Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Yalova Yamaç Paraşütü Eğitimi

Yalova Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Yalova Yamaç Paraşütü Eğitimi


Yalova yamaç paraşütü eğitimi
için Türkiye’de ön plana çıkan şehirlerden biri oluyor. Yalova, İstanbul’a yakın konumuyla özellikle yaz aylarında ziyaretçi akınına uğruyor. Yalova, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan tatil merkezlerinden biri oluyor. Yalova’da özellikle yaz aylarında doğa sporları ve yamaç paraşütü gibi etkinlikler ön planda yer alıyor. Şehirde yamaç paraşütüne elverişli birçok nokta bulunuyor. Yalova hem yamaç paraşütü eğitimi almak hem de uçuş deneyimi yaşamak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Şehir, paraşüt tutkunlarına keyifli bir deneyim sunuyor. Peki; Yalova’da yamaç paraşütü için hangi bölgeler tercih ediliyor? Yalova yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Yamaç paraşütü eğitimleri neleri içeriyor?

Yalova Yamaç Paraşütü Fiyatları

Yalova Yamaç Paraşütü Eğitimi Hakkında Merak Edilenler

Yalova’da yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenleri nasıl bir süreç bekliyor? Yamaç paraşütü eğitimleri neleri içeriyor? Eğitimler süresince hangi konulara odaklanılıyor?

P1 Eğitimi

Eğitim sürecinin ilk aşaması tamamen teorik olarak yürütülen P1 eğitimi oluyor. P1 eğitimi yamaç paraşütüne dair temel bilgileri içeren kısa süreli bir eğitim olarak veriliyor. Eğitim neticesinde adaylara herhangi bir belge ya da lisans verilmiyor. Eğitim aşamasının sonuna gelindiğinde adaylar teorik bir testten geçiyor. Bu testte başarı gösteren adaylar Başlangıç Seviyesi eğitimlerine başlamaya hak kazanıyorlar.

P2 Eğitimi (Başlangıç Eğitimi)

P2 eğitimi süresince adaylar başlangıç seviyesi pilotu olmak için çaba gösteriyorlar. Bu aşamada teorik eğitimin yanına uygulamalı eğitim de ekleniyor. Başlangıç seviyesi eğitiminde başarı gösteren adaylar eğitim sürecinin sonunda sertifika almaya hak kazanıyorlar. Sertifika alabilmek için adayların teorik ve uygulamalı sınavlarda %75 oranında başarı göstermeleri bekleniyor. P2 eğitimi süresince adaylara yer eğitimi, uçuş eğitimi ve meteoroloji eğitimi veriliyor. Paraşüte hakimiyet, paraşütü baş üstünde tutma gibi temel konular P2 eğitimi kapsamında yer alıyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Esenköy Yamaç Paraşütü

P3 Eğitimi (Orta Pilot Eğitimi)

Yalova yamaç paraşütü eğitimi başlangıç seviyesini tamamlayan adaylar orta pilot eğitimi almaya hak kazanıyorlar. Orta pilot eğitimi, P3 eğitimi adıyla da anılıyor. Kursiyerlere bu aşamada ters kalkış, yelken ve termik uçuşu eğitimleri veriliyor. Aynı zamanda uçuş planlama eğitimi, orta pilot eğitimlerinin kapsamı içerisinde yer alıyor. Orta pilot eğitimi yaklaşık olarak 30 günlük bir süreci kapsıyor. Bu aşamanın sonunda teorik ve uygulamalı eğitime tabi tutulan adayların %75 oranında başarı göstermeleri bekleniyor. Başarılı olan adaylar THK onaylı orta pilot sertifikasına sahip oluyorlar. Aynı zamanda deneyimli pilot eğitimi almaya hak kazanıyorlar.

P4 Eğitimi (Deneyimli Pilot Eğitimi)

Eğitimlerin bir sonraki aşaması P4 eğitimi adıyla anılıyor. P4 eğitiminin bir diğer adı ise deneyimli pilot eğitimi olarak biliniyor. P4 eğitimi Yalova yamaç paraşütü eğitimi için önemli aşamalardan biri oluyor. Kursiyerler bu aşamada kapsamlı yelken uçuşu eğitimi alıyorlar. Kapsamlı termik uçuşu eğitimi de bu aşamada odaklanılan alanlardan oluyor. Kursiyerler aynı zamanda Full SİV eğitimine tabi tutuluyorlar. Buna ek olarak; yedek paraşüt katlama eğitimi alıyorlar. Tüm bu eğitimler yaklaşık 20 günü kapsıyor. Kursiyerlere her aşama sonunda olduğu gibi teorik ve uygulamalı testler uygulanıyor. Kursiyerlerin bu aşamayı tamamlayabilmeleri için acil müdahale testinde %100 başarı göstermeleri bekleniyor.

Güneyköy Yamaç Paraşütü

P5 Eğitimi (Uzman Pilot Eğitimi)

Bir sonraki aşama P5 eğitimi yani uzman pilot eğitimi oluyor. Uzman pilot eğitimi beş aşamalı yamaç paraşütü kurslarının son seviyesi olarak biliniyor. Bu aşamada kursiyerlere ileri seviye termik eğitimi veriliyor. Uzum mesafe uçuşu eğitimleri, GPS ve vario okuma eğitimlerine odaklanılıyorlar. Kursiyerler bu aşama neticesinde teorik ve uygulamalı testlerden geçiyorlar. Uygulamalı testler kapsamında belirli bir kilometrenin üzerinde uçuş gerçekleştirmeleri isteniyor. Bu testleri başarıyla geçen adaylar THK ve FAI onaylı uzman pilot lisansının sahibi oluyorlar.

Yalova Yamaç Paraşütü Eğitimi Fiyatları

Peki; Yalova yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Eğitim almak isteyenlerin ne kadar bütçe ayırmaları gerekiyor? Eğitim almak isteyenlerin her eğitim seviyesi için 5 bin – 15 bin TL arasında bütçe ayırmaları gerekiyor. Kursiyerlerin her seviye için ihtiyaç duydukları ekipmanlar uçuş okulları tarafından sağlanıyor. Ancak kursiyerlerin konaklama, beslenme gibi ihtiyaçlarını kendilerinin karşılaması gerekiyor. Bunun için kursiyerlerin ekstra bir bütçeye ihtiyacı oluyor. Konu hakkında daha detaylı bilgi için uçuş okulu ve eğitmenlerle iletişime geçilmesi gerekiyor.

Kalepete Yamaç Paraşütü

Yalova’da Yamaç Paraşütü İçin Hangi Noktalar Tercih Ediliyor ?

Yalova’da yamaç paraşütü için tercih edilen birden fazla bölge bulunuyor. YPEğitimi, Yalova’da yamaç paraşütü eğitimi veren uçuş okulları arasında yer alıyor. Esenköy yamaç paraşütü için Yalova’da tercih edilen ilk nokta oluyor. Esenköy, Çınarcık ilçesi sınırları içerisinde yer alıyor. Esenköy yamaç paraşütü tutkunlarına sunduğu eşsiz manzaralarla tanınıyor.

Güneyköy yamaç paraşütü için tercih edilen bir başka nokta oluyor. Güneyköy, Yalova’nın merkez ilçesine bağlı bir köy olarak biliniyor. Güneyköy yamaç paraşütü eğitimleri ve uçuşlarının merkezlerinden biri oluyor.

Kaletepe yamaç paraşütü için tercih edilen bir diğer nokta olarak biliniyor. Kaletepe yamaç paraşütü etkinliklerine ve festivallerine de ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda eğitimler için de popüler noktalardan biri oluyor.

Yalova yamaç paraşütü eğitimi hakkında detaylı bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPeğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?