Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Uşak Yamaç Paraşütü Eğitimi

Uşak Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Uşak Yamaç Paraşütü Eğitimi


Uşak yamaç paraşütü eğitimi
için tercih edilen adreslerden biri oluyor. Uşak, hava sporları konusunda her geçen gün daha fazla tanınıyor. Şehir yılın farklı dönemlerinde yamaç paraşütü etkinlikleri düzenleniyor. Uşak bu etkinlikler kapsamında Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen paraşüt tutkunlarını ağırlıyor. Uşak yalnızca yamaç paraşütü uçuşunu deneyimlemek için gelen ziyaretçileri ağırlamıyor. Şehirde yamaç paraşütü eğitimlerine katılmak da mümkün oluyor. YPEğitimi, Uşak’ta yamaç paraşütü eğitimi veren uçuş okullarından biri olarak biliniyor. Farklı seviyelere uygun ve farklı nitelikteki eğitimler için Uşak tercih edilebiliyor. Şehrin coğrafi koşulları ve iklimi gereği yamaç paraşütü için son derece elverişli olduğu biliniyor.

Kemer Dağı Yamaç Paraşütü

Peki; Uşak’ta yamaç paraşütü eğitimi için hangi bölgeler tercih ediliyor? Yamaç paraşütü eğitimleri neleri kapsıyor? Uşak yamaç paraşütü eğitimlerinden herkes faydalanabilir mi?

Uşak Yamaç Paraşütü Eğitimi İçin Hangi Bölgeler Tercih Ediliyor?

Uşak’ta yamaç paraşütü uçuşları ve eğitimleri için tercih edilen iki farklı nokta bulunuyor. Kemer Dağı yamaç paraşütü için Uşak’ta öne çıkan ilk bölge oluyor. Kemer Dağı, Uşak’ın Eşme ilçesi sınırları içerisinde bulunuyor. Kemer Dağı yükseklik ve hava koşulları bakımından hemen her dönemde yamaç paraşütü için elverişli bir bölge oluyor. Kemer Dağı yamaç paraşütü uçuşlarının yanı sıra; eğitimler için de son derece elverişli bir bölge olarak görülüyor.

İtecik Tepesi yamaç paraşütü için Uşak’ta ön plana çıkan bir diğer bölge olarak biliniyor. İtecik Tepesi yamaç paraşütü uçuşlarının yanı sıra eğitimler için de elverişli oluyor. Her iki bölgede de rüzgar hızı ve yönü yamaç paraşütü uçuşları için son derece uygun olarak görülüyor. Bu nedenle şehrin bu iki bölgesinde yılın hemen her döneminde yamaç paraşütü yapılabiliyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Uşak Yamaç Paraşütü Eğitimi Neleri Kapsıyor?

Yamaç paraşütü eğitimleri başlangıç seviyesinden uzman pilotluğa kadar uzanıyor. Uzman pilot lisansına sahip olmak için 5 aşamalı bir eğitimden geçmek gerekiyor. Eğitimler kapsamında kursiyerler teorik ve uygulamalı dersler alıyorlar. Eğitimler yer ve uçuş eğitimlerini içeriyor. Meteoroloji eğitimi, telsiz eğitimi gibi konulara da kurs kapsamında değiniliyor.

İtecik Tepesi Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütünün güvenli bir spor olmadığı düşünülse de yamaç paraşütü oldukça güvenli bir spor… Üstelik ciddi bir sağlık sorunu bulunmayan neredeyse herkes yamaç paraşütü yapabiliyor. Bunun için 155 – 200 cm boy aralığına sahip olmak gerekiyor. 45 – 110 kilo aralığında olma şartı aranıyor. Ayrıca yamaç paraşütü yapmak ve eğitimlere katılmak isteyenlerin 16 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor. Yamaç paraşütü eğitimi alabilmek için en az ilköğretim mezunu olmak aranan koşullardan biri oluyor.

Renk körü olanlar ve hamileler eğitimlerden ne yazık ki faydalanamıyor. Kalp, astım, tansiyon, epilepsi gibi rahatsızlıklar yamaç paraşütü yapmaya ve eğitim almaya engel oluyor. Bu koşulları karşılayan herkes Uşak yamaç paraşütü eğitimi alabiliyor. Eğitimlere katılacak kişilerden kurs kayıtları sırasında bazı evraklar isteniyor. Bu evraklar ise şöyle sıralanıyor;

  • Nüfus cüzdanı (Aslı ve Fotokopisi)
  • Son altı ay içinde alınan adli sicil kaydı (18 yaşından büyükler için)
  • Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik kartında belirtilmiyorsa)
  • Öğrenim durum belgesi
  • Sekiz adet vesikalık fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • Taahhütname (18 yaşını doldurmuş olanlar için)
  • Veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname (18 yaşından küçükler için)
  • THK pulu

Uşak yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPeğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?