Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Kahramanmaraş Yamaç Paraşütü Eğitimi

Kahramanmaraş Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Kahramanmaraş Yamaç Paraşütü Eğitimi

Kahramanmaraş yamaç paraşütü eğitimi için tercih edilen bir şehir mi? Kahramanmaraş’ta yamaç paraşütü eğitimi almak için ne yapmak gerekiyor? Nasıl paraşüt pilotu olunur? Kahramanmaraş yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Eğitimlere kimler katılabilir? Tüm bu soruları birlikte yanıtlayalım…

Göksun Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütü son yılların popüler sporları arasında yer alıyor. Türkiye iklimi ve coğrafi koşulları gereği yamaç paraşütü için elverişli bir ülke olarak biliniyor. Türkiye’nin tüm şehirlerinde yamaç paraşütü için uygun alanlar bulunuyor. Kahramanmaraş yamaç paraşütü elverişli illerden biri oluyor. Kahramanmaraş’ta farklı noktalarda yamaç paraşütüne uygun alanlar bulunuyor. Bu alanlarda eğitim faaliyetleri yürütmek de mümkün olabiliyor. YPEğitimi, Kahramanmaraş’ta yamaç paraşütü eğitimleri veren uçuş okulları arasında yer alıyor. Eğitimlerden hemen herkes faydalanabiliyor. Yalnızca bazı koşulları sağlıyor olmak gerekiyor. Peki; bu koşullar neler? Yamaç paraşütü eğitimlerinden kimler faydalanabilir?

Kahramanmaraş Yamaç

Kahramanmaraş Yamaç Paraşütü Eğitimi Kimler İçin Uygun?

Kahramanmaraş’ta yamaç paraşütü eğitimi alabilmek için 16 yaşını doldurmuş olmak ilk koşul olarak karşımıza çıkıyor. 155 – 200 cm boy aralığına ve 45 – 110 kilo aralığına sahip olmak bir diğer önemli koşul olarak biliniyor. Sağlıklı ve spora elverişli olmak yamaç paraşütü için en önemli noktalardan biri… Kalp ve solunum rahatsızlıklarının yamaç paraşütünün önünde engel olduğu biliniyor. Kalp, astım, epilepsi, yüksek tansiyon gibi rahatsızlıkları bulunanlar yamaç paraşütü yapamıyor. Eğitimlerden faydalanmaları da mümkün olamıyor. Renk körleri ve hamilelerin yamaç paraşütü eğitimi almalarının yasak olduğu da biliniyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Yamaç paraşütü uçuşları için kişilerin eğitim durumlarına bakılması elbette söz konusu değil. Ancak; söz konusu Kahramanmaraş yamaç paraşütü eğitimi olduğunda eğitim durumu da önem taşıyor. Eğitimlere katılmak isteyenlerin ilköğretim diplomasına sahip olmaları aranan koşullardan biri olarak biliniyor.

Kurs kayıtları sırasında adaylardan bazı evraklar talep ediliyor. Bu evraklar ile adaylar kurslara katılmaya uygun olduklarını kanıtlayabiliyorlar. Bu evrakları şöyle sıralamak mümkün oluyor;

  • Nüfus cüzdanı (Aslı ve Fotokopisi)
  • Son altı ay içinde alınan adli sicil kaydı (18 yaşından büyükler için)
  • Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik kartında belirtilmiyorsa)
  • Öğrenim durum belgesi
  • Sekiz adet vesikalık fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • Taahhütname (18 yaşını doldurmuş olanlar için)
  • Veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname (18 yaşından küçükler için)
  • THK pulu

Kahramanmaraş Yamaç Paraşütü Eğitimi Nasıl İlerliyor?

Peki; nasıl paraşüt pilotu olunur? Eğitimler neleri kapsıyor? Eğitimler beş aşamalı bir süreci kapsıyor. Uzman pilot lisansı almak isteyenlerin bu beş aşamayı başarıyla tamamlamaları gerekiyor. Eğitimler başlangıç seviyesinden uzman pilotluk seviyesine kadar uzanıyor. Her aşamanın sonunda uygulanan teorik ve uygulamalı sınavlar ile kursiyerlerin yeterliliği ölçülüyor. Minimum başarı oranının %75 olması bekleniyor. %75 başarı gösteren adaylar bir sonraki aşamaya geçebiliyorlar. Bununla birlikte bitirdikleri aşama için THK onaylı sertifikaları almaya hak kazanıyorlar. Eğitimler süresince kursiyerlere teorik eğitimlerin yanı sıra; yer ve uçuş eğitimleri veriliyor. Kursiyerler paraşüte hakimiyetten, mesafe uçuşlarına pek çok farklı konuya odaklanıyorlar.

Kahramanmaraş Yamaç Paraşütü Fiyatları

Kahramanmaraş yamaç paraşütü eğitimi kapsamında kursiyerlere, yelken uçuşu, termik uçuşu gibi eğitimler veriliyor. Meteoroloji eğitimi kurs sürecinin vazgeçilmez parçalarından biri oluyor. Çünkü yamaç paraşütü hava koşullarına bağlı olarak yapılan bir spor olarak biliniyor. Kursiyerlerin üstünde durmaları gereken en önemli konulardan biri de bu oluyor. Her uçuş öncesinde mutlaka meteorolojik kontrollerin yapılması gerekiyor. Böylelikle olumsuz durumlarla karşılaşma ihtimali en aza indirgeniyor. Buradan yola çıkarak eğitimler boyunca meteoroloji alanına sıkça odaklanılıyor. Kursiyerlerin bu konuya hakim olmaları büyük bir önem taşıyor. Telsiz eğitimi, GPS ve vario okuma eğitimi kurs kapsamında yer alan diğer konular oluyor.

Kahramanmaraş Yamaç Paraşütü Fiyatları?

Peki; Kahramanmaraş yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler için fiyatlar nasıl? Kursların beş farklı aşamayı içerdiğinden az önce söz etmiştik. Beş aşamanın her biri farklı süreleri kapsıyor. Her aşamada kursiyerler farklı konulara odaklanıyor. Odaklanılan farklı konular farklı ekipman ihtiyacı doğuruyor. Bu nedenle eğitim ücretlerinin değişiklik gösterdiği biliniyor. Kursiyerlerin her aşama için ayırması gereken bütçe 5 bin ile 15 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.

Eğitimler süresince ihtiyaç duyulan ekipmanlar uçuş okulları tarafından sağlanıyor. Yani kursiyerlerin ihtiyaç duyulan tüm ekipmanları satın almaları gerekmiyor. Bununla birlikte konaklama masrafı da dahil olmak üzere tüm kişisel masrafların kursiyerlere ait olduğu biliniyor. Kahramanmaraş yamaç paraşütü eğitimi boyunca kursiyerlerin barınma, beslenme gibi ihtiyaçlarını kendilerinin karşılaması gerekiyor. Konu hakkında daha detaylı bilgiye uçuş okulları aracılığıyla ulaşılabiliyor.

Ahir Dağı Yamaç Paraşütü

Kahramanmaraş’ta Yamaç Paraşütü İçin Hangi Bölgeler Tercih Ediliyor?

Ahir Dağı yamaç paraşütü denildiğinde Kahramanmaraş’ın en çok tercih edilen bölgesi oluyor. Ahir Dağı yamaç paraşütü uçuşlarının yanı sıra eğitimlere de ev sahipliği yapıyor. Göksun yamaç paraşütü için yakın geçmişte keşfedilen bir nokta olarak karşımıza çıkıyor. Göksun yamaç paraşütü uçuşları 1800 metrelik yükseklikten gerçekleştiriliyor. Göksun’un yamaç paraşütü için Kahramanmaraş’ın en elverişli bölgelerinden biri olduğu düşünülüyor. Yedikuyular, Narlı ve Yavşan Yaylası yamaç paraşütü için tercih edilen diğer noktalar arasında yer alıyor. Kahramanmaraş’ın elverişli yapısıyla, yamaç paraşütü için yakın gelecekte önemli merkezleri arasında yer alacağı düşünülüyor.

Kahramanmaraş yamaç paraşütü eğitimi hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPeğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

 

 

 

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?