Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Sinop Yamaç Paraşütü Eğitimi

Sinop Yamaç Paraşütü Eğitimi 2023

Sinop Yamaç Paraşütü Eğitimi

Sinop yamaç paraşütü eğitimi konusunda gelişmekte olan şehirlerden biri olarak biliniyor. Özellikle son dönemlerde açılan yamaç paraşütü kurslarıyla, şehirde yamaç paraşütünün tanınırlığının artması hedefleniyor. Kentte uygulanmaya başlayan çeşitli projelerle yamaç paraşütü sporunun yaygınlaşması amaçlanıyor. YPEğitimi, farklı seviyelerdeki yamaç paraşütü kurslarıyla kentte bu sporun gelişimine katkı sunuyor. Sinop halkı ve çevre illerden gelen yamaç paraşütü tutkunlarının eğitimlere ve etkinliklere yoğun ilgi gösterdiği biliniyor. Yamaç paraşütünün kentin turizm potansiyelini de olumlu yönde etkileyeceği düşünülüyor.

Peki; nasıl yamaç paraşütü pilotu olunur? Yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenlerin hangi yeterliliklere sahip olmaları gerekiyor? Sinop’ta nerede yamaç paraşütü yapılabilir? Sinop yamaç paraşütü fiyatları nasıl?

sinop yamaç paraşütü

Sinop Yamaç Paraşütü Eğitimi İçin Hangi Yeterliliklere Sahip Olunmalı?

Sinop’ta yamaç paraşütü eğitimlerine katılacak adayların çeşitli yeterliliklere sahip olmaları gerekiyor. Yamaç paraşütü eğitimleri için yaş, boy ve kilo sınırı bulunduğu biliniyor. Aynı zamanda sağlık durumu, öğrenim durumu gibi çeşitli konular eğitimlere katılım konusunda önemli rol oynuyor. Yamaç paraşütü kurslarına katılımın ilk koşulu 155 cm ile 200 cm boy aralığında olmak olarak biliniyor. Bir diğer koşul ile yaş sınırı olarak karşımıza çıkıyor. Eğitim almak isteyen adayların 16 yaşını doldurmuş olmaları en önemli koşullardan biri oluyor.

Adayların sağlık ve eğitim durumlarına ilişkin bazı gerekliliklerin olduğu da biliniyor. Tandem uçuşlar için herhangi bir öğrenim kriteri bulunmasa da eğitimler için belirli bir eğitim seviyesi gerekiyor. Sinop yamaç paraşütü eğitimi için kursiyerlerin minimum ilköğretim diplomasına sahip olmaları gerekli görülüyor. Adayların sağlık durumlarının yamaç paraşütü yapmaya uygun olduğunu da belgelendirmeleri gerekiyor. Kalp hastalıkları, sara, hiper tansiyon ve solunum rahatsızlıkları olanlar yamaç paraşütü eğitimlerine katılamıyor. Bu durumun renk körleri ve hamileler için de geçerli olduğu biliniyor. Hamilelerin yamaç paraşütü yapmaları ve eğitim almaları risk oluşturabiliyor. Bu nedenle hamilelerin kurslara katılmalarının kesinlikle yasak olduğu biliniyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Bir diğer önemli konu ise adayların adli sicil kaydı oluyor. Çünkü herhangi bir nedenle davası sürmekte olan adaylar kurslara katılamıyor. Buna ek olarak; taksirli suç dışındaki suçlardan hüküm giyenlerin kurs başvurularının reddedildiği biliniyor. Tüm bu koşulları sağlayan adayların yamaç paraşütü kurslarına başvurmaları konusunda bir sakınca bulunmuyor.

Sinop Yamaç Paraşütü Eğitimi Kayıt Süreci İçin Gerekli Evraklar

Adayların kurslara katılımının uygun olduğunu gösterebilmeleri için bazı evrakları kayıt aşamasında uçuş okuluna teslim etmeleri gerekiyor. Bu evrakları şöyle sıralamak mümkün olabiliyor;

  • Nüfus cüzdanı (Aslı ve fotokopisi ile birlikte)
  • 18 yaşını dolduranlar için eğitimin başlama tarihinden önceki altı ay içinde alınmış adli sicil kaydı
  • Kan grubunu gösterir belge (Ehliyet veya kimlik kartında kan grubu bilgisi varsa ek belge gerekmiyor)
  • Öğrenim durumunu gösterir belge
  • Son altı aya ait sekiz adet vesikalık fotoğraf
  • Uçuş kaza sigortası ya da banka dekontu
  • Adayın yamaç paraşütü yapabileceğini gösteren sağlık raporu
  • 18 yaşını doldurmuş adaylar için taahhütname
  • 18 yaşını doldurmamış adaylar için veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname
  • Sinop yamaç paraşütü eğitimi sonunda alınacak sertifika için THK pulu

Sinop’ta Nerede Yamaç Paraşütü Yapılabilir?

Peki; Sinop’ta yamaç paraşütü uçuşları ve eğitimleri için hangi bölgeler tercih ediliyor. Bu konuda öne çıkan ilk bölge Yelkentepe oluyor. Yelkentepe, Sinop’un Dikmen, Yakakent ve Gerze ilçelerinin orta noktasında yer alıyor. Bu bölgede hem yamaç paraşütü eğitimleri yürütülüyor hem de tandem uçuşlar gerçekleştiriliyor. Yelkentepe bölgesi Samsun başta olmak üzere çevre illerden paraşütçülerin de ilgisini çekiyor. Bölgede sık sık yamaç paraşütü ile aktiviteler gerçekleştiriliyor. Yelkentepenin yamaç paraşütü için yakın gelecekte önemli merkezlerden biri olacağı düşünülüyor.

Sinop’ta yamaç paraşütü için tercih edilen bir bölge daha bulunuyor. Bu bölge Gerze ilçesi sınırları içerisinde yer alan Kanlıçay bölgesi olarak biliniyor. Yelkentepe kadar tercih edilmese de Kanlıçay bölgesi de paraşüt tutkunlarının adreslerinden biri oluyor.

yamacparasutu

Sinop Yamaç Paraşütü Fiyatları

Sinop yamaç paraşütü eğitimi beş seviyeden meydana geliyor. Bu beş temel eğitime ek olarak paraşüt tutkunları farklı eğitimlere de yönelebiliyor. SİV eğitimi ve Paramotor eğitimi bu eğitimler arasında yer alıyor. Her bir eğitim farklı bir süreyi ve gereksinimleri içeriyor. Bu nedenle eğitim ücretlerinin değişiklik gösterdiği de biliniyor. Temel yamaç paraşütü eğitimleri P1, P2, P3, P4, ve P5 eğitimlerinden oluşuyor.

P1 ve P2 eğitimleri genellikle bir arada yürütülüyor. Bu eğitimler için 5 bin 500 TL bütçe ayırmak gerekiyor. P3 eğitiminin ücreti 7 bin 500 TL olurken; P4 eğitimi 8 bin 500 TL olarak ücretlendiriliyor. P5 eğitiminin ücreti 10 bin TL olarak biliniyor. SİV eğitimi 7 bin 500 TL, Paramotor eğitimi ise 15 bin TL olarak ücretlendiriliyor. Adayların kişisel masrafları için kurs ücretlerine ek bir bütçe ayırmaları gerekiyor.

Sinop yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha fazla bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPEğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?