Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Karabük Yamaç Paraşütü Eğitimi

Karabük Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Karabük Yamaç Paraşütü Eğitimi

Karabük yamaç paraşütü eğitimi almak ve uçuş deneyimi yaşamak isteyenler tarafından sıkça tercih ediliyor. Karabük, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olarak biliniyor. Özellikle, Safranbolu ilçesinin benzersiz dokusu yılın dört mevsimi ziyaretçileri kendine çekmeyi başarıyor. Safranbolu evleri yalnızca Türkiye’den değil; yurt dışından gelen ziyaretçilerin de ilgi odağı oluyor. Karabük, doğa sporları ve doğa turizmi açısından da önemli merkezlerden biri olarak tanınıyor. Şehirde yamaç paraşütüne elverişli pek çok alan bulunuyor. Paraşüt tutkunları keyifli bir uçuş deneyimi yaşamak için Karabük’ü tercih ediyor. Peki; Karabük’te yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenleri nasıl bir süreç bekliyor? Karabük yamaç paraşütü fiyatları nasıl?

Ahmetçe Tepesi Yamaç Paraşütü

Karabük Yamaç Paraşütü Eğitimi Almak İsteyenler Neler Yapmalı?

Yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenlerin belirli şartlara uyuyor olmaları gerekiyor. Yamaç paraşütü yapabilmek için THK ve FAI tarafından belirlenmiş belirli fiziksel özellikler bulunuyor. Bununla birlikte; adayların sağlık ve eğitim durumları gibi önem taşıyan başka noktalar da olduğu biliniyor. Yamaç paraşütü eğitimleri için belirlenmiş bir yaş sınırı bulunuyor. 16 yaşını doldurmuş adaylar yamaç paraşütü eğitimlerine başvurabiliyor. Uzman pilot eğitimi almak isteyenler için yaş sınırı 18 oluyor.

Yamaç paraşütü yapabilmek için sağlık durumu elbette önemli koşullar arasında yer alıyor. Adayların, kalp ve solunum rahatsızlığına sahip olmaları durumunda kurslara kabul edilmeleri mümkün olmuyor. Karabük yamaç paraşütü eğitimi alabilmek için adayların spora elverişli olmaları gerekiyor. Bununla birlikte, yüksek tansiyon, renk körlüğü, epilepsi gibi rahatsızlıklar da yamaç paraşütü yapmaya engel oluyor. Hamilelerin yamaç paraşütü yapması riskli görüldüğü için eğitimlere kabul edilmeleri söz konusu olmuyor.

Karabük Yamaç Paraşütü Fiyatları

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Karabük’te yamaç paraşütü eğitimi almak isteyen paraşüt tutkunlarının öğrenim durumu da önem taşıyor. Adayların en az ilköğretim derecesine sahip olmaları gerekiyor. Aksi halde eğitimlerden faydalanmaları söz konusu olamıyor.

Yamaç paraşütü yapabilmek ve eğitim alabilmek için belirlenen bir boy ve kilo sınırı da bulunuyor. Adayların 155 – 200 cm boy aralığına sahip olmaları koşulu aranıyor. Belirlenen kilo aralığı ise 45 – 110 olarak biliniyor. Tüm bu koşulları sağlayan adaylar eğitimlerden faydalanabiliyor.

Karabük Yamaç Paraşütü Eğitimi Almak İçin Gerekli Evraklar

Kurs kayıtları sırasında adaylardan bazı belgeler talep ediliyor. Bu belgeler adayların gerekli koşulları sağladığının bir göstergesi oluyor. Aynı zamanda resmi sürecin işlemesi için gerekli belgeler de kayıtlar sırasında uçuş okuluna iletilmiş oluyor. YPEğitimi tarafından talep edilen belgeleri şu şekilde sıralamak mümkün oluyor;

  • Nüfus cüzdanı (Aslı ve Fotokopisi)
  • Son altı ay içinde alınan adli sicil kaydı (18 yaşından büyükler için)
  • Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik kartında belirtilmiyorsa)
  • Öğrenim durum belgesi
  • Sekiz adet vesikalık fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • Taahhütname (18 yaşını doldurmuş olanlar için)
  • Veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname (18 yaşından küçükler için)
  • THK pulu

Karabük Yamaç Paraşütü FiyatlarıPeki; Karabük yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler için fiyatlar nasıl? Karabük’te yamaç paraşütü eğitimi alacak adayları beş aşamalı bir eğitim süreci bekliyor. Kursiyerler, P1, P2, P3, P4, P5 eğitimi olmak üzere beş farklı seviyede eğitim alıyorlar. Her eğitim seviyesinin sonunda adaylara THK ve FAI onaylı sertifikalar sunuluyor. Eğitimler, başlangıç seviyesinden uzman pilotluğa kadar uzanıyor. Bununla birlikte; acil durumlara müdahale etmek üzere pilotlar yetiştirmeyi hedefleyen SİV eğitimine katılmak mümkün olabiliyor. Motorlu yamaç paraşütü meraklıları tarafından Paramotor eğitimi de tercih edilebiliyor.

Karabük yamaç paraşütü eğitimi almak ve uçuş deneyimi yaşamak isteyenler tarafından sıkça tercih ediliyor. Karabük, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olarak biliniyor.

Tüm bu eğitimler farklı süreleri içeriyor. Eğitimlerin süresi genellikle 20 – 30 gün arasında değişiyor. Her eğitim sürecinde ihtiyaç duyulan ekipmanların da farklı olduğu biliniyor. Karabük yamaç paraşütü eğitimi alacak adayların 5 bin – 15 bin TL arasında değişen bütçeler ayırmaları gerekiyor. Bu ücretin her eğitim seviyesi için ödenmesi gerekiyor. Kurslar süresince kursiyerlerin ekipman ihtiyacı uçuş okulları tarafından sağlanıyor. Ancak konaklama gibi ihtiyaçlar için ek bir bütçe ayrılması gerekiyor. Kursiyerlerin kişisel masraflarını da kendilerinin karşılaması gerekiyor. Eğitim fiyatları hakkında daha detaylı bilgiye uçuş okullarının web siteleri ve eğitmenler aracılığıyla ulaşılabiliyor.

Parasut Egitimi 2022 22

Karabük’te Yamaç Paraşütü İçin Hangi Bölgeler Tercih Ediliyor?

Peki; Karabük’te yamaç paraşütü denildiğinde akla hangi bölge geliyor? Ahmetçe Tepesi yamaç paraşütü için Karabük’ün en çok tercih edilen noktası oluyor. Ahmetçe Tepesi, Karabük’ün Eskipazar ilçesine bağlı Sadeyaka Köyü sınırları içerisinde bulunuyor. Eskipazar ilçesi, Karabük şehir merkezine yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Şehir merkezden ilçeye minibüs seferleri düzenleniyor. Ulaşım bu şekilde kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. Ahmetçe Tepesi yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isteyenler benzersiz noktalardan biri oluyor. Bölgenin yamaç paraşütü eğitimleri de için de sıkça tercih edildiği biliniyor. 500 rakımlı tepenin uçuşların yanı sıra; ulusal ve uluslararası yarışmalara uygun nitelikte olduğu düşünülüyor. Tepenin gerek fiziksel koşulları gerek iklim özellikleriyle yamaç paraşütü için son derece elverişli olduğu biliniyor.

Karabük yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPeğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?