Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Tokat Yamaç Paraşütü Eğitimi

Tokat Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Tokat Yamaç Paraşütü Eğitimi

Tokat yamaç paraşütü eğitimi için Orta Karadeniz bölgesinin öne çıkan şehirleri arasında yer alıyor. Şehirde yamaç paraşütü yapılabilecek pek çok elverişli adres bulunuyor. YPEğitimi, Tokat’ta yamaç paraşütü eğitimi veren uçuş okulları arasında yer alıyor. Avantajlı fiyatlar ve çok çeşitli kurs programlarıyla tercih edilen uçuş okullarından biri oluyor. Yamaç paraşütü doğa sporları arasında gün geçtikçe daha popüler hale geliyor. Hem Türkiye’de hem de dünyanın dört bir yanında yamaç paraşütüne olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Peki; herkes yamaç paraşütü yapabilir mi? Yamaç paraşütü eğitimi almak için hangi özelliklere sahip olmak gerekiyor? Tokat yamaç paraşütü fiyatları nasıl?

Paraşüt Eğitimi
Paraşüt Eğitimi

Tokat yamaç paraşütü eğitimi için Orta Karadeniz bölgesinin öne çıkan şehirleri arasında yer alıyor. Şehirde yamaç paraşütü yapılabilecek pek çok elverişli adres bulunuyor.

Tokat Yamaç Paraşütü Eğitimi İçin Hangi Bölgeler Tercih Ediliyor?

Tokat’ta yamaç paraşütü için elverişli pek çok tepe bulunuyor. Ancak; Mercimek Tepesi yamaç paraşütü denildiğinde akla gelen ilk adres oluyor. Mercimek Tepesi yamaç paraşütü eğitimi için de tercih edilen bir bölge olarak biliniyor. Bölgede her yıl yamaç paraşütü etkinlikleri düzenleniyor. Türkiye’de bölgeye ilginin büyük olduğu biliniyor. Bunun yanı sıra; yurt dışından gelen paraşüt pilotları da uçuş gerçekleştirmek için Mercimek Tepesi’ni tercih ediyor. Mercimek Tepesi, Tokat’ın Turhal İlçesi sınırlarında Şenyurt Beldesi’nde bulunuyor. Mercimek Tepesi, paraşüt tutkunlarına keyifli bir uçuş deneyimi sunuyor. Aynı zamanda keyifli bir eğitim süreci için de Tokat’ta en çok tercih edilen adres oluyor.

Mercimek Tepesi Yamaç Paraşütü

Tokat Yamaç Paraşütü Eğitimi Fiyatları

Tokat’ta yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler için farklı eğitim seviyeleri bulunuyor. Eğitimler başlangıç seviyesinden başlıyor. Uzman pilot seviyesine kadar yükselmek mümkün oluyor. Her eğitim seviyesinde kursiyerler yaklaşık 20  – 30 gün süren eğitimlere tabi tutuluyorlar. Eğitimler süresince farklı konulara odaklanılıyor. Adaylar beş farklı aşamada teorik eğitimin yanı sıra; yer ve uçuş eğitimleri alıyorlar. Elbette her eğitim sürecinde farklı ekipmanlara ihtiyaç duyuluyor. Her eğitim seviyesinin gereksinimleri farklı oluyor. Bu nedenle eğitim ücretleri de farklılık gösteriyor. Adayların her seviye için farklı bir bütçe ayırmaları gerekiyor. Tokat yamaç paraşütü fiyatları her eğitim seviyesi için 5 bin ile 15 bin TL arasında değişiyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Tokat Yamaç Paraşütü Fiyatları

Tokat yamaç paraşütü eğitimi süresince kursiyerlere ekipman desteği veriliyor. Ancak konaklama ve kişisel masrafları kursiyerlerin kendilerinin karşılaması bekleniyor. Konu hakkında daha detaylı bilgiye uçuş okullarının web siteleri, telefon numaraları ve eğitmenler aracılığıyla ulaşılabiliyor.

Tokat’ta Yamaç Paraşütü Eğitimi Almak İsteyenler Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

Yamaç paraşütü eğitimlerinin oldukça geniş kesimler için uygun olduğu biliniyor. Bazı temel koşulları sağlayan herkes yamaç paraşütü eğitimlerinden faydalanabiliyor. Öncelikle uygun boy ve kilo aralığına sahip olmak gerekiyor. Uygun boy aralığı 155 – 200 cm olarak belirlenirken; kilo aralığı 45 – 110 olarak biliniyor. Yaş sınırı önem taşıyan bir diğer konu olarak karşımıza çıkıyor. Tokat yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenlerin 16 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor. Uzman pilot eğitimi söz konusu olduğunda yaş sınırı 18 olarak biliniyor.

Adayların eğitim ve sağlık durumu gerekli koşullardan bir diğeri olarak biliniyor. Spora elverişli olmak yamaç paraşütü için olmazsa olmaz koşullar arasında yer alıyor. Paraşüt eğitimi almak isteyen adayların kalp ve solunum rahatsızlığı bulunmaması önemli bir koşul oluyor. Çünkü kalp ve solunum rahatsızlıkları yamaç paraşütü uçuşları esnasında risk oluşturabiliyor. Epilepsi, yüksek tansiyon gibi sorunlar için de benzer bir durum söz konusu oluyor. Renk körleri ve hamilelerin de paraşüt eğitimi için uygun olmadığı biliniyor.

yamaç paraşütü eğitimi 2022

Gelelim eğitim durumuna… Tokat yamaç paraşütü eğitimi için adayların eğitim seviyeleri nasıl bir rol oynuyor? Adayların yamaç paraşütü eğitimlerinden faydalanabilmeleri için belirli bir eğitim seviyesinin üzerinde olmaları bekleniyor. En az ilköğretim diplomasına sahip olan adaylar eğitimlerden faydalanabiliyor. Bunun THK ve FAI tarafından belirlenen kurallardan biri olduğu biliniyor.

Kurs Kayıtları Sırasında İstenen Evraklar

Adaylardan kurs kayıtları sırasında bir dizi evrak talep ediliyor. Bu evraklar adayların yamaç paraşütü eğitimlerine katılabilmeleri için yeterli olup olmadıklarını gösteriyor. Öğrenim durumu belgesi, sağlık raporu, kan grubu belgesi, adli sicil kaydı bu evraklardan bazıları olarak sıralanıyor. Bu evraklar aynı zamanda resmi sürecin işleyişi için de önem taşıyor. Tokat yamaç paraşütü eğitimi almak isteyen adayların sunmaları gereken evraklar tam olarak şöyle listeleniyor;

  • Nüfus cüzdanı (Aslı ve Fotokopisi)
  • Son altı ay içinde alınan adli sicil kaydı (18 yaşından büyükler için)
  • Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik kartında belirtilmiyorsa)
  • Öğrenim durum belgesi
  • Sekiz adet vesikalık fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • Taahhütname (18 yaşını doldurmuş olanlar için)
  • Veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname (18 yaşından küçükler için)
  • THK pulu

Kurslara katılabilmek için bu evrakların eksiksiz olarak uçuş okuluna sunulması önem taşıyor. Aksi halde kurs kayıtları sırasında olumsuz durumlarla karşılaşılması söz konusu olabiliyor. Konu hakkında daha detaylı bilgiye uçuş okullarının web sitesi aracılığıyla ulaşılabiliyor.

Tokat yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPeğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?