Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Yozgat Yamaç Paraşütü Eğitimi

Yozgat Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Anahtar Kelimeler: Çeşka Dağı Yamaç Paraşütü, Yozgat Yamaç Paraşütü Fiyatları, YPEğitimi

Yozgat Yamaç Paraşütü Eğitimi

Yozgat yamaç paraşütü eğitimi için İç Anadolu bölgesinin elverişli şehirleri arasında yer alıyor. Yozgat coğrafi yapısı gereği yamaç paraşütü için elverişli şehirlerden biri olarak biliniyor. Şehirde yamaç paraşütü yapılabilecek pek çok tepe bulunuyor. Yozgat’ta yılın büyük bir bölümünde yamaç paraşütü uçuşları gerçekleştirmek mümkün oluyor. Ancak; hava koşullarını ve rüzgar hızını dikkate almak gerekiyor. Çünkü; iklimi gereği Yozgat’ta, özellikle kış aylarında sert rüzgarlarla ve yağışlarla karşılaşmak söz konusu olabiliyor. YPEğitimi, Yozgat’ta yamaç paraşütü eğitimi faaliyetleri sürdüren uçuş okullarından biri olarak tanınıyor. Peki; Yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenlerin nasıl bir yol izlemesi gerekiyor? Yozgat yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Hangi bölgelerde yamaç paraşütü yapılabilir? Yamaç paraşütü kurslarına kimler katılabilir?

Yozgat Yamaç Paraşütü Eğitimi

Yozgat Yamaç Paraşütü Eğitimi Almak İsteyenler Nasıl Bir Yol İzlemeli?

Yamaç paraşütü geniş kesimler tarafından yapılabilen güvenli bir spor olarak biliniyor. Yaygın kanının aksine kurallara uyulduğu taktirde yamaç paraşütünde riskleri en az indirgemek mümkün olabiliyor. Her uçuş öncesinde hava koşullarını ve ekipmanları kontrol etmek güvenli bir uçuşun kilit noktaları oluyor. Eğitim sürecinde ve tandem uçuşlarda ise uzman pilotların komutlarını harfiyen yerine getirmek büyük bir önem taşıyor. Eğitimler için adayların öğrenim durumu, yaşları, fiziksel özellikleri ve sağlık durumları dikkate alınıyor.

Çeşka Dağı Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Yozgat yamaç paraşütü eğitimi için İç Anadolu bölgesinin elverişli şehirleri arasında yer alıyor. Yozgat coğrafi yapısı gereği yamaç paraşütü için elverişli şehirlerden biri olarak biliniyor.

Eğitim alacak adayların en az ilköğretim diplomasına sahip olmaları gerekli koşullar arasında yer alıyor. Eğitimler için 16 yaşını doldurmuş olmak gerekli koşullardan biri oluyor. Uzman pilot eğitimlerinde ise yaş sınırı 18 olarak biliniyor. Yozgat yamaç paraşütü eğitimi almak isteyen adayların kalp, astım gibi rahatsızlıklara sahip olmamaları gerekiyor. Epilepsi, renk körlüğü, yüksek tansiyon gibi rahatsızlıkları bulunanlar da eğitimlerden faydalanamıyor. Hamilelerin yamaç paraşütü yapmalarının ise riskli ve yasak olduğu biliniyor. Kurslara katılmak isteyen adayların 155 – 200 cm boy ve 45 – 110 kilo aralığında olmaları gerekiyor. Tüm bu koşulları sağlayan adaylar eğitimlerden faydalanabiliyor.

Yozgat Yamaç Paraşütü Fiyatları

Adayların bu koşulları sağladıklarını ve yamaç paraşütü eğitimlerine uygun olduklarını belgelerle ispatlamaları gerekiyor. Aynı zamanda tüm resmi süreçlerde olduğu gibi kişisel bazı bilgilerin de uçuş okullarına verilmesi gerekiyor. Yamaç paraşütü eğitimleri THK ve FAI onaylı resmi eğitimler olarak yürütülüyor. Bu noktada; Yozgat yamaç paraşütü eğitimi için adaylardan kurs kayıtları sırasında bazı evraklar talep ediliyor. Bu evrakların eksiksiz olarak sunulması önem taşıyor. Böylelikle eğitim sürecinin sorunsuz ilerlemesi mümkün olabiliyor. Kayıtlar sırasında istenen evraklar ise şu şekilde sıralanıyor;

  • Nüfus cüzdanı (Aslı ve Fotokopisi)
  • Son altı ay içinde alınan adli sicil kaydı (18 yaşından büyükler için)
  • Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik kartında belirtilmiyorsa)
  • Öğrenim durum belgesi
  • Sekiz adet vesikalık fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • Taahhütname (18 yaşını doldurmuş olanlar için)
  • Veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname (18 yaşından küçükler için)
  • THK pulu

Yozgat Yamaç Paraşütü Eğitimi Fiyatları

Peki; Yozgat yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Yozgat’ta yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler için fiyatlar eğitimlerin seviye ve niteliğine göre farklılık gösteriyor. Kursiyerlerin ayırmaları gereken bütçenin her eğitim seviyesi için 5 ile 15 bin TL arasında olduğu biliniyor. Eğitimler genellikle 20 – 30 günlük süreçleri kapsıyor. Her eğitim süresince farklı konulara odaklanılıyor. Kurs takvimleri adayların seviyesine göre belirleniyor ve çeşitli konuları içeriyor. Her eğitim sürecinde ihtiyaç duyulan ekipmanlar da farklılık gösteriyor. Ancak; kurslar süresince kursiyerlerin ekipman ihtiyacı uçuş okulları tarafından karşılanıyor.

yamaç paraşütü

Buna ek olarak; kursiyerlerin barınma, beslenme ve diğer kişisel ihtiyaçlarını karşılamaları bekleniyor. Yani Yozgat yamaç paraşütü eğitimi alan kursiyerlerin kişisel masrafları için ek bir bütçe ayırmaları gerekiyor. Konu hakkında detaylı bilgi edinmek isteyenlerin uçuş okulları ve eğitmenlerle iletişime geçmeleri gerekiyor.

Yozgat’ta Yamaç Paraşütü İçin Hangi Bölgeler Tercih Ediliyor?

Peki; Yozgat’ta yamaç paraşütü eğitimleri hangi bölgede yürütülüyor? Yamaç paraşütü uçuşları için hangi bölge tercih ediliyor. Çeşka Kalesi yamaç paraşütü denildiğinde Yozgat’ta akla gelen ilk bölge oluyor. Çeşka Kalesi, Yozgat şehir merkezine yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Bölgede aynı zamanda bir yeraltı şehri olduğu da biliniyor. Yer altı şehrinin M.S. 300’de inşa edilmiş olabileceği düşünülüyor. Yer altı şehriyle ilgili bulgular erken Hristiyanlık dönemini işaret ediyor. Kale bugün, Yozgat yamaç paraşütü eğitimi için önemli adreslerden biri oluyor. Bununla birlikte kalenin sonraki dönemlerde Frig, Roma ve Bizanslılar tarafından kullanıldığı düşünüldüğü. Arkeolojik kazılarda bulunan çeşitli eserler bu tezi güçlendiriyor.

Çeşka Kalesi yamaç paraşütü için oldukça elverişli olarak görülüyor. Kalenin kuzeydoğu ve kuzeybatı yönlerinde uçuş yapmanın son derece kolay olduğu biliniyor. Aynı anda birden fazla kişinin kalkış yapmasına olanak veren geniş bir alana ev sahipliği yapıyor. Kalenin yamaç paraşütü etkinlikleri ve yarışmaları için de uygun bir alan olduğu biliniyor. İniş alanının ise geniş düzlüklerden oluştuğu ve bu nedenle son derece güvenli olduğu düşünülüyor. Yozgat yamaç paraşütü tutkunları için keyifli ve güvenli bir deneyimin adresi oluyor.

Yozgat yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPEğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?