’da tercih edilen bir diğer bölge olarak biliniyor. Bartın’da yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler için de; Köyüstü Tepesi elverişli bir bölge olarak dikkat çekiyor. Köyüstü Tepesi, Amasra ilçesi sınırları içerisinde Delikli Şili yakınlarında yer alıyor. Bölge Akkonak olarak da anılıyor. Bölgenin tarihi ve doğası görenleri kendine hayran bırakıyor. Köyüstü Tepesi yamaç paraşütü tutkunlarına unutamayacakları bir deneyim sunuyor.

Bozköy Tepesi Yamaç Paraşütü
Bozköy Tepesi Yamaç Paraşütü

Bartın Yamaç Paraşütü Eğitimi Herkes İçin Uygun Mu?

Yamaç paraşütü hemen herkes tarafından yapılabilecek spor dallarından biri olarak biliniyor. Ekstrem sporlardan biri olması nedeniyle riskli olduğu düşünülse de bunun bir yanılgı olduğunun bilinmesi gerekiyor. Yamaç paraşütü uygun hava koşulları altında kurallara uyularak yapıldığında riskler en az indirgenebiliyor. Yamaç paraşütünün kurallara uyulması halinde futboldan daha risksiz bir spor dalı olduğu biliniyor. Her uçuş öncesinde meteorolojik kontrolleri sağlamak ve ekipman kontrolü yapmak güvenli bir uçuşun anahtarı oluyor. Bu nedenle yamaç paraşütünün geniş kesimler tarafından yapılmasında herhangi bir sakınca bulunmuyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

YPEğitimi
YPEğitimi

Ancak elbette yamaç paraşütü yapabilmek için bazı koşullar bulunuyor. Yamaç paraşütü yapmak isteyenlerin belirli koşulları sağlıyor olmaları gerekiyor. Bartın yamaç paraşütü eğitimi almak isteyen adayların 155 – 200 cm boy aralığında olmaları gerekiyor. Belirlenen kilo aralığı ise 45 – 110 olarak biliniyor. Yamaç paraşütü eğitimlerinden faydalanabilmek için belirli bir yaş sınırı da bulunuyor. 16 yaşını doldurmuş olan adaylar eğitimlere katılabiliyor. Ancak uzman pilot eğitimi almak isteyen adayların 18 yaşını doldurmuş olmaları bekleniyor.

Köyüstü Tepesi Yamaç Paraşütü
Köyüstü Tepesi Yamaç Paraşütü

Adayların sağlık durumu yamaç paraşütü için bir diğer önemli noktayı oluşturuyor. Yamaç paraşütü eğitimi alabilmek için sağlıklı ve spora elverişli olmak gerekiyor. Kalp, astım, epilepsi, yüksek tansiyon, renk körlüğü, diyabet gibi rahatsızlığı bulunan adaylar eğitimlere kabul edilmiyor. Hamilelerin yamaç paraşütü yapmaları da riskli görülüyor. Bu nedenle eğitimlere kabul edilmeleri de söz konusu olamıyor.

Uçuşlar için öğrenim durumunun herhangi bir önemi olmadığı biliniyor. Ancak eğitimler söz konusu olduğunda durum değişiyor. Eğitimlerden faydalanmak isteyen adayların öğrenim durumları önem taşıyor. Çünkü eğitimlere kabul edilmek için en az ilköğretim diplomasına sahip olmak gerekiyor.

Bartın yamaç paraşütü eğitimi almak isteyen adayların bu koşulları sağlıyor olduklarını belgelendirmeleri gerekiyor. Gerekli evraklar uçuş okullarına kayıtlar sırasında sunuluyor.

Bartın’da Yamaç Paraşütü Eğitimi Alacak Olanlardan İstenen Evraklar

Bartın’da yamaç paraşütü eğitimi almak isteyen adaylardan bazı evraklar talep ediliyor. Bu evraklar aracılığıyla adaylar eğitimlere uygun olup olmadıklarını ispat edebiliyorlar. Aynı zamanda resmi sürecin işlemesi ve kişisel bilgilerin uçuş okullarına ulaştırılması için bu evraklara ihtiyaç duyuluyor. Kayıtlar sırasında talep edilen evraklar şöyle sıralanıyor;

  • Nüfus cüzdanı (Aslı ve Fotokopisi)
  • Son altı ay içinde alınan adli sicil kaydı (18 yaşından büyükler için)
  • Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik kartında belirtilmiyorsa)
  • Öğrenim durum belgesi
  • Sekiz adet vesikalık fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • Taahhütname (18 yaşını doldurmuş olanlar için)
  • Veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname (18 yaşından küçükler için)
  • THK pulu

Bartın Yamaç Paraşütü Fiyatları

Bartın yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenlerin ne kadar bütçe ayırmaları gerekiyor? Bartın yamaç paraşütü eğitimleri beş farklı seviyeden oluşuyor. Her bir seviyede %75 başarı gösteren adaylar bir üst seviyeye geçmeye hak kazanıyorlar. Eğitimler; başlangıç seviyesi pilotu, orta pilot, deneyimli pilot ve uzman pilot eğitimi olarak adlandırılıyor. Uzman pilot eğitimi kurs sürecinin son aşaması olarak biliniyor. Ancak SİV Eğitimi, Paramotor Eğitimi gibi farklı nitelikte eğitimlerin tercih edilmesi de söz konusu olabiliyor.

Kursiyerlerin her eğitim seviyesi için 5 bin TL ile 15 bin TL arasında bütçe ayırmaları gerekiyor. Konaklama masrafı ve kişisel ihtiyaçları da kursiyerlerin kendileri karşılıyor. Bu nedenle bu tip masraflar için ek bir bütçeye ihtiyaç duyuluyor. Ekipman desteği ise uçuş okulları tarafından sağlanıyor.

Bartın yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPeğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?