Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Konya Yamaç Paraşütü Eğitimi

Konya Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Konya Yamaç Paraşütü Eğitimi

Konya yamaç paraşütü eğitimi için tercih edilen bir şehir mi? Konya’da yamaç paraşütü nerede yapılır? Konya yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Konya’da yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler nasıl bir yol izlemeli? Bu soruları birlikte yanıtlayalım…

Konya’da ekstrem sporların çok yaygın olmadığı biliniyor. Ancak yamaç paraşütü söz konusu olduğunda bu durumun değiştiği görülüyor. Konya’da yamaç paraşütüne elverişli pek çok alan bulunuyor. Akşehir, Beyşehir gibi farklı ilçelerde yamaç paraşütü yapılabiliyor. Kentte zaman zaman yamaç paraşütü etkinlikleri de düzenleniyor. Konya’da yamaç paraşütü uçuşları ve eğitimleri için en çok öne çıkan bölge ise Takkeli Dağı oluyor. Takkeli Dağı yamaç paraşütü uçuşları için pek çok ziyaretçiyi ağırlıyor. Yamaç paraşütü eğitimi almak isteyen paraşüt tutkunları da Takkeli Dağı’nı sıkça tercih ediyor.

Takkeli Dağı Yamaç Paraşütü
Takkeli Dağı Yamaç Paraşütü

YPEğitimi ailesi Konya’da yamaç paraşütü eğitimleri yürüten ve uçuş okullarından biri olarak biliniyor. Aynı zamanda uçuş deneyimi yaşamak isteyenlere de hizmet veriyor. Takkeli Dağı yamaç paraşütü eğitimlerinin sürdürüldüğü bölgeler arasında yer alıyor. Peki; eğitimlere katılmak için nasıl bir yol izlemek gerekiyor?

Paraşüt Eğitimi

Konya Yamaç Paraşütü Eğitimi İçin Gerekli Evraklar

Konya’da yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenlerin uçuş okuluna bazı evraklar sunmaları gerekiyor. Bu evraklar şöyle sıralanıyor;

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

  • Nüfus cüzdanı (Aslı ve Fotokopisi)
  • Son altı ay içinde alınan adli sicil kaydı (18 yaşından büyükler için)
  • Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik kartında belirtilmiyorsa)
  • Öğrenim durum belgesi
  • Sekiz adet vesikalık fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • Taahhütname (18 yaşını doldurmuş olanlar için)
  • Veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname (18 yaşından küçükler için)
  • THK pulu

Öncelikle; eğitimlerden faydalanmak isteyenlerin sağlık raporu almaları gerekiyor. Çünkü ciddi bir sağlık sorunu bulunanlar ve spora elverişli olmayanlar eğitimlere katılamıyor. Ek olarak; renk körlerinin de Konya yamaç paraşütü eğitimi almaları mümkün olmuyor. Eğitim alabilmek için kalp, tansiyon, astım gibi rahatsızlıklara sahip olmamak gerekiyor. Uçuşlara ve eğitimlere katılmak isteyenlerin 155 – 200 cm boy aralığında olmaları isteniyor. Bunun yanı sıra; 45 – 110 kilo aralığında olmak gerekiyor. Ayrıca eğitim alacak adayların 16 yaşını doldurmuş olmaları şartı aranıyor. Uzman pilot eğitimleri için ise yaş sınırı 18 olarak biliniyor.

Konya Yamaç Paraşütü Fiyatları
Konya Yamaç Paraşütü Fiyatları

Eğitimlere katılacakların en az ilköğretim diplomasına sahip olmaları gerekiyor. Bu nedenle adaylardan öğrenim durumu belgesi isteniyor. Gerekli evraklar arasında yer alan THK pulu ise sertifikalara yapıştırılmak üzere isteniyor. Adaylar her eğitim seviyesinin sonunda THK onaylı sertifikalar almaya hak kazanıyorlar.

Konya Yamaç Paraşütü Eğitimi Fiyatları

Peki; yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler için Konya yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Yamaç paraşütü eğitimleri 5 farklı seviyeyi kapsıyor. Eğitimler; başlangıç seviyesi, orta pilot seviyesi, deneyimli pilot seviyesi, uzman pilot seviyesi gibi farklı kategorilere ayrılıyor. Bununla birlikte kursiyerler farklı içeriklere sahip eğitimler almayı da tercih edebiliyor. SİV Eğitimi, Paramotor Eğitimi bu eğitimlerden bazıları olarak sıralanıyor. Her bir eğitimin farklı içeriklere sahip olduğu ve farklı süreleri kapsadığı biliniyor. Bu nedenle her aşama için ücretler de farklılık gösteriyor. Kursiyerlerin her bir aşama için 5 bin TL ile 15 bin TL arasında değişen bütçeler ayırmaları gerekiyor

.

Konya yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için  web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPeğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

 

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?