Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Zonguldak Yamaç Paraşütü Eğitimi

Zonguldak Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Zonguldak Yamaç Paraşütü Eğitimi

Zonguldak yamaç paraşütü eğitimi ve uçuşları için son dönemde popüler hale gelen destinasyonlar arasında yer alıyor. Şehirde yamaç paraşütü etkinlikleri Ticaret ve Sanayi Odası, Belediyeler ve Turizm Platformları eliyle destekleniyor. Yamaç paraşütü etkinlikleri sayesinde Zonguldak, her yıl birçok ziyaretçiyi ağırlıyor. Şehirde yamaç paraşütü uçuşları ve eğitimleri 2009 yılından beri devam ediyor. Zonguldak, yamaç paraşütüne elverişli şehirlerden biri olarak biliniyor. Zonguldak, uçuş deneyimi yaşayanlar için yeşil ve mavinin birbirine karıştığı eşsiz manzaralar sunuyor. Peki; Zonguldak’ta yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenleri neler bekliyor? Yamaç paraşütü güvenli mi ve herkes yamaç paraşütü kursu alabilir mi? Zonguldak yamaç paraşütü fiyatları nasıl?

Zonguldak Yamaç Paraşütü Eğitimi Hakkında Merak Edilenler

Radar Tepe Yamaç Paraşütü
Zonguldak’ta paraşüt eğitimi almak isteyenler için adres Kilimli İlçesi oluyor. İlçede yer alan Radar Tepe yamaç paraşütü için Zonguldak’ın en uygun bölgesi olarak biliniyor. Radar Tepe yamaç paraşütü etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda eğitimler için de şehrin en uygun bölgesi olarak biliniyor. Şehirde her yıl, “Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali” düzenleniyor. Bu festival kapsamında da yamaç paraşütü uçuşları gerçekleştiriliyor. Paraşüt tutkunları festival alanında renkli görüntülerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Aynı zamanda tandem uçuşlar ile festival ziyaretçileri yamaç paraşütü deneyimi yaşayabiliyor. Zonguldak, uçuş gerçekleştirmek ve eğitim almak isteyenler için keyifli bir deneyimin adresi oluyor.

Zonguldak Yamaç Paraşütü Eğitimi Herkes İçin Uygun Mu?

Yamaç paraşütü yaygın kanının aksine oldukça güvenli bir spor dalı olarak biliniyor. Ekstrem sporlar tehlikeli olarak görülse de yamaç paraşütü kurallara uyulduğu takdirde güvenli bir spor haline geliyor. Meteorolojik kontroller ve ekipman kontrollerinin her uçuş öncesinde yapılması risklerin en aza indirgenmesine yardımcı oluyor. Uygun hava koşullarında, uygun bölgelerde, uygun ekipmanlarla yapılan uçuşlar herhangi bir risk oluşturmuyor.

Paraşüt Eğitimi

Yamaç paraşütü ciddi sağlık sorunları bulunmayan hemen herkes tarafından rahatlıkla yapılabiliyor. Eğitimlerden faydalanmak için 16 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. 155 – 200 cm boy aralığına ve 45 – 110 kilo aralığına sahip olma koşulu aranıyor. Kalp ve solunum rahatsızlığı bulunanlar Zonguldak yamaç paraşütü eğitimi alamıyor. Renk körleri, hamileler, epilepsi ve tansiyon gibi rahatsızlıkları bulunanlar eğitimlere katılamıyor. Paraşüt eğitimi almak isteyen adayların en az ilköğretim mezunu olmaları şartı aranıyor. Bu koşulları sağlayan herkes paraşüt eğitimlerinden faydalanabiliyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Adaylardan kurs kayıtları esnasında bazı bilgi ve belgeler isteniyor. İstenen evraklar şu şekilde sıralanıyor;

  • Nüfus cüzdanı (Aslı ve Fotokopisi)
  • Son altı ay içinde alınan adli sicil kaydı (18 yaşından büyükler için)
  • Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik kartında belirtilmiyorsa)
  • Öğrenim durum belgesi
  • Sekiz adet vesikalık fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • Taahhütname (18 yaşını doldurmuş olanlar için)
  • Veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname (18 yaşından küçükler için)
  • THK pulu

Adaylar bu belgeler ile yamaç paraşütü yapmaya uygun olduklarını belgelendirmiş oluyorlar. Aynı zamanda bu evraklar adayların resmi süreç için gerekli tüm bilgileri uçuş okullarına iletmelerini sağlıyor.

Zonguldak Yamaç Paraşütü Fiyatları

Zonguldak yamaç paraşütü eğitimi için fiyatlar seviyelere ve kursların niteliğine göre değişiklik gösteriyor. Yamaç paraşütü kursu farklı seviyelerde farklı süreleri içeriyor. Genellikle her kurs seviyesi 20 – 30 günlük eğitimleri içeriyor. Her kurs seviyesinde farklı konular ele alınıyor. Bu anlamda farklı ekipmanlara ihtiyaç duyuluyor. Kurslar süresince kursiyerlerin ihtiyaç duyacağı ekipmanlar uçuş okulları tarafından karşılanıyor. Ancak konaklama gibi çeşitli masrafların kursiyerler tarafından karşılanması gerekiyor. Kurs ücretleri her bir kurs seviyesi için 5.000 – 15.000 TL arasında değişiklik gösteriyor. SİV Eğitimi, Paramotor Eğitimi gibi farklı nitelikteki eğitimlerin ücretleri de farklılık gösteriyor. Bu eğitimler için 7.500 TL ile 15.000 TL arasında değişen bütçeler ayırmak gerekiyor.

Zonguldak Yamaç Paraşütü FiyatlarıZonguldak Yamaç Paraşütü Fiyatları

Zonguldak’ta Yamaç Paraşütü Eğitimi Almak İsteyenleri Neler Bekliyor?


Zonguldak yamaç paraşütü eğitimi
beş aşamadan oluşan bir süreci içeriyor. Bu beş aşamayı tamamlayan adaylar uzman pilot lisansına sahip oluyorlar. Elbette her aşamanın sonunda adaylara farklı sertifikalar veriyor. Bu sertifikaların THK onaylı olduğu biliniyor.

YPEğitimi, Zonguldak bölgesinin önde gelen uçuş okullarından biri olarak biliniyor. Kursiyerleri güvenli ve keyifli bir süreç bekliyor. Eğitimler teori ve uygulamanın bir arada yürütüldüğü süreçleri içeriyor. Eğitimlerin ilk aşaması olan P1 eğitimi tamamen teorik olarak yürütülüyor. Diğer dört eğitim seviyesinde hem teorik eğitimler hem uygulamalı eğitimler veriliyor. Kursiyerler, başlangıç eğitimi, orta pilot eğitimi ve deneyimli pilot eğitimi olmak üzere farklı aşamalardan geçiyorlar. Son olarak uzman pilot eğitimi alarak süreci noktalıyorlar.

Yamaç Paraşütü Kursu

Kursiyerlerin her bir seviyede %75 oranında başarı göstermeleri bekleniyor. Aksi halde sertifika almaya hak kazanmaları ve bir üst seviyeye geçebilmeleri mümkün olmuyor. Değerlendirme ise her eğitim sürecinin sonunda teorik ve uygulamalı testler aracılığıyla yapılıyor.

Zonguldak yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için YPeğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?