Çalışma Saatlerimiz:

08:00 - 22:00

Bizi Arayın:

05424922022

Nevşehir Yamaç Paraşütü Eğitimi

Nevşehir Yamaç Paraşütü Eğitimi 2022

Nevşehir Yamaç Paraşütü Eğitimi

Nevşehir yamaç paraşütü eğitimi için hiç şüphesiz Türkiye’nin en popüler noktaları arasında yer alıyor. Nevşehir muhteşem doğası ve tarihiyle göz kamaştıran bölgelerden biri oluyor.
Nevşehir yamaç paraşütü eğitimi için hiç şüphesiz Türkiye’nin en popüler noktaları arasında yer alıyor. Nevşehir muhteşem doğası ve tarihiyle göz kamaştıran bölgelerden biri oluyor. Benzersiz yapısıyla Türkiye’nin turizm cennetlerinden biri olarak anılıyor. Nevşehir, Peribacaları başta olmak üzere birçok özelliği ve gezilecek yerleriyle turistleri kendine çekmeyi başarıyor.

Şehir, yıl boyunca yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerin de ilgi odağı oluyor. Günbatımına karşı balonla gökyüzüne yükselmek, Nevşehir’in eşsiz lezzetlerini tatmak gezginlere keyifli bir deneyim yaşatıyor. Kızıl Vadi, Zelve Açık Hava Müzesi, Yeraltı şehirleriyle Nevşehir tarih kokan bir şehir olarak biliniyor. Aynı zamanda gastronomi turizmi söz konusu olduğunda da Nevşehir Türkiye’nin öne çıkan şehirleri arasında yer alıyor.

capadokia paragliding

Nevşehir yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler için elverişli yapısıyla dikkat çekiyor. YPEğitimi, şehirde yamaç paraşütü faaliyetleri yürüten uçuş okullarından biri oluyor. Sunduğu avantajlı fiyatlar ve farklı seçeneklerle paraşüt tutkunları için farklı bir deneyimin adresi oluyor. Nevşehir yamaç paraşütü ile uçmayı deneyimlemek isteyenler için de tercih edilen noktalar arasında bulunuyor. Şehrin farklı bölgelerinde yamaç paraşütü yapmak mümkün olabiliyor. Nevşehir’in eşsiz manzaralarına karşı uçmak paraşüt tutkunlarına unutulmayacak anlar yaşatıyor. Şehirde yılın belli dönemlerinde yamaç paraşütü etkinlikleri düzenleniyor. Peki; Nevşehir’de yamaç paraşütü yapmak isteyenler hangi bölgeleri tercih ediyor? Yamaç paraşütü eğitimlerine katılmak isteyenler neler yapmalı? Nevşehir yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Birlikte inceleyelim…

Nevşehir Yamaç Paraşütü Eğitimi İçin Hangi Bölgeler Ön Plana Çıkıyor?

Nevşehir’de yamaç paraşütü için elverişli farklı noktalar bulunuyor. Kapadokya yamaç paraşütü için tercih edilen bölgelerden biri olarak biliniyor. Peribacalarına karşı uçmak paraşüt tutkunları için mükemmel bir deneyimin anahtarı oluyor. Kapadokya yamaç paraşütü eğitimleri için de zaman zaman tercih edilebiliyor. Nevşehir’de yamaç paraşütü için en elverişli nokta ise Çavuşin Köyü olarak biliniyor. Çavuşin Köyü, Göreme – Avanos yolu arasında kalan bölgede yer alıyor. Köyde uçuş gerçekleştirilebilecek farklı tepeler bulunuyor. Paraşüt tutkunları 500 ve 800 metrelik yüksekliklere kadar çıkabiliyor. Adrenalin dolu bir macera yaşama fırsatı bulabiliyorlar. Nevşehir’de YPEğitimi ile benzersiz bir uçuş ve eğitim deneyimi paraşüt tutkunlarını bekliyor.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Nevşehir Yamaç Paraşütü Eğitimi Alacaklarda Bulunması Gereken Özellikler

Peki; Nevşehir’de paraşüt eğitimi almak isteyenleri neler bekliyor? Eğitimlere katılmak için ne yapmak gerekiyor? Yamaç paraşütü kursu almak isteyenlerin yerine getirmesi gereken bazı koşullar olduğu biliniyor. Adayların fiziksel özellikleri ve sağlık durumları yamaç paraşütü eğitimleri için önemli bir noktayı oluşturuyor. Çünkü yamaç paraşütü güvenli bir spor olsa da; spora elverişli olmayanlar için risk oluşturabiliyor. Bu durum hemen hemen tüm spor dalları için geçerli oluyor. Aynı zamanda adayların yaşları ve öğrenim durumları da eğitimler için uygun olup olmadıkları noktasında belirleyici oluyor.

Yamaç paraşütü kurslarına katılmak için 16 yaşını doldurmuş olmak önemli bir koşul olarak karşımıza çıkıyor. P5 eğitimleri söz konusu olduğunda yaş sınırı 18 oluyor. Yani uzman pilot eğitimi almak isteyen adayların 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor. Nevşehir yamaç paraşütü eğitimi alacak adayların minimum 155 boyunda ve 45 kilo olmaları koşullar arasında sıralanıyor. Sahip olunması gereken maksimum boy ve kilo ise 200 cm ve 110 olarak biliniyor.

Nevşehir Yamaç Paraşütü Fiyatları

Yamaç paraşütü kurslarına katılacak kişilerin fiziksel sağlıkları önem taşıyor. Kalp rahatsızlığı yaşayanlar için yamaç paraşütü yapmak risk oluşturabiliyor. Aynı zamanda astım, sara, tansiyon hastaları ve hamileler için de bu durum geçerliliğini koruyor. Renk körlerinin de ortaya çıkabilecek riskler nedeniyle yamaç paraşütü yapmaları uygun görülmüyor. Sağlıkla ilgili bu kurallar THK ve FAI tarafından belirleniyor.

Öğrenim durumu yamaç paraşütü kursları için önem taşıyan bir diğer koşul olarak karşımıza çıkıyor. Nevşehir yamaç paraşütü eğitimi alacak adayların belirli bir eğitim seviyesinin üzerinde olmaları bekleniyor. Kurslara katılabilmek için en az ilköğretim derecesine sahip olmak gerekiyor. Başvurular sırasında adayların öğrenim durumlarını belgelendirmeleri gerekiyor.

Nevşehir’de Yamaç Paraşütü Eğitimi Alacak Adaylar İçin Gerekli Evraklar

Nevşehir’de paraşüt eğitimi alacak adaylardan bazı evraklar talep ediliyor. Bu evrakların şöyle sıralanması mümkün olabiliyor;

  • Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi
  • Son altı ay içinde alınmış olan adli sicil kaydı (18 yaşını doldurmuş olanlar için)
  • Ehliyet ya da kimlik kartında belirtilmemişse kan grubu belgesi
  • Öğrenim durumunu gösterir belge
  • Son altı ay içerisinde çekilmiş sekiz adet vesikalık fotoğraf
  • Aile sağlığı merkezi veya talep edilmesi halinde hastaneden alınacak sağlık raporu
  • Taahhütname (18 yaşını doldurmuş olanlar adaylar için)
  • Veli imzalı ve noter onaylı muvafakatname (18 yaşından küçükler için)
  • Sertifikaların arkasına yapıştırılmak üzere THK pulu

Nevşehir yamaç paraşütü eğitimi için gerekli evraklar bu şekilde sıralanıyor. Sağlık raporu için normal şartlarda Aile Sağlığı Merkezlerine başvurmak yeterli oluyor. Ancak bazı durumlarda eğitmenler bu raporu yeterli görmüyor. Bu durumda adayların hastanelere başvurmaları gerekiyor. Hastanelerden adayın yamaç paraşütüne elverişli olduğuna dair bir heyet raporu alınması isteniyor. Tüm bu evrakların eksiksiz olarak uçuş okuluna teslim edilmesi gerekiyor. Evraklarda herhangi bir yanlış bilginin yer almaması önem taşıyor. Bu evraklara ek olarak; kurs ücretinin ödendiğini gösteren banka dekontunun da uçuş okuluna verilmesi isteniyor.

Nevşehir Yamaç Paraşütü Fiyatları

YPEğitimi’nin yamaç paraşütü eğitimleri için avantajlı fiyatlar sunduğu biliniyor. Peki; Nevşehir yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenlerin ne kadar bütçe ayırması yeterli oluyor? Nevşehir yamaç paraşütü fiyatları nasıl? Yamaç paraşütü eğitimleri P1, P2, P3, P4 ve P5 eğitimi olmak üzere beş aşamadan oluşuyor. Bu eğitimler başlangıç seviyesinden uzman pilot seviyesine yükselebilmeyi sağlıyor. Her eğitim aşaması farklı süreleri içeriyor. Her eğitim aşamasının ardından adaylara THK ve FAI onaylı sertifikalar veriliyor. Bu sertifikalar adaylar için bir sonraki seviyeye atlamanın da anahtarı oluyor.

YPEğitimi

Eğitimler teorik ve uygulamalı olarak yürütülüyor. Her eğitim aşamasında temelden ileri seviyeye doğru giden konulara değiniliyor. Adaylara yer ve uçuş eğitimleri veriliyor. Kurslar süresince meteoroloji eğitiminden, yelken uçuşuna, acil müdahale eğitiminden telsiz eğitimine farklı alanlara odaklanılıyor. Her seviyede ekipman ihtiyacı da konulara göre farklılaşıyor. Tüm bu nedenlerle kurs ücretleri aşamalara göre değişiklik gösteriyor.

Kursiyerlerin P1 eğitiminden P5 eğitimine kadar her aşama için farklı ücretler ödemeleri gerekiyor. Bu ücretler; 5 – 15 bin TL arasında değişiklik gösteriyor. Bu ücretlere kişisel masraflar dahil edilmiyor. Yani kursiyerlerin barınma, beslenme gibi masrafları için de bir bütçe ayırmaları gerekiyor. Bununla birlikte kurslar süresince ihtiyaç duyulan tüm ekipmanlar uçuş okulları tarafından sağlanıyor. Ekipman ihtiyacı için ayrı bir bütçeye ihtiyaç duyulmuyor.

Nevşehir yamaç paraşütü eğitimi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız varsa YPEğitimi ile iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için bize web sitemiz ya da sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0850 308 2143
0542 492 2022

 

 

Yamaç Paraşütü Eğitimi Kurs Katılım Formu

Eğitimlerimize katılmak ve eğitimlerimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?